Zlatan Ibrahimović je junak srečanja. Foto: Reuters

Roma je bila nevarna že v 3. minuti, ko je Matias Vina prodiral po levi strani, podal pred vrata, kjer je bil Lorenzo Pellegrini, ta je meril malce mimo vrat. Pellegrini je bil nevaren tudi v 14. minuti, ko je prišel do odbitka, streljal je z vrha kazenskega prostora.

Franck Kessie. Foto: Reuters

Prvi strel Milana na vrata pa je sledil v 26. minuti, ko se je med strelce vpisal Zlatan Ibrahimović. Po prekršku na robu kazenskega prostora je sodnik dosodil prosti strel za Milan, mojstrsko ga je izvedel Ibrahimović, meril je diagonalno, žoga pa je končala za vrati Ruia Patricia. To je 400. gol za Šveda v prvenstvih, v katerih je igral.

Rafael Leao je v 37. minuti zatresel rimsko mrežo, toda sodnik je po pregledu VAR-a gol razveljavil.

Po pritisku Rome v drugi polovici prvega polčasa je ta del igre zaključil Ibrahimović, ki je znova izvedel prosti strel z roba kazenskega prostora, žoga je šla mimo živega zidu, toda na mestu je bil Rui Patricio.

Jose Mourinho je moral priznati premoč Milanu. Foto: Reuters
Sorodna novica Juventus znova v nizu slabih izidov

Ibrahimović priigral 11-m, izvedel jo je Kessie
V 50. minuti je Ibrahimović sprejel dolgo podajo, stekel v kazenski prostor, z desnico je meril diagonalno in zadel, a sodnik je po pregledu VAR-a razveljavil gol zaradi prepovedanega položaja. Ibrahimović je hitro zatem padel v kazenskem prostoru ob stiku z Rogerjem Ibanezom, sodnik je takoj pokazal na belo točko, po pregledu VAR-a pa je odločitev potrdil. 11-metrovko je v 57. minuti zanesljivo izvedel Franck Kessie. Stefano Pioli je po povišanju vodstva zamenjal svojega prvega moža, Ibrahimovića.

V 66. minuti pa je Milan ostal brez Thea Hernandeza, saj je prejel drugi rumeni karton.

Stephan El Shaarawy je v 93. minuti vrnil nekaj upanja Romi. Po predložku v kazenski prostor je odbitek končal pri njem, z okoli 11 m je močno meril v desni zgornji kot. V 95. minuti je strel Carlesa Pereza za izenačenje preprečil Ciprian Tatarusanu.

Napoli se veseli novih treh točk. Foto: Reuters

Napoli strl odpor Salernitane
Napoli je premagal Salernitano (0:1). Vida Belca je premagal Piotr Zielinski v 60. minuti, nobena od ekip pa dvoboja ni končala v polni postavi. Pri domačih je rdeči karton v 70. minuti dobil Grigoris Kastanos, potem ko je sodnik po ogledu posnetka spremenil odločitev in prvotno rumeno kazen spremenil v rdečo, pri gostih pa sedem minut zatem Kalidou Koulibaly. Prav po njegovem prekršku in prostem strelu je imel Franck Ribery s prostega strela najlepšo priložnost za Salernitano, a je branil David Ospina.

Inter je na domači zelenici premagal Udinese (2:0). Tekmo je odločil Joaquin Correa z goloma v 60. in 68. minuti.