Dallas je odigral 11. tekmo sezone in tretjič izgubil. Foto: AP

Kot je bilo srečanje odločeno po treh četrtinah že pred dvema dnevoma, je bila tudi tokrat razlika – le da zdaj v korist Pelikanov – pred zadnjimi 12 minutami tako visoka, da so številni nosilci obsedeli na klopi. Znova tudi Luka Dončić, ki pa po izvrstni igri na prvem obračunu tokrat ni imel svojega dne. Že začel je slabo, na koncu pa v 26 minutah prispeval 16 točk (met 5/16). V statistiko je dodal le po dva skoka in podaji, izgubil pa kar osem žog. Pred to tekmo je bil sicer prvi strelec v ligi. Več točk sta pri Dallasu, oba po 17, dala Kyrie Irving in Tim Hardaway.

Mavsi so izgubili 20 žog, po katerih so dobili 31 točk. To je bil tudi glavni razlog, da je New Orleans, ki je kljub odsotnosti drugega strelca ekipe CJ McColluma prekinil niz petih porazov, naredil razliko. Gostitelji so 46 točk dali v protinapadih, Teksašani le 12. Brandon Ingram in novinec Jordan Hawkins sta dosegla po 25 točk, Zion Williamson in Herbert Jones, ki je izpustil prvo tekmo, pa po 19. Tekma je štela tudi za pokalno tekmovanje. Dallas je dva od treh porazov v sezoni doživel na teh obračunih in nima veliko možnosti za napredovanje iz skupine B Zahoda. Pelikani so odigrali dve tovrstni srečanji in so polovično uspešni.

Grafiko zagotavlja sofascore.com

"Generalno gledano je bila celotna tekma slaba. Od obrambe do energije. Izgubljene žoge so nas drago stale. Težko je, ko potem nasprotnik odigra toliko protinapadov. Težko je braniti. Igrali so agresivno in zelo dobro v obrambi. Prvi udarec je bil tista trojka iz njihove polovice. Nismo odigrale dobre prve četrtine, toda tista trojka je imela 'učinek domin'. Vse se je začelo podirati," je povedal trener Dallasa Jason Kidd.

Pokalna tekmovanja so odigrana na posebnih parketih. Bilo je kar nekaj govora o udarnih barvah nekaterih grafik. V Smoothie King Centru so barve zelo svetleče. Kidd je priznal, da je liga s tem pretiravala, saj se slabo vidi tudi po televiziji, a večkrat poudaril, da to ni nikakršen izgovor. "Ne parket, nismo videli pravih dresov," je v šali dejal nekoč izvrstni organizator igre. "V ligi je dobro, da takoj sledi nova tekma. Moramo se čim več naučiti iz te in pravilno reagirati," je pristavil. Dallas že ob 1.00 v četrtek po slovenskem času gostuje v Washingtonu.

Manj kot 24 ur po tekmi v New Orleansu Dallas naslednja preizkušnja čaka v Washingtonu. Foto: AP

Na prvi medsebojni tekmi je Dallas izgubil le šest žog, tokrat jih je v prvi četrtini Luka sam toliko. Proti agresivni domači obrambi se Mavsi niso znašli. 17 točk so Pelikani dali iz protinapadov v prvi četrtini, 14 po zapravljenih žogah gostov. Za 33:26 po prvih 12 minutah je trojko globoko iz svoje polovice zadel Naji Marshall. Da razlika ni bila višja, je Dallas poskrbel s solidnim metom z razdalje, v drugi četrtini pa so bili izjemno natančni gostitelji, ki so v tem delu zadeli sedem trojk. Potem ko so se Mavsi približali na -3, je James Borrego, ki je vodil Pelikane ob odsotnosti bolnega Willieja Greena, vzel odmor, po katerem je sledil silovit odgovor – 12:2 je bil delni izid domače zasedbe.

