Samir Handanović in soigralci se veselijo prestižne zmage. Foto: EPA

Tretjeuvrščeni Inter se je tako vodilnima Napoliju in Milanu, ki sta oba v tem krogu doživela prvi poraz v sezoni, približal na štiri točke.

Piotr Zielinski je dosegel prvi zadetek na tekmi, a to ni bilo dovolj. Napoli je bil neporažen vse od 7. aprila, ko je bil Juventus v Torinu boljši z 2:1. Foto: EPA

Gostje so povedli v 17. minuti, ko je Lorenzo Insigne zaposlil Piotra Zielinskega. Poljak je z natančnim strelom matiral Samirja Handanovića, ki je bil nemočen.

Črno-modri so izenačili v 25. minuti, ko je bil z bele točke uspešen Hakan Calhanoglu. Nicolo Barella je streljal, Kalidou Koulibaly pa je z roko blokiral njegov poskus. Oglasil se je videosodnik in glavni delivec pravice Paolo Valeri si je ogledal posnetek ob stranski črti in se hitro odločil za najstrožjo kazen.

Inter je dobil zalet. Ivan Perišić je minuto pred odmorom zadel za 2:1 z glavo po podaji Calhanogluja iz kota.

Lautaro Martinez je v 61. minuti še povečal Interjevo prednost, potem ko je z izjemnim prodorom iz svoje polovice večino dela opravil Joaquin Correa. Neapeljčanom je upe vzbudil Dries Mertens v 78. minuti. Z izjemnim strelom z 20 metrov je poslal žogo pod prečko. Gostje so bili blizu točki v 91. minuti, a se je izkazal Handanović po strelu Maria Ruija z glavo. S parado je preusmeril žogo v prečko.

Osimhen si je zlomil več kosti na obrazu

Nigerijski napadalec Napolija Victor Osimhen si je ob silovitem trčenju s slovaškim branilcem Interja Milanom Škriniarjem zlomil več kosti na obrazu. V izjavi za javnost so iz vrst Napolija sporočili, da si je 22-letnik zlomil kost očesne votline ter ličnico. Do trčenja med Osimhenom in Škriniarjem je prišlo na začetku drugega polčasa, Nigerijec pa je s pomočjo zdravniškega osebja na nogah, a vidno pretresen, zapustil zelenico San Sira.

Ivan Perišić je tik pred odmorom poskrbel za vodstvo Interja. Foto: Reuters

Zmaga Venezie brez poškodovanega Črnigoja
Nogometaši Venezie so brez poškodovanega Domna Črnigoja v gosteh premagali Bologno z 1:0. Benečani so do četrte zmage prišli po zaslugi zadetka Davida Okerekeja v 61. minuti.

Salernitana na zadnjem mestu
Vratar Salernitane Vid Belec je proti Sampdorii moral pobrati žogo iz svoje mreže po avtogolu Francesca Di Tacchia v 40. minuti in zadetku Antonia Candreve tri minute pozneje. Salernitana je po desetem porazu znova na zadnjem mestu lestvice.