Sandi Lovrić se je čudil, ko mu je Maurizio Mariani pokazal neposredni rdeči karton. Foto: EPA

Jaka Bijol je odigral vseh 90 minut v Vidmu, Sandi Lovrić pa je moral tik pred koncem predčasno pod prho zaradi rdečega kartona.

Za Genoo je oba zadetka dosegel Albert Gudmundsson. Najprej je bil natančen v 14. minuti, nato pa še v 41. Vmes je za Videmčane izenačil Lorenzo Lucca. Udinese je do točke prišel takoj po izteku 90 minut, ko je lastno mrežo zatresel Alan Matturro.

Lautaro Martinez se je veselil zgodovinskega dosežka na stadionu Arechi v Salernu. Foto: EPA

V četrti minuti sodnikovega dodatka v drugem polčasu je po grobem prekršku na sredini igrišča neposreden rdeči karton prejel Lovrić, ki je začel v prvi postavi. Davida Pejičića ni bilo v kadru Udineseja, ki je na sedmih tekmah trikrat izgubil in četrtič remiziral.

Joker Martinez spisal zgodovino
Salernitana je izgubila proti Interju z 0:4. Avtor vseh štirih golov v drugem polčasu je bil Lautaro Martinez, ki je tudi najboljši strelec Serie A z devetimi zadetki. Argentinec je vstopil s klopi šele v 54. minuti in postal sploh prvi rezervist v zgodovini italijanskega prvenstva s štirimi goli na eni tekmi.

Nogometaši Milana so se veselili po zasluženi zmagi nad Laziem. Foto: EPA

Rafael Leao pripravil oba zadetka Milana
Milan je pred 72.000 gledalci na San Siru odpravil Lazio z 2:0. Christian Pulisic je po uri igre z desetih metrov poslal žogo v mrežo po natančni podaji Rafaela Leaa z leve strani. Noah Okafor, ki je vstopil v 70. minuti, je dve minuti pred koncem postavil končni izid, znova je bil v vlogi podajalca odlični Leao. To je bila šesta zmaga rdeče-črnih.

Visoka zmaga Napolija
Lecce je bil nemočen proti Napoliju (0:4). V 16. minuti je prvake v vodstvo popeljal Norvežan Leo Oestigaard. Na začetku drugega polčasa je v igro vstopil najboljši strelec Serie A v pretekli sezoni Victor Osimhen, ki je že v 51. minuti zadel za 0:2. V 88. in 95. minuti sta Gianluca Gaetano in Matteo Politano potrdila gladko zmago Neapeljčanov.