Mavsi so dosegli najmanj točk v letošnji sezoni, hkrati pa jih največ prejeli. Foto: AP

Dončić, ki je v prvi četrtini dal tri točke, tudi po vrnitvi v igro ni našel pravega ritma. Najprej je zgrešil obroč ob poskusu izza črte, zatem pa je, potem ko sodniki niso dosodili osebne napake ob kontaktu pod obročem, prejel tehnično napako, po kateri so Pelikani prvič povedli z dvomestno prednostjo. Ta delni izid je s trojko sklenil Matt Ryan. Tri minute pred koncem polčasa so gostitelji povedli za 19. V dveh minutah je nato Dallasu uspelo zaostanek znižati na deset, vendar je prejel še eno trojko, Dante Exum pa je za konec druge četrtine naredil še osebno napako nad razigranim Hawkinsom. Vse tri proste mete je ta zadel, v prvem polčasu tako dosegel 19 točk, New Orleans pa je ob odhodu v garderobo povedel s 70:54. Dončić je v prvem delu ob skromnem metu 2/12 dosegel sedem točk.

Tudi tretja četrtina je minila v znamenju domače zasedbe. Obramba Dallasa je v tem delu dovolila kar 44 točk. Ingram je v tretji minuti nadaljevanja s petimi zaporednimi točkami razliko povečal na 20, 23 je znašala po zaporednih "alley-oopih" Williamsona. Ingram je potem povečal na 28, 29 pa je bila ob koncu tretje četrtine (114:85), tudi sicer najvišja do tedaj. Dončić je v tretji četrtini ob metu iz igre 3/4 dal devet točk. Vdan v usodo je Kidd na parket poslal košarkarje, ki sicer ne igrajo veliko. Na začetku zadnje četrtine je New Orleans povišal na +33, v nadaljevanju pa so Mavsi nekoliko omilili visoki poraz.

Denver poglobil krizo Clippersov

Clippersi, odkar imajo Jamesa Hardna, še niso zmagali. Šesti zaporedni poraz so doživeli v Denverju, ki je bil boljši s 111:108. Nuggetsi so na domačem parketu dobili vseh sedem tekem, košarkarji iz Los Angelesa pa izgubili vseh šest v gosteh. Nikola Jokić je prispeval 32 točk in 16 skokov, le ena asistenca pa mu je zmanjkala do trojnega dvojčka. 14/14 je srbski orjak metal proste mete. Dva je zadel 13 sekund pred koncem, s katerima je zagotovil gostiteljem tri točke naskoka. Na drugi strani je trojko za izenačenje zatem zgrešil Paul George, ki je bil s 35 točkami prvi strelec tekme. 50 sekund pred koncem so gostitelji povedli za pet, toda Kawhi Leonard je po zadetih prostih metih še ukradel žogo, George pa jih je 15 sekund pred koncem povsem približal. Clippersi so v pokalnem tekmovanju izgubili še drugo tekmo, predtem jih je ugnal Dallas. Denver, ki je četrtič zapored igral brez Jamala Murrayja (manjkal bo do konca meseca), je predtem Mavse premagal in ima na vrhu skupine B Zahodne konference popoln izkupiček.

Minnesota skočila pred Dallas

Draymond Green je takole planil na Rudyja Goberta in ga zgrabil za vrat. Zaradi grobe poteze je bil izključen. Prav tako sta tekmo predčasno končala Klay Thompson in Jaden McDaniels, ki sta se začela vleči za drese in prerivati ob prehodu gostov v napad. Foto: AP

Na drugem mestu Zahoda je Dallas prehitela Minnesota, ki je slavila zmago v San Franciscu (101:104). Golden State je igral brez svojega najboljšega igralca Stepha Curryja, že v drugi minuti srečanja pa sta bila izključena druga dva iz trojice, ki je skupaj osvojila štiri prstane, Klay Thompson in Draymond Green. Po prerivanju Thompsona in Jadena McDanielsa je Green za vrat zgrabil Rudyja Goberta. Bojevniki so imeli pobudo vse do zadnje četrtine, ki so jo Timberwolvesi dobili za deset. Pred zadnjo minuto je goste v vodstvo s trojko popeljal Karl-Anthony Towns, ki je bil s 33 točkami in 11 skoki prvo ime tekme, devet sekund pred koncem pa je izza črte dokončno dvoboj odločil Mike Conley. Warriorsi so na petih domačih tekmah štirikrat izgubili.

