De'Aaron Fox je zadel šest trojk in tokrat je zasenčil tudi Luko Dončića. Foto: AP

Štiri minute pred koncem tretje četrtine je bil izid izenačen (89:89), potem pa je Sacramento z delnim izidom 18:7 prevzel pobudo. V zadnji četrtini je prednost gostov hitro narasla in že pet minut pred koncem tekme se je trener Jason Kidd odločil, da v igro pošlje rezerviste.

Domantas Sabonis je bil neustavljiv. Z dvojnim dvojčkom je potrdil izjemno formo v zadnjih tednih, ko so Kralji nepremagljivi. Foto: AP

Luka Dončić je bil najboljši strelec Mavericksov s 25 točkami, čeprav mu met ni stekel (7/19 iz igre, 3/7 za tri). Zbral je tudi 10 skokov in 7 podaj v 32 minutah. Kyrie Irving je prispeval 23 točk.

Domantas Sabonis je bil najboljši strelec tekme z 32 točkami, zgrešil je le dva meta iz igre (13/15). Ujel je tudi 13 odbitih žog. Sijajni organizator igre De'Aaron Fox je zadel šest trojk, dosegel je 30 točk. Celotna prva peterka Sacramenta je bila dvomestna, rezervist Malik Monk pa je zadel štiri trojke. Kralji so zadeli 17 trojk, Mavericksi le 12. V skoku so bili Kralji precej boljši (48:40).

Obramba ni bila v ospredju v prvem polčasu

Grafiko zagotavlja sofascore.com

Fox je že sredi prve četrtine dosegel 10 točk in Kralji so si zagotovili sedem točk naskoka (14:21). Mavericksi so precej bolje končali uvodno četrtino in Irving je s trojko poskrbel za vodstvo s 36:35 po 12 minutah.

Obramba Dallasa je bila zelo slaba tudi v drugi četrtini. Chris Duarte je z dvema zaporednima trojkama poskrbel za prednost Kraljev (52:61). Irving je do odmora dosegel 19 točk, Dončić pa 16, skupaj sta ohranila Maverickse v igri (65:70).

Kralji do visoke prednosti ob koncu tretje četrtine
Drugi polčas so gostitelji odprli odlično. Z delnim izidom 8:0 so po trojki in polaganju Josha Greena prevzeli vodstvo (75:73). Sredi tretje četrtine se je razigral Fox, ki je v minuti in 11 sekundah zadel tri zaporedne trojke. Z natančnim metom izza črte je odgovoril Derrick Jones Jr., ki je v štirih minutah in 20 sekundah poskrbel za zadnje izenačenje na tekmi (89:89).

Malik Monk je bil motor igre Sacramenta s klopi. Foto: AP

V zadnjih dveh minutah tretjega dela igre je Sabonis dvakrat učinkovito zaključil prodor, Monk je zadel dve trojki, nato pa je še Keegan Murray zadel z devetih metrov. Po 36 minutah je Dallas zaostajal s 96:107.

Kidd že pet minut in pol pred koncem pomahal z belo zastavo
Na začetku zadnje četrtine so Kralji precej bolj zavzeto zaigrali v obrambi. Z delnim izidom 13:3 so si zagotovili odločilno prednost. Ko so Mavericksi zaostajali s 101:122, se je Kidd že pet minut in pol pred koncem odločil, da izprazni klop. Dončić je po napornem koncu tedna odšel na počitek.

Kidd: Težko je dobiti tekmo, če prejmeš 130 točk
"Sabonis je prevladoval v raketi. Nismo ga mogli zaustaviti. To je bilo ključno. Lively se je zelo trudil, a to je Liga NBA in ne študentska košarka. Vsak novinec se mora navaditi na to visoko raven, potrebuje pa čas," je na novinarski konferenci razlagal Kidd.

"Nismo imeli prave energije. Nočem iskati izgovorov v neugodnem sporedu tekem. Tri četrtine in pol smo igrali dobro, potem pa smo popolnoma popustili. Ne le, da smo jim dopustili lahke koše iz rakete, ampak smo jih pustili tudi odprte pri metih za tri točke. Težko je dobiti tekmo, če prejmeš 130 točk," je dodal strateg Dallasa.

Zelo naporen spored za Maverickse se bo nadaljeval tudi naslednji teden z dvema gostovanjema v Los Angelesu. V sredo se bodo srečali z Lakersi, v petek pa še s Clippersi.

Porzingis zagotovil Bostonu zmago v Memphisu
Memphis je v napeti tekmi izgubil proti Bostonu s 100:102. Kristaps Porzingis je dosegel zadnje štiri točke na srečanju. Minuto in pol pred koncem je z dvema prostima metoma izenačil na 100:100, potem pa je minuto pred zadnjim piskom sirene končal akcijo z zabijanjem po podaji Jaysona Tatuma.

Kristaps Porzingis je blestel v FedEx Forumu. Foto: AP

V zadnjem napadu Grizlijev je Santi Aldama zgrešil trojko, nato pa je Porzingis blokiral met Ziaireja Williamsa. Center Bostona je dosegel 26 točk.

Močno oslabljeni Memphis se je zelo dobro upiral. Ja Morant je odslužil polovico od 25 tekem kazni, Steven Adams je že končal sezono, poškodovana sta tudi Brandon Clarke in Marcus Smart.

Poraz prvakov v Clevelandu
Cleveland je ugnal prvake iz Denverja s 121:109. Darius Garland je dosegel 26 točk, novinec Craig Porter pa je presenetil z 21 točkami.

