Manchester City bo v soboto, 25. maja, na Wembleyju v Londonu branil zmago v FA-pokalu. V boju za osmo lovoriko ga čaka soočenje z drugoligašem ali pa z mestnim tekmecem. Foto: Reuters

143. sezona najstarejšega nogometnega tekmovanja na svetu se končuje. V soboto je potekala tekma med prvim polfinalnim parom Manchester City – Chelsea, v nedeljo sledi drugi polfinale Coventry – Manchester United.

Na prvi polfinalni tekmi na Wembleyju ni bilo gola vse do 84. minute. Po prodoru je Kevin De Bruyne iz mrtvega kota na levi strani poslal žogo pred vrata, kjer je ob zgoščeni obrambi z nekaj sreče prišla do Bernarda Silve, ki je iz bližine zabil odločilni gol.

Enajsti gol sezone za Portugalca, ki je bil med tragičnimi junaki povratne tekme četrtfinala v Ligi prvakov. S porazom po 11-m proti Realu iz Madrida je Manchester City predal evropski naslov, zato pa v tolažbo še naprej brani domači pokalni naslov.

Enajsti gol sezone, ob tem je 29-letnik iz Lizbone letos na 42 tekmah dodal še pet podaj. Po izpadu iz Lige prvakov je bil med najbolj prizadetimi, saj je zapravil prvo od dveh zgrešenih 11-m Cityja. Foto: Reuters

Chelsea ostal brez 11-m po roki Grealisha

Slovo od Evrope je pustilo vidne posledice, saj so meščani v prvem polčasu ostali brez strelov v okvir Chelseaja. Modri Londončani so imeli najlepše priložnosti na začetku drugega polčasa. V 56. minuti je Cole Palmer sprožil s prostega strela, v živem zidu pa se je žoga odbila od roke Jacka Grealisha, a je sodnik odločil, da ni šlo za namerno roko. Odločitev, ki buri duhove na Otoku, nakar je pobudo prevzela zasedba Pepa Guardiole in na koncu po zaslugi Silve kronala premoč v zaključku tekme.

Chelsea bo na novo zmago nad Manchester Cityjem moral še počakati, saj vladarja angleškega nogometa ni premagal vse od finala Lige prvakov 2021. Sledil je niz šestih zaporednih zmag meščanov, obe letošnji soočenji v Premier ligi pa sta se končali z remijem (4:4 v Londonu in 1:1 v Manchestru).

143. ANGLEŠKI POKAL FA
POLFINALE

MANCHESTER CITY – Chelsea 1:0 (0:0)
Bernardo Silva 84.

Nedelja ob 16.30:
COVENTRY (II) – MANCHESTER UNITED

Finale bo v soboto, 25. maja, na stadionu Wembley v Londonu.

Arsenal vsaj začasno znova v vodstvu

Kapetan Arsenala Martin Odegaard je potrdil vnovični prevzem vodstva, a zdaj bodo topničarji odvisni od večnega tekmeca Tottenhama, ki pa bo tekmo 34. kroga proti Manchester Cityju odigral šele 14. maja. Foto: Reuters

Medtem ko se branilec naslova državnega prvaka ubada s pokalom, je Arsenal v soboto zvečer v 34. krogu Premier lige gostoval pri Wolverhamptonu. Dva gola ob izteku polčasov sta prinesla topničarjem zmago z 2:0 in vnovičen skok na sam vrh, pri čemer imajo ob tekmi več točko prednosti pred Cityjem.

V 45. minuti je po podaji Gabriela Jesusa zadel Leandro Trossard. Vse dvome o zmagi je v peti minuti sodnikovega dodatka ob koncu razblinil Martin Ødegaard.