Indiana prekinil serijo Philadelphie

Indiana je prva zmagala v Wells Fargo Centru. S 126:132 je prekinila niz osmih zmag Philadelphie. Blestel je prvi podajalec Tyrese Haliburton. Dosegel je 33 točk, ob tem pa tudi dobro razigraval svoje soigralce, ki jim je podelil 15 asistenc. Obi Toppin je pristavil 27 točk. "Vemo, da te pokalne tekme štejejo malce več. Še nikoli nisem igral v končnici, zato je to moja prva priložnost, da se borim za lovoriko. Vzel sem jo zelo resno. Prav tako v karieri še nisem premagal Philadelphie," je bil zadovoljen Haliburton. Pacersi so po dveh tekmah za pokalno tekmovanje neporaženi. Joel Embiid je bil z 39 točkami najbolj razigran pri Sixersih, ki jih že čez 24 ur čaka veliki dvoboj za vrh Vzhoda z Bostonom.

Tekme 14. novembra:
NEW ORLEANS – DALLAS
131:110 (33:26, 37:28, 44:31, 17:25)
Ingram in Hawkins po 25, Williamson in Jones po 19, Marshall 16, Daniels 10, Valančiunas in Ryan po 6, Robinson-Earl 3, Lewis 2; Irving in Hardaway po 17, Dončić 16 (5/16 iz igre, 3/5 za tri, 3/5 PM), 2 skoka in 2 podaji v 26 minutah, Williams 10, Exum in Hardy po 9, Jones 7, Holmes in Prosper po 6, Lively in Powell po 4, Curry 3, Green 2.

CHARLOTTE – MIAMI 105:111
Washington 32 (met 12/23), Ball 28 in 11 podaj, McGowens 12, Williams 11, Richards 10; Butler 32 (met 10/14), Adebayo 21 in 11 skokov, Robinson 18, Jaquez 17, Highsmith 12.

DETROIT – ATLANTA 120:126
Bagley 22 in 11 skokov, Thompson 21, Burks 16, Knox 12, Wiseman in Ivey po 11, Stewart 10; Murray 32 (met 11/21) in 10 podaj, Bey 19, Bogdanović 17, Hunter in Johnson po 16.

PHILADELPHIA – INDIANA 126:132
Embiid 39 (met 11/22) in 12 skokov, Melton 30 (met 8/13), Maxey 27, Harris 22; Haliburton 33 (met 11/18) in 15 podaj, Toppin 27, Turner 17, Brown 14, McConnell 11.

BROOKLYN – ORLANDO 124:104
Dinwiddie 29, Bridges 21, Johnson 20, O'Neale 13, Sharpe (10 skokov) in Walker po 11; F. Wagner 21, Banchero 19, Bitadze 14, M. Wagner in Ingles po 11, Suggs in Anthony po 10.

OKLAHOMA CITY – SAN ANTONIO 123:87
Gilgeous-Alexander 28, Giddey 18, Jal. Williams 11; Collins in Champagnie po 13, Vassell 12, Branham 11.

UTAH – PORTLAND 115:99
Clarkson 30 (met 13/19), Markkanen 21, George 15, Collins 14 in 10 skokov, Sexton 13, Olynyk 12; Grant 26, Ayton 22 in 10 skokov, Sharpe 17, Walker 12.

DENVER – LA CLIPPERS 111:108

GOLDEN STATE – MINNESOTA 101:104
Podziemski 23, Šarić 21, Pauč 15, Moody 11, Curry ni igral; Town 33 (met 12/26) in 11 skokov, Edwards 20, Conley 13, Reid 10.