Luka Dončić je bil neustavljiv na začetku drugega polčasa, ko je v treh minutah dosegel 10 točk. Foto: AP

18.128 gledalcev v razprodanem Fiserv Forumu je zares uživalo v spektaklu, ki so ga uprizorili štirje zvezdniki Lige NBA. MVP finala julija 2021 Janis Andetokumbo je 15 od 40 točk dosegel v zadnji četrtini, ki so jo Bucksi dobili s 43:27. Damian Lillard je prispeval 27 točk in 12 podaj, dve ključni trojki z desnega kota pa je v končnici dodal Pat Connaughton.

Mavericksi so blesteli v tretji četrtini, ki so jo dobili s 40:29. Dončić je bil na parketu 35 minut, zadel je štiri trojke iz devetih poskusov. Najboljši strelec Dallasa je bil Kyrie Irving z 39 točkami. Tim Hardaway, ki je navdušil v sredo v Charlottu, je dosegel 17 točk.

Udaren start Dončića
Dončić je bil zelo motiviran že na začetku tekme, zaključeval je veliko večino akcij Mavericskov in v petih minutah in pol dosegel že 12 točk. Po zelo izenačeni uvodni četrtini je imel Dallas točko prednosti (33:34).

Janis Andetokumbo je bil neustavljiv v zadnji četrtini. Foto: AP

Bucksi unovčili strelsko sušo Mavericksov v drugi četrtini
Sredi druge četrtine Mavericksi tri minute in 40 sekund niso dosegli točke. Andetokumbo se je razigral in gostitelji so z delnim izidom 14:0 povedli z 52:42. V zaključku prvega polčasa se je Dallas vrnil, Josh Green in Grant Williams sta bila natančna izza črte in Bucksi so imeli ob odmoru le še dve točki naskoka (60:58).

Dallas do preobrata v tretji četrtini
Tretjo četrtino je Dončić odprl udarno. V minuti in pol je nanizal sedem točk, nato pa se je razigral še Irving in Mavericksi so si nabrali 12 točk prednosti (61:73). V tretji četrtini so dosegli kar 40 točk in po 36 minutah so imeli devet točk prednosti (89:98).

Pat Connaughton je zadel dve trojki v zadnjih treh minutah. 30-letnik se je odlično odkril v desnem kotu, ki je njegov najljubši položaj pri metih izza črte. Foto: AP

Šov Janisa v zadnji četrtini
Hardaway je s trojko povišal prednost Dallasa deset minut pred koncem (93:104). Andetokumbo je nato prevzel odgovornost na svoja široka ramena. S polaganjem in trojko je dvignil navijače na noge. Dončić je pet minut pred koncem zgrešil oba prosta meta, kar je še podžgalo navijače. Milwaukee je z delnim izidom 14:2 prevzel vodstvo (117:113). Lillard je spretno izsilil tri proste mete, nato pa je zadel še izza črte. Odgovoril je Irving, ki je znižal na 127:125.

Lillard se je odlično ujel s Connaughtonom, ki je pravi specialist za trojke z desnega kota. V zadnjih treh minutah ga je nekdanji zvezdnik Portlanda dvakrat zaposlil in ostrostrelec ni razočaral. Pol minute pred koncem je zapečatil usodo Dallasa. Hardaway in Williams nista bila natančna, nato pa je še Andetokumbo s petih metrov z desne strani postavil piko na i odlični predstavi Milwaukeeja v zadnji četrtini.

Andetokumbo: Vsako tekmo sva bolj uigrana z Lillardom
Trener Milwaukeeja Adrian Griffin je bil že pred tekmo zaskrbljen, saj so njegovi varovanci še v petek zvečer igrali v Charlottu, kjer so v drugem polčasu potolkli Sršene (99:130). "Pokazali smo pravi značaj. Ni bilo lahko igrati tako zahtevno tekmo po petkovem gostovanju. To je bila odlična ekipna predstava."

"Mislim, da sva vsako tekmo bolj uigrana z Lillardom. To je dolgotrajen proces, veliko sva se že izboljšala od prve tekme v tej sezoni," je poudaril Andetokumbo.

Kidd: Ne moreš pričakovati zmage, če v zadnji četrtini prejmeš 43 točk
"Imeli smo veliko odprtih metov v zadnji četrtini, vendar jih nismo zadeli. Na prejšnjih tekmah smo jih. Ne moreš pričakovati, da boš dobil tekmo na gostovanju, če v zadnji četrtini prejmeš 43 točk," je razlagal trener Dallasa Jason Kidd.

V American Airlines Center se bodo Mavericksi vrnili že v nedeljo, ko bodo gostili Sacramento.

Novinec Holmgren izsilil podaljšek, ki ga je odločil Gilgeous-Alexander
Golden State je doživel šesti zaporedni poraz. Drugič v treh večerih je na domačem parketu izgubil proti Oklahomi (123:130 po podaljšku).

Andrew Wiggins je zadel trojko 1,6 sekunde pred koncem rednega dela za vodstvo Bojevnikov s 117:114. Po minuti odmora je izjemni novinec Chet Holmgren zadel trojko z leve strani ob pisku sirene in izsilil podaljšek. S 36 točkami je postavil rekord kariere.

Drugi izbor na lanskem naboru Chet Holmgren je navdušil v Chase Centru. Izpustiti je moral celotno lansko sezono zaradi poškodbe stopala, v letošnji sezoni pa je izjemen. Foto: AP

V dodatnih petih minutah je bil razred zase Shai Gilgeous-Alexander, ki je dosegel kar 10 točk. S 40 točkami je bil najboljši strelec napetega večera v Chase Centru, kjer so Bojevniki dobili le eno od sedmih tekem.

Stephen Curry se je vrnil na parket, potem ko je manjkal dve tekmi zaradi bolečin v desnem kolenu. Zbral je 25 točk, zadel pet trojk in prvič v tej sezoni ni bil najboljši strelec Bojevnikov. Wiggins se je izkazal z 31 točkami. Znova se je zelo poznalo, da je manjkal kaznovani Draymond Green.

Oklahoma ima devet zmag in štiri poraze in je na tretjem mestu Zahoda ujela Dallas. Tudi v četrtek varovanci Marka Daigneaulta odnesli zmago iz San Francisca (109:128).

Towns zagotovil Minnesoti zmago v New Orlenasu
Zelo napeto je bilo tudi v Smoothie King Centru, kjer je New Orleans izgubil proti Minnesoti s 120:121. Karl-Anthony Towns je dosegel odločilni koš pet sekund pred koncem. Brandon Ingram je zgrešil met s šestih metrov za zmago Pelikanov tik pred zadnjim piskom sirene.

New Orleans je imel še osem minut pred koncem 14 točk naskoka (108:94). Towns se je izkazal z 29 točkami, zgrešil je le en met iz igre (10/11).

Biki kljub katastrofalnemu startu končali zmagoviti niz Miamija
Chicago je premagal Miami s 102:97 in s tem končal niz sedmih zmag Vročice. Biki so katastrofalno začeli tekmo v United Centru. Sredi prve četrtine so zaostajali z 1:22, prvi koš iz igre je dosegel Zach LaVine po sedmih minutah in 12 sekundah igre.

Jalen Brunson je najzaslužnejši za uspešen start Knicksov. Foto: AP

Biki so vztrajno zniževali zaostanek, zadnjo četrtino pa so dobili s 34:21. Jimmy Butler je 42 sekund pred koncem s trojko izenačil na 97:97. DeMar DeRozan je 21 sekund pred zadnjim piskom sirene dosegel odločilni koš, nato pa je dodal še tri proste mete in končal srečanje s 23 točkami.

Brunson že v prvem polčasu postavil temelje za zmago Knicksov
Jalen Brunson je bil znova v sijajni formi, New York je popeljal do zanesljive zmage v Charlottu (108:122). Odlični organizator igre je 26 od 32 točk dosegel v prvem polčasu, ko so si Knicksi zagotovili 11 točk naskoka ob odmoru (50:61).

Donte DiVincenzo je navdušil z rekordom kariere (25 točk), Julius Randle pa je dodal 21 točk. To je bila tretja zaporedna zmaga Knicksov.

Tekme 18. novembra:
MILWAUKEE – DALLAS
132:125 (33:34, 27:24, 29:40, 43:27)
Andetokumbo 40 (18/26 iz igre), 14 skokov in 7 podaj, Lillard 27 (7/18 iz igre, 4/11 za tri) in 12 podaj, Connaughton 16 (4/9 za tri), B. Lopez 12, Portis in Payne (3/4 za tri) po 11, Green 8, Beasley 7; Irving 39 (16/29 iz igre, 3/10 za tri), Dončić 35 (15/26 iz igre, 4/9 za tri, prosti meti 1/4), 9 skokov in 9 podaj v 35 minutah, Hardaway 17 (4/10 za tri), Williams 14 (4/10 za tri), Exum in Lively po 6, Powell in Green po 3, Se. Curry 2.

CHARLOTTE – NEW YORK 108:122
Ball 34 (12/22 iz igre, 8/13 za tri) in 9 podaj, Miller 29 (5/7 za tri), Bridges 19; Brunson 32 (12/21 iz igre, 4/8 za tri) in 8 podaj, DiVincenzo 25 (7/10 za tri), Randle 21 (2/5 za tri).

NEW ORLEANS – MINNESOTA 120:121
Ingram 30 (11/24 iz igre, 1/6 za tri), Valančiunas 26 (10/15 iz igre) in 11 skokov, Hawkins 15; Towns 29 (10/11 iz igre) in 9 podaj, Edwards 23 (5/10 za tri), Gobert 17 in 11 skokov.

CHICAGO – MIAMI 102:97
DeRozan 23 (6/12 iz igre), Vučević 15, White 14 (4/10 za tri); Butler 25 (8/16 iz igre, 2/6 za tri), Adebayo 24 in 10 skokov, Robinson 17 (4/5 za tri).

SAN ANTONIO – MEMPHIS 108:120
Johnson 22 (8/14 iz igre, 4/7 za tri), Wembanyama 19 (6/17 iz igre, 2/6 za tri) in 13 skokov, Collins in Sochan po 16; Jackson Jr. 27 (7/20 iz igre, 2/8 za tri, prosti meti 11/12), Bane 26 (3/6 za tri), Aldama (10 skokov) in Williams po 17.

GOLDEN STATE – OKLAHOMA CITY * 123:130
Wiggins 31 (12/19 iz igre, 5/8 za tri), Curry 25 (8/21 iz igre, 5/11 za tri), Thompson 16 (5/13 iz igre, 3/9 za tri), Kuminga 13; Gilgeous Alexander 40 (18/29 iz igre, 2/3 za tri), Holmgren 36 (14/22 iz igre, 2/5 za tri) in 10 skokov, Jal. Williams 22 (8/16 iz igre), Giddey 11.