Ni najdenih zadetkov.

Rezultati iskanja

MMC RTV 365 Radio Televizija mojRTV × Menu

Evropsko prvenstvo v nogometu - Arhiv

Napoved nemške veleposlanice "Nemčija bo v finalu ugnala Slovenijo po enajstmetrovkah"

10.4.2024

Še 65 dni je do začetka evropskega prvenstva v nogometu. Biser ob Renu, Köln, bo gostil pet tekem, tudi slovensko proti Angležem. Predstavniki tega nemškega mesta so pripravili zajtrk na veleposlaništvu v Ljubljani.

Miran Pavlin "To je bila najprestižnejša zmaga Slovenije, saj je v Ljubljano prišel največji med največjimi"

27.3.2024

Direktor reprezentanc pri Nogometni zvezi Slovenije Miran Pavlin je bil navdušen po veliki zmagi nad Portugalsko. Prepričan je, da lahko Slovenija konkurira za preboj v osmino finala na evropskem prvenstvu v Nemčiji.

Šeškomanija "Kaj nam bo Ronaldo, mi imamo Šeška!"

27.3.2024

Če so njegovi oboževalci tri dni zaman čakali na kakšen podpis ali selfi Ronalda, je bilo drugače z Benjaminom Šeškom. Po tekmi je že pod tribuno ostal ogromno časa, za konec pa skoraj deset minut delil avtograme in se fotografiral še v garaži Stožic.

Nekoč Kekov

Odzivi Nekoč Kekov "ta mali", danes sanja o nečem velikem na evropskem prvenstvu

27.3.2024

Adam Gnezda Čerin je bil med glavnimi junaki zmage Slovenije nad Portugalsko. V 72. minuti je načel mrežo gostov po sijajni akciji, ki jo je začel na svoji polovici in končal pred vrati. V njej so sodelovali še Žan Karničnik, Žan Celar in Benjamin Šeško.

16.000 navijačev in fantastična Slovenija na kolena spravili velikega Ronalda

Reportaža 16.000 navijačev in fantastična Slovenija na kolena spravili velikega Ronalda

27.3.2024

Prijateljski obračun med Slovenijo in Portugalsko je v Stožice privabil rekordno število navijačev. Sprva je bil zvezdnik večera Cristiano Ronaldo deležen stoječih ovacij, po fantastični predstavi Slovenije pa tisočerih žvižgov.

Cesar:

Po zmagi Cesar: "Veselje in zadovoljstvo, a ostajamo trdno na tleh, EP hitro prihaja"

26.3.2024

Fenomenalno. Beseda, ki jo je največkrat uporabil Boštjan Cesar ob opisovanju sladke pripravljalne zmage nad reprezentanco Portugalske, eno izmed favoritinj poletnega evropskega prvenstva. "Potrditev celotne ekipe. Vsi so odigrali fenomenalno obrambo."

Gruzija po 11-metrovkah prvič na evropskem prvenstvu

Na zmenku z zgodovino Gruzija po 11-metrovkah prvič na evropskem prvenstvu

26.3.2024

Nogometašem Gruzije je uspel veliki met! V Tbilisiju so po izvajanju 11-metrovk ugnali Grčijo s 4:2 in se uvrstili na evropsko prvenstvo, njihovo prvo veliko tekmovanje!

Selektor Portugalske poleg Šeška in Šporarja opozarja na Stojanovića

Pohvale Slovencem Selektor Portugalske poleg Šeška in Šporarja opozarja na Stojanovića

26.3.2024

Za Matjaža Keka in Roberta Martineza bo drevišnja tekma v Stožicah pravšnja priložnost za preizkušanje pripravljenosti slabe tri mesece pred začetkom evropskega prvenstva. Portugalci se veselijo tudi dobrega ozračja na tribunah.

Padla Portugalska! Junaka Gnezda Čerin in Elšnik, Ronaldo jezen iz Stožic.

Nogomet Padla Portugalska! Junaka Gnezda Čerin in Elšnik, Ronaldo jezen iz Stožic.

26.3.2024

Kakšen večer v Stožicah! Slovenski nogometaši so v pripravah na EP z zadetkoma Adama Gnezde Čerina in Timija Maxa Elšnika v zadnji četrtini dvoboja z 2:0 premagali Portugalsko in sedmi reprezentanci sveta prizadejali prvi poraz po 11 zaporednih zmagah.

Milinković Savić rešil Srbijo na Cipru, Tadić novi rekorder po številu nastopov

Nogomet Milinković Savić rešil Srbijo na Cipru, Tadić novi rekorder po številu nastopov

25.3.2024

Na prijateljski tekmi v Larnaki so nogometaši Srbije premagali Ciper z 1:0. Varovanci Dragana Stojkovića, ki se bodo na evropskem prvenstvu v Münchnu pomerili s Slovenijo, niso navdušili.