Nikola Jokić je imel velike težave z osebnimi napakami. MVP junijskega finala je bil na parketu le 28 minut, a je vseeno vpisal 12. dvojni dvojček sezone (18 točk in 10 skokov). Nuggetsom se zelo pozna, da je poškodovani Jamal Murray izpustil že šesto tekmo zapored.

Kevin Durant je v drugem podaljšku zagotovil zmago Phoenixu. Foto: AP

Durant v drugem podaljšku strl žilavi Utah
Utah je še drugič v treh dneh izgubil izjemno napeto tekmo proti Phoeniu. V Delta Centru so bili Sunsi boljši po dveh podaljških (137:140).

V rednem delu je Devin Booker zgrešil trojko za zmago Phoenixa. V prvem podaljšku je Collin Sexton s košem ob pisku sirene izenačil na 127:127.

V drugem podaljšku je Kevin Durant dosegel osem zaporednih točk in zagotovil Sunsom odločilno prednost. Zvezdnik je prispeval 39 točk, 10 podaj in 8 skokov, na parketu je bil kar 46 minut.

LeBron James, ki je dosegel največ točk v zgodovini Lige NBA, je že 539-krat presegel 30 točk. Foto: AP

Lakersi z imenitno predstavo Jamesa premagali Houston
LeBron James, ki bo 30. decembra praznoval 39. rojstni dan, je bil razred zase na parketu Crypto.com Arene. Nasul je 37 točk in zadel odločilni prosti met 1,9 sekunde pred koncem za zmago LA Lakersov nad Houstonom s 105:104.

Minuto pred koncem je bil izid izenačen (100:100), Anthony Davis pa je prejel šesto osebno napako. Austin Reaves je zadel izjemno trojko z desetih metrov 24 sekund pred koncem. Alperen Sengun je unovčil veliko prostora v raketi po odhodu Davisa na klop in štiri sekunde pred koncem je izenačil na 104:104.

Po minuti odmora je James z desne strani prodrl pod koš, Tari Eason ga je zaustavil z osebno napako. Prvi prosti met je James zgrešil, drugega pa je zadel. Rocketsi niso imeli več minute odmora in Dillon Brooks je zgrešil trojko s polovice igrišča ob pisku sirene.

Tekme 19. novembra:
DALLAS – SACRAMENTO
113:129 (36:35, 29:35, 31:37, 17:22)
Dončić 25 (7/19 iz igre, 3/7 za tri, prosti meti 8/10), 10 skokov in 7 podaj v 32 minutah, Irving 23 (8/17 iz igre, 2/6 za tri), Hardaway 14 (2/4 za tri), Green 11, Exum 8, Holmes in Williams po 7, Jones Jr. in Lively po 6, Hardy 4, Morris 2; Sabonis 32 (13/15 iz igre) in 13 skokov, Fox 30 (10/20 iz igre, 6/10 za tri), Murray 17, Duarte 13 (3/4 za tri), Monk (4/6 za tri) in Barnes po 12, Vezenkov 7, McGee 6.

BROOKLYN – PHILADELPHIA 99:121
Walker 26 (6/11 za tri), Bridges 18, Dinwiddie 12; Embiid 32 (11/24 iz igre), 12 skokov in 9 podaj, Maxey 25 (6/11 za tri) in 10 podaj, Melton 21 (4/6 za tri).

TORONTO – DETROIT 142:113
Siakam 23 (10/18 iz igre), Trent 18, Barnes (9 podaj) in Schröder po 17; Umude 19, Cunningham 18 (3/5 za tri), Wiseman 15.

INDIANA – ORLANDO 116:128
Nwora 19 (8/11 iz igre), Mathurin 14, Haliburton 12; Banchero 24 (9/14 iz igre), F. Wagner 19, Suggs 18, M. Wagner 16.

CLEVELAND – DENVER 121:109
Garland 26 (10/16 iz igre, 2/4 za tri), C. Porter 21 (7/10 iz igre), Mobley 16 in 10 skokov, Allen 15; M. Porter 21 (5/9 za tri), Jokić 18 (8/13 iz igre), 10 skokov in 7 podaj, Braun 13, Gordon 11.

MEMPHIS – BOSTON 100:102
Bane 30 (11/27 iz igre, 7/14 za tri) in 8 podaj, Aldama 28 (6/15 za tri) in 12 skokov, Jackson Jr. 17; Porzingis 26 (9/13 iz igre), Tatum 20 (7/13 iz igre) in 9 skokov, Hauser 15 (5/7 za tri), Brown 12 (5/16 iz igre, 1/7 za tri).

UTAH – PHOENIX ** 137:140
Markkanen 38 (15/27 iz igre, 2/10 za tri) in 17 skokov, Horton Tucker 25 (4/10 za tri), Clarkson 23, Sexton 18; Durant 39 (14/27 iz igre, 4/9 za tri), 10 podaj in 8 skokov, Booker 26 (8/21 iz igre), Gordon 20 (5/12 za tri), Nurkić 18 in 12 skokov.
** - po dveh podaljških

PORTLAND – OKLAHOMA CITY 91:134
Grant 14 (4/12 iz igre), J. Walker 13, Ayton in Mays po 11; Gilgeous Alexander 28 (10/13 iz igre), Holmgren 16 (6/6 iz igre, 2/2 za tri), Joe 15 (5/6 za tri).

LA LAKERS – HOUSTON 105:104
James 37 (14/19 iz igre, 2/5 za tri, prosti meti 7/9), 8 podaj in 6 skokov v 40 minutah, Davis 27 (11/15 iz igre) in 10 skokov, Reaves 17, Hačimura 11; Brooks 24 (9/21 iz igre, 6/11 za tri), Sengun 23 (11/16 iz igre) in 10 skokov, VanVleet 15 in 16 podaj, Smith 14.