Izkušeni branilec Leonardo Bonucci je zanesljivo izvedel obe enajstmetrovki. Foto: EPA

Težave za Rimljane so se začele sredi prvega polčasa, ko je Danilo Cataldi v kazenskem prostoru podrl Alvara Morato. Sodnik Marco di Bello je pokazal na belo točko. Branilec Leonardo Bonucci je prevzel odgovornost, saj je Paulo Dybala poškodovan. Z desnico je poslal žogo pod prečko, Pepe Reina je bil nemočen.

Torinčani so imeli premoč na sredini igrišča in Lazio ni prišel do nobene priložnosti za izenačenje. Vratar Wojciech Szczesny je bil brez dela.

Devet minut pred koncem je Reina prehitro zapustil vrata, Federico Chiesa ga je preigral in že krenil proti praznim vratom, od zadaj ga je španski čuvaj mreže pokosil. Prejel je rumeni karton, di Bello pa je še drugič pokazal na belo točko. Bonucci je poslal Reino v napačno smer in s tem potrdil zasluženo zmago stare dame.

Dušan Vlahović je blestel na stadionu Artemio Franchi. Foto: EPA

Milan prespal prvo uro igre v Firencah
Milan je odpovedal v prvem polčasu v Firencah. Gostitelji so po golih Alfreda Duncana in Riccarda Saponare. Dušan Vlahović je v 60. minuti povišal že na 3:0. Zlatan Ibrahimović je nato z goloma v petih minutah Milan vrnil v igro, toda Vlahović je v 86. minuti zadal še zadnji udarec Milanu in dosegel svoj deseti gol sezone, s katerim se je na vrhu lestvice strelcev pridružil Immobileju. Avtogol Lorenza Venutija je le še ublažil poraz Milana.

Gladka zmaga Atalante
Atalanta je odpravila Spezio s 5:2. V Bergamu, kjer je Iličić igral do 60. minute, je Spezia povedla v 11. minuti, ko je odbito žogo v mrežo pospravil M'Bala Nzola. Potem pa je vse steklo po željah domače zasedbe, ki je izenačila v 18. minuti, ko je zadel Mario Pašalić, povedla v 38. minuti, ko je Duvan Zapata po ponovljenem strelu le unovčil enajstmetrovko, prednost pa povečala v 41. minuti z novim Pašalićevim golom.

Luis Muriel v 84. in Ruslan Malinovskij v 89. minuti sta potrdila tri točke. V sodnikovem dodatku je Nzola le še kozmetično popravil končni izid.