Ob prihodu Ronalda najbolj navdušeni celo rezervirali hotelske sobe

Pričakali superzvezdnika Ob prihodu Ronalda najbolj navdušeni celo rezervirali hotelske sobe

25.3.2024

Nogometaši Portugalske so ob prihodu v Slovenijo deležni velike pozornosti oboževalcev Cristiana Ronalda. Pred hotelom Grand Plaza v Ljubljani se je v ponedeljek zvečer zbralo okoli 450 ljudi, ki so upali, da bo superzvezdnik podelil kakšen avtogram.

Portugalska bo pokazala, kako pripravljena je Slovenija za Euro

Priprave na EP Portugalska bo pokazala, kako pripravljena je Slovenija za Euro

25.3.2024

"Moraš biti nor, da v nogometu ne spoštuješ imena, kot je Ronaldo. Rad dajem igralcem svobodo, a zahtevam tudi veliko odgovornost," poudarja selektor Matjaž Kek, ki ga močno moti slab drugi polčas na Malti, zato upa na boljšo Slovenijo proti Portugalski.

Portugalska v nizu 11 zmag "Najlepše bi bilo, če Ronaldo ne bi z nikomer menjal dresa"

25.3.2024

Po planiškem prazniku Slovenijo v torek čaka še nogometna poslastica. Čeprav Portugalci v Ljubljano prihajajo brez številnih zvezdnikov, bo tu največji magnet. "Glavno je, da pride Cristiano, lepo bi ga bilo premagati v Stožicah," pravi Andraž Šporar.

Po Malti Šporar: Ko nismo blizu igralcev in dovolj agresivni, imamo lahko težave z vsakim

22.3.2024

Drugič na devetih medsebojnih dvobojih so slovenski nogometaši le remizirali z Malto. Na prejšnjih osmih so Maltežani dosegli samo en zadetek, sinoči dva. "To je bila prvenstvena tekma, ne prijateljska," je bila misel Boštjana Cesarja po razpletu z 2:2.

Wales, Poljska, Ukrajina, Islandija, Gruzija in Grčija še v igri za EP

Euro 2024 Wales, Poljska, Ukrajina, Islandija, Gruzija in Grčija še v igri za EP

21.3.2024

Nogometne reprezentance Walesa, Poljske, Ukrajine, Islandije, Gruzije in Grčije so korak bližje nastopu na evropskem prvenstvu v Nemčiji prek dodatnih kvalifikacij iz Lige narodov. Trije udeleženci EP-ja bodo znani v torek.

Bleda podoba Slovenije, Šeško preprečil polom

Nogomet Bleda podoba Slovenije, Šeško preprečil polom

21.3.2024

Slovenska nogometna reprezentanca je na Malti iztržila le remi 2:2. V prvem polčasu (0:1) je imela stvari še pod nadzorom, ko je z igrišča odšel Jan Oblak, pa je sledil šok in dva hitra zadetka Malte. Polom je preprečil Šeško z lepo akcijo v 81. minuti.

Priprave na EP Za Oblaka že tekma za blokom ni prijateljska, Kek kljub smrti očeta odpotoval na Malto

20.3.2024

"Čakata nas dve pomembni tekmi v pripravah na Euro. To je to, kar smo vsi čakali," je kapetan Slovenije Jan Oblak poudaril, da marčni tekmi nista prijateljski, temveč pomembna testa, pri čemer so misli pri Malti, nato se bo razmišljalo o Portugalski.

Griezmann po dolgih sedmih letih izpušča tekmo Francije

Konec niza Griezmann po dolgih sedmih letih izpušča tekmo Francije

19.3.2024

Zvin desnega gležnja je prehud, da bi lahko Antoine Griezmann nadaljeval s svojim izrednim reprezentančnim nizom. Zdaj 32-letni Francoz namreč v zadnjih sedmih letih ni izpustil niti ene od 84 zaporednih tekem Francije, s katero je osvojil tudi SP.

Ronaldo izpušča tekmo s Švedsko, a bo zaigral v Sloveniji

Slovenci začeli priprave Ronaldo izpušča tekmo s Švedsko, a bo zaigral v Sloveniji

18.3.2024

Najboljši slovenski nogometaši so marčevske priprave na Euro 2024 začeli z zborom v nedeljo. V četrtek Kekovi izbranci gostujejo na Malti, nato čez teden dni gostijo Portugalsko, za katero bo po izpuščeni tekmi s Švedsko zaigral tudi Cristiano Ronaldo.

Selektor Portugalske potrdil: Tudi Cristiano Ronaldo prihaja v Stožice

Priprave na Euro Selektor Portugalske potrdil: Tudi Cristiano Ronaldo prihaja v Stožice

15.3.2024

Na bliskovito razprodano pripravljalno tekmo Slovenije s Portugalsko v torek, 26. marca, v Ljubljani prihaja z izbrano gostujočo vrsto tudi Cristiano Ronaldo. Od najboljših Portugalcev manjka zgolj trenutno poškodovani Diogo Jota (Liverpool).