Jan Mlakar se je izkazal v vijoličastem dresu, zadnji dve leti pa je igral za splitski Hajduk. Foto: www.alesfevzer.com

24-letni napadalec Mlakar, ki je bil tudi član Brightona, Maribora, Wigana, QPR, Fiorentine , bo imel v Pisi slovensko družbo, saj tam igra tudi Miha Trdan.

V italijanski drugi ligi bo imel še nekaj slovenskih znancev, med njimi Luko Kranjca (Catanzaro), Petra Stojanovića (Sampdoria), Domna Črnigoja (Venezia), Lea Štulca (Palermo), Tia Cipota (Spezia), Martina Turka in Tjaša Begića (Parma), Žana Žužka (Bari), Aljaža Tavčarja (Ascoli).

Gladka zmaga Napolija
V Serie A je branilec naslova Napoli v 2. krogu premagal Sassuolo z 2:0. Najboljši strelec prejšnje sezone Victor Osimhen je v 16. minuti zadel z bele točke, Giovanni Di Lorenzo pa je po podaji Hviče Kvarachelije v 64. zadel za 2:0. Vmes je Giacomo Raspadori zapravil še eno enajstmetrovko. Od 51. minute naprej, so gostje že igrali z igralcem manj po izključitvi Maxima Lopeza.

Dušan Vlahović je izenačil z glavo. Foto: EPA

Vlahović rešil točko po slabi predstavi Juventusa
Juventus, ki so ga domači navijači izžvižgali po neprepričljivi predstavi, je doma proti Bologni iztržil le točko (1:1). Goste je v vodstvo popeljal Lewis Ferguson v 24. minuti po izjemnem prodoru Joshue Zirzeeja.

Fenucci: Ne morem verjeti, da takšnega prekrška sodniki niso ocenili za 11-m
V 71. minuti je Iling Junior v kazenskem prostoru podrl Dana Ndoyeja, a sodnik Marco di Bello ni pokazal na najstrožjo kazen. Gostje so bili zelo jezni.

Stara dama se je dolgo časa mučila, izenačil je Dušan Vlahović deset minut pred koncem z glavo po podaji Illinga-Juniorja z leve strani.

Šef Bologne Claudio Fenucci je, potem ko trener Thiago Motta ni želel po tekmi govoriti z mediji, dejal: "To službo opravljam 25 let in ne hodim na televizijo govorit o sodnikih. Toda zmago so nam vzeli po neverjetni sodniški odločitvi. Ne morem verjeti, da takšnega prekrška niso ocenili za enajstmetrovko in še rdeči karton," je besnel Fenucci.

Retegui poglobil krizo Lazia
Lazio je bil v vlogi favorita proti Genoi, a kriza sinjemodrih na začetku sezone se ej le še poglobila (0:1). Napadalec Mateo Retegui je odločil v 16. minuti.

36-letni Olivier Giroud je zelo zaslužen za odličen start Milana. Foto: EPA

Giroud dvakrat natančen z enajstih metrov
Milan je v soboto na San Siru odpravil Torino s 4:1. Olivier Giroud je dosegel dva gola za rdeče-črne z bele točke, po enkrat pa sta zadela Christian Pulišić in Theo Hernandez. Pri Torinu je bil uspešen Perr Schuurs, ki je v 36. poskrbel za izenačenje na 1:1.

Verona ugnala Romo
Še naprej ne gre po željah Romi, ki je v prvem krogu igrala neodločeno, tokrat pa v Veroni celo izgubila (2:1). Domačini so z goloma Ondreja Dude in Cyrila Ngongeja prvi polčas dobili z 2:0, zaostanek Rimljanov je v 56. minuti zmanjšal Houssem Aouar.