Dušan Vlahović je blestel na Dacia Areni. Navijači stare dame računajo, da bo imel s 70 milijoni evrov najbolj izstopajoči posameznik v ekipi odlično sezono. Foto: EPA

Črno-beli obračun v Vidmu je bil že pred začetkom precej nagnjen na torinsko stran. Na zadnjih 15 medsebojnih obračunih je Juventus 12-krat zmagal in le enkrat izgubil, Videmčane pa je skupno premagal 67-krat, največkrat od vseh klubov v prvoligaški konkurenci.

Vsi načrti Udineseja so se podrli že v drugi minuti. Dušan Vlahović je podal do Federica Chiese, ki je z več kot 20 metrov z desnico poslal žogo med nogama Jake Bijola v mrežo.

V 20. minuti je Vlahović podvojil prednost Juventusa, ko je zanesljivo izvedel najstrožjo kazen. Festy Ebosele je v kazenskem prostoru igral z roko po predložku Alexa Sandra.

Federico Chiesa je že v drugi minuti poskrbel za vodstvo Juventusa. Foto: EPA

V sodniškem dodatku prvega polčasa je zadel še Adrien Rabiot z glavo ob Bijolu za 0:3.
V drugem polčasu je Udinese pokazal precej več, tudi Sandi Lovrić je z nekaj streli opozoril nase, vendar domači niso ogrozili 250. zmage Maxa Allegrija kot trenerja Juventusa. Tak dosežek je pri torinskem klubu uspel le Giovanniju Trapattoniju. Lovrić in Bijol sta igrala vso tekmo.

Lecce presenetil Lazio
Za presenečenje je poskrbel Lecce, ki je z 2:1 ugnal Lazio. Po golu Cira Immobileja v prvem polčasu so Rimljani povedli. Gostitelji so izenačili pet minut pred koncem, zmagoviti zadetek pa je dosegel Federico Di Francesco v 87. minuti ob neodločni obrambi Lazia, ki ji ni uspelo izbiti žoge.

Victor Osimhen je bil s 26 zadetki najboljši strelec Serie A v lanski sezoni. Nigerijec je ostal v Neaplju, čeprav je imel veliko ponudb evropskih velikanov. Foto: EPA

Candreva zagotovil Salernitani veliko točko v Rimu
Romi je spodrsnilo na domačem igrišču, saj je proti Salernitani igrala le 2:2. Pri domačih je oba zadetka dosegel Andrea Belotti, zadnjega v 82. minuti, medtem ko je pri gostih dvakrat zadel Antonio Candreva.

Osimhen poskrbel za zmagovit uvod prvakov
V soboto je Empoli brez pomoči Petra Stojanovića in Lovra Štubljarja izgubil z 0:1 proti Veroni, Frosinone, pri katerem ni zaigral Matjaž Kamenšek Pahić, je z 1:3 klonil pred branilcem naslova Napolijem. Dvakrat je zadel izjemni napadalec Victor Osimhen.

Olivier Giroud je še vedno med najboljšimi napadalci v Serie A. Foto: EPA

Veteran Giroud blestel v Bologni
Na zadnji tekmi uvodnega kroga so se nogometaši Milana veselili zmage v Bologni (0:2). Gostje so vse praktično opravili že v prvi polovici prvega polčasa, ko sta zadela nekdanja igralca londonskega Chelseaja.

36-letni Francoz Oliver Giroud je bil natančen v 11. minuti, nato pa je bil v vlogi podajalca še v 21. minuti, ko je zadel Američan Christian Pulišić.

Če številke o vrednostih ekip s Transfermarkta vsaj deloma prikažejo razmerje moči, potem so v Serie A v najboljšem položaju Napoli (577,55 milijona evrov), Milan (574,10) in Inter (493,35), v najslabšem pa Lecce (64,80), Cagliari (48,33) in Frosinone (25,68).