Liverpool je v drugem polčasu strl Bournemouth s po dvema goloma Darwina Nuneza in Dioga Jote. Foto: Reuters

Obrambne okope dvanajstouvrščenega Bournemoutha je na začetku drugega polčasa prebil Darwin Nunez. Urugvajski napadalec, ki običajno greši z močnimi udarci ali iz izrednih položajev, je tokrat prefinjeno zaključil dve lepi podaji "iz prve". Curtis Jones je s prsmi sprejel dolgo izbito žogo Konateja in oddal žogo do Jote, ki je sredi kazenskega prostora našel Nuneza.

27-letni Portugalec je zatem sam zaključil dve natančno odigrani akciji gostov: najprej v 70. minuti in nato še v 79. minuti. S podajo in dvema goloma je Diogo Jota močno popravil svojo učinkovitost v Premier ligi, v kateri je predtem na 14 tekmah dosegel pet golov in prispeval dve podaji.

Piko na na koncu visoki zmagi Liverpoola je dodal Nunez, ki je izkoristil podajo Joeja Gomeza. Drugi gol nedeljskega popoldneva za osrednjega napadalca redsov, ki je najpogosteje tarča analiz in vprašanj, kako lahko zapravlja številne izredne priložnosti, v katerih se redno znajde. Od 1. novembra in pokalnega zadetka je 24-letni Urugvajec odigral 16 tekem, a mrežo tekmecev je stresel zgolj enkrat.

Grafiko zagotavlja sofascore.com

Petarda topničarjev proti Palaceu

V soboto je Arsenal še višje premagal Crystal Palace, in to s čisto petardo. Po uri igre je bilo 3:0. Topničarji so povedli v 11. minuti po zadetku Gabriela Magalhaesa. Po avtogolu Deana Hendersona v 37. minuti je bilo 2:0, po slabi uri igre pa je na 3:0 povišal Leandro Trossard. V sodnikovem dodatku je piko na i z dvema goloma postavil Gabriel Martinelli.

Liverpool je utrdil vodstvo na lestvici, kjer ima zdaj pet točk prednosti pred trojico izenačenih zasledovalcev. A drugouvrščeni branilec naslova Manchester City ima odigrano tekmo manj, medtem ko je Aston Villa pred tednom dni remizirala brez golov pri Evertonu. Tudi Manchester City je 21. krog igral že pred tednom dni, ko je s 3:2 dobil derbi kroga pri Newcastlu.

Ivan Toney se je vrnil po osemmesečnem suspenzu zaradi igranja stav in že takoj zadel s prostega strela. Vendar angleški napadalec je pred mojstrsko izvedbo prostega strela premaknil žogo in sprožil nov škandal. Toneyjev Brentford je namreč premagal Notthingham Forest s 3:2, poraženi klub pa je v nedeljo vložil uradno pritožbo, saj se žoga po pravilih ne sme premikati z mesta, kjer jo je odložil sodnik. Zmagoviti gol je sicer v 68. minuti prispeval Neal Maupay. Foto: Reuters