Reli - svetovno prvenstvo - Arhiv

Elfyn Evans prevladoval na Finskem

Reli Elfyn Evans prevladoval na Finskem

6.8.2023

Valižan Elfyn Evans (Toyota) je zmagovalec relija za svetovno prvenstvo na Finskem. Na deveti postaji sezone je bil zelo prepričljiv, zadnji dan je le še potrdil prevlado. Najbližji zasledovalec, Belgijec Thierry Neuville (Hyundai), je zaostal 39 sekund.

Kalle Rovanperä zmagal na reliju po Estoniji

Reli Kalle Rovanperä zmagal na reliju po Estoniji

23.7.2023

Svetovni prvak Kalle Rovanperä (Toyota) je zmagal na reliju za svetovno prvenstvo v Estoniji, potem ko je dobil kar 14 od 20 hitrostnih preizkušenj.

Neuville dobil reli na Sardiniji

Reli - svetovno prvenstvo Neuville dobil reli na Sardiniji

4.6.2023

Belgijec Thierry Neuville (Hyundai) je zmagovalec relija po Sardiniji, šeste postaje svetovnega prvenstva 2023. Na drugem mestu je končal njegov moštveni sotekmovalec Finec Esapekka Lappi s 33 sekundami zaostanka.

Po odstopu Neuvilla v vodstvu Evans, Turk 19.

Reli po Hrvaški Po odstopu Neuvilla v vodstvu Evans, Turk 19.

22.4.2023

Dirkači na reliju za svetovno prvenstvo na Hrvaškem so opravili sobotni del dirke. Na vrhu je ostal Valižan Elfyn Evans (Toyota), ki se je na prvo mesto prebil po odstopu dotlej vodilnega Belgijca Thierryja Neuvilla (Hyundai).

Turk je moral šest kilometrov voziti za počasnim voznikom

Reli Turk je moral šest kilometrov voziti za počasnim voznikom

22.4.2023

Do pol milijona gledalcev pričakujejo skupaj ta konec tedna na reliju Hrvaška, na katerem nastopajo tudi trije slovenski vozniki. Jan Medved je bil po petkovih izzivih v svojem razredu v vodstvu.

Rovanperä z 22 leti najmlajši svetovni prvak v reliju

Reli Rovanperä z 22 leti najmlajši svetovni prvak v reliju

2.10.2022

Svetovno prvenstvo v reliju je dve dirki pred koncem že odločeno. Z zmago na Novi Zelandiji se lovorike veseli finski dirkač Kalle Rovanperä (Toyota), ki je postal najmlajši svetovni prvak.

Neuville zmagovalec relija Akropolis

Reli Neuville zmagovalec relija Akropolis

11.9.2022

Belgijski dirkač Thierry Neuville (Hyundai) je zmagovalec relija Akropolis, ki poteka v okolici mesta Lamia v Grčiji. Belgijec je tako dosegel svojo prvo zmago v letošnji sezoni in skupno 16.

Tänak na Sardiniji dobil kar polovico hitrostnih preizkušenj

Reli Tänak na Sardiniji dobil kar polovico hitrostnih preizkušenj

5.6.2022

Estonec Ott Tänak (Hyundai) je zmagovalec relija po Sardiniji, pete preizkušnje svetovnega prvenstva. Svetovni prvak iz leta 2019 je bil najhitrejši kar na devetih od 18 hitrostnih preizkušenj.

Tänak v vodstvu na reliju po Sardiniji

Reli Tänak v vodstvu na reliju po Sardiniji

4.6.2022

Estonec Ott Tänak (Hyundai) vodi po sobotni etapi preizkušnje svetovnega prvenstva v reliju na Sardiniji. V vodstvo se je prebil po odstopu Finca Esapekke Lappija (Toyota), ki je na prvi sobotni hitrostni preizkušnji doživel nesrečo.

Na Hrvaškem po prvem dnevu prepričljivo vodi Rovanperä

Reli Na Hrvaškem po prvem dnevu prepričljivo vodi Rovanperä

22.4.2022

Finec Kalle Rovanperä (Toyota) je prepričljivo vodilni po prvem dnevu relija za svetovno prvenstvo na Hrvaškem. Dirkač Toyote si je po osmih hitrostnih preizkušnjah nabral minuto in štiri sekunde naskoka pred drugouvrščenim Belgijcem Thierryjem Neuvillom.

Rovanperä zmagovalec relija na Švedskem

Reli - svetovno prvenstvo Rovanperä zmagovalec relija na Švedskem

27.2.2022

Finec Kalle Rovanperä (Toyota) je zmagovalec relija po Švedski, druge letošnje dirke svetovnega prvenstva. Za 22 sekund je ugnal Belgijca Thierryja Neuvilla, tretji je bil njegov rojak in moštveni sotekmovalec Esapekka Lappi (+30,6).

Zgodovinska zmaga 47-letnega Loeba

Reli Zgodovinska zmaga 47-letnega Loeba

23.1.2022

Devetkratni svetovni prvak v reliju Francoz Sebastien Loeb je pri 47 letih spisal zgodovino, potem ko je v uvodu sezone postal najstarejši zmagovalec relija za svetovno prvenstvo.

Rovanperä zanesljivo do druge zmage v sezoni

12.9.2021

Finski dirkač Kalle Rovanperä (Toyota) je s sovoznikom Jonnejem Halttunenom zanesljivo dobil reli Akropolis v Grčiji. To je bila druga zmaga za 20-letnega Finca v letošnji sezoni svetovnega prvenstva.

Rovanperä najmlajši zmagovalec v zgodovini SP-ja v reliju

18.7.2021

Finski dirkač Kalle Rovanperä (Toyota) je zmagovalec relija za svetovno prvenstvo v Estoniji. S tem je pri 20 letih postal najmlajši zmagovalec dirke na elitni ravni v zgodovini relijev za svetovno prvenstvo.

Villas Boas z nogometnih zelenic na zaprašene ceste

Reli Villas Boas z nogometnih zelenic na zaprašene ceste

5.5.2021

Nogometni trener Andre Villas Boas bo čez dva tedna prvič tekmoval v svetovnem prvenstvu v reliju, v tekmovanju WRC3 bo vozil na domačem Reliju po Portugalski.

Ogier vodi pred Evansom in Neuvillom

Reli po Hrvaškem Ogier vodi pred Evansom in Neuvillom

24.4.2021

Francoz Sebastien Ogier vodi po drugem dnevu na hrvaškem reliju za svetovno prvenstvo v okolici Zagreba in Karlovca, ki se bo končal v nedeljo.

Na Hrvaškem vodi Neuville; Rovanperä zletel s ceste

Reli Na Hrvaškem vodi Neuville; Rovanperä zletel s ceste

23.4.2021

Belgijec Thierry Neuville v hyundaiju i20 vodi po prvem dnevu in osmih hitrostnih preizkušnjah hrvaškega relija za svetovno prvenstvo, ki poteka v okolici Zagreba in Karlovca.

Ogier po odstopu Evansa zanesljivo do sedmega naslova

Reli Ogier po odstopu Evansa zanesljivo do sedmega naslova

6.12.2020

Sebastien Ogier (Toyota) je spet svetovni prvak v reliju. Francoz si je lovoriko zagotovil z zmago na zadnji preizkušnji sezone v Monzi.

Neuvillu s poljubom sreče zmaga na Korziki

Motošporti Neuvillu s poljubom sreče zmaga na Korziki

31.3.2019

Težave z gumo v zadnjih kilometrih zaključne hitrostne preizkušnje relija za svetovno prvenstvo na Korziki so danes preprečile zmago Valižanu Elfynu Evansu (Ford).

Loeb bo sedel za volan hyundaia

Reli - svetovno prvenstvo Loeb bo sedel za volan hyundaia

13.12.2018

Najuspešnejši dirkač v zgodovini relija, Francoz Sebastien Loeb, je s Hyundaiem podpisal dvoletno pogodbo, po kateri bo v sezoni 2019 vozil na šestih relijih za svetovno prvenstvo.