Romelu Lukaku je poskrbel za vodstvo Rome. Foto: EPA

V četrtek je Roma izgubila prvo tekmo polfinala Evropske lige proti Bayerju iz Leverkusna z 0:2. Farmacevti že vso sezono ne poznajo poraza in težko je verjeti v preobrat naslednji četrtek na BayAreni. Trener Daniele De Rossi še vedno računa na preboj na četrto mesto, ki vbodi v Ligo prvakov, zato je na zelenico Olimpica poslal vse najboljše.

Gleison Bremer se je veselil izenačenja. Foto: EPA

Po četrt ure je Bryan Cristante močno streljal, branilec Federico Gatti je blokiral njegov poskus, a se je žoga odbila do Romeluja Lukakuja, ki jo je pospravil v mrežo.

Torinčani so izenačili v 31. minuti, ko je Federico Chisea z desne strani poslal predložek pred vrata, branilec Gleison Bremer pa je z glavo poslal žogo pod prečko.

Na začetku drugega polčasa je bila stara dama nevarnejša. Najlepšo priložnost je imela Roma v 94. minuti, a je vratar Wojciech Szczesny s parado odbil strel rezervista Tammyja Abrahama.

Armand Lauriente (levo) je že zaostril boj za obstanek. Foto: EPA

Milan le do točke proti Genoi
Drugouvrščeni Milan, njegovi navijači, ki zahtevajo izboljšave v klubu, so protestno molčali med tekmo (nekateri so jo predčasno tudi zapustili), je le remiziral z Genoo (3:3).

Gostje so vodili z 1:0 in 2:1, nato sta v 72. in 75. minuti za preobrat poskrbela Matteo Gabbia in Olivier Giroud, točko pa je gostom prinesel avtogol Malicka Thiawa v 87. minuti.

Sassuolo po veliki zmagi še upa na obstanek
V soboto so nogometaši Interja, ki so si že pred dvema tednoma zagotovili naslov prvaka, na gostovanju pri Sassuolu izgubili z 0:1. Armand Lauriente je dosegel edini zadetek v 20. minuti z desno nogo. Za Inter je bil to šele drugi poraz sezone.

Success v 92. minuti rešil točko Videmčanom
Udinese kljub vmesni menjavi trenerja na zmago v Serie A čaka vse od 11. marca. Od takrat je nanizal sedem tekem brez zmage. Še tretjič je remiziral in ostaja na 18. mestu.

V Vidmu je za vodstvo gostov zadel Victor Osimhen v 51. minuti. Drugega so mu zaradi prepovedanega položaja razveljavili v 80. minuti. Za delitev točk je v drugi minuti sodnikovega dodatka poskrbel Isaac Success.

Jaka Bijol je za Videmčane odigral vseh 90 minut, Sandija Lovrića pa zaradi poškodbe ni bilo v kadru.

Udinese je po 35. krogu zbral 30 točk oziroma dve manj od Frosinoneja ter Empolija. V boju za obstanek so sicer še Verona (34 točk), Cagliari (33) ter Sassuolo (29).