Kai Havertz (desno) je v 57. minuti takole spremljal, kako žoga leti v mrežo za vodstvo s 3:0. Foto: Reuters

Uspeh topničarjev proti Chelseaju je že v 4. minuti tlakoval Leandro Trossard po prodoru in podaji Declana Ricea, nato se mreža do odmora predvsem po zaslugi srbskega vratarja pri gostih Đorđeja Petrovića ni več zatresla. V drugem polčasu sta po dvakrat v polno zadela Ben White (52., 70.) in še lani član Chelseaja Kai Havertz (57., 65.).

Modri, ki so v soboto v zadnjih minutah klonili v polfinalu Pokala FA proti Cityju, še nikoli niso doživeli tako visokega poraza proti moštvu s stadiona Emirates. Najbližje golu so bili v prvem polčasu, ko je Nicolasu Jacksonu veselje preprečila vratnica, senegalski napadalec pa je imel nato še eno lepo priložnost.

Veselje Evertona po drugem zadetku. Foto: EPA

Arsenal ima daleč najboljšo razliko v golih v ligi. Šestič v sezoni je dosegel najmanj pet zadetkov in hkrati ni nobenega prejel. Rice je ob koncu stresel še okvir vrat. V nedeljo varovance Mikela Artete čaka še en mestni obračun v gosteh proti Tottenhamu.

Nogometaši Liverpoola so v zaključku sezone doživeli še en boleč poraz. V liverpoolskem derbiju jih je z 2:0 ugnal Everton, ki je osvojil zelo pomembne točke boju za obstanek.

Navijače redsov je prvi v slabo voljo spravil Jarrad Branthwaite, ki je v 27. minuti dosegel prvi gol na tekmi, drugega je v 58. minuti prispeval Dominic Calvert-Lewin. Za Liverpool je bil to šele četrti poraz v prvenstvu.

Phil Foden je dvakrat zatresel mrežo Brightona že v prvem polčasu. Foto: EPA

Zanesljiva zmaga Manchester Cityja brez Haalanda
Še vedno je v najboljšem položaju Manchester City. Brighton je izgubil proti branilcem naslova z 0:4. Varovanci Pepa Guardiole zaostajajo točko za Arsenalom, a imajo tekmo manj (v gosteh pri Tottenhamu bodo igrali 15. maja).

City, ki je tudi tokrat igral brez lažje poškodovanega prvega napadalca Erlinga Haalanda, ni imel težav z doseganjem zadetkov v Brightonu. Kevin De Bruyne je zadel z glavo z desetih metrov v 17. minuti po natančen predložku Kyla Walkerja z desne strani. Phil Foden je do odmora zadel dvakrat in odločil srečanje že po 45 minutah.

V drugem polčasu je v 62. minuti Julian Alvarez postavil končni izid, še drugič na tekmi je podal Kyle Walker.