Luka Dončić je tokrat popolnoma zasenčil Kyla Kuzmo. Foto: AP

24-letni Ljubljančan v torek v New Orleansu ni bil v običajni formi, dosegel je le 16 točk, zgrešil je 11 od 16 metov iz igre. V Capital One Areni je že v uvodnih štirih minutah in 20 sekundah prispeval 11 točk. V drugem polčasu je igral precej manj, poleg 26 točk je zbral še 10 podaj in 7 skokov.

Najboljši strelec srečanja je bil Tim Hardaway z 31 točkami, zadel je sedem metov izza črte. Kyrie Irving je počival, po pogovoru z zdravniško službo se je odločil, da po poškodbi stopala ne bo igral dva zaporedna večera. Derrick Jones jr. je dosegel 20 točk, znova pa je navdušil novinec Dereck Lively z rekordom kariere (17 točk),. Seth Curry je zadel vseh šest metov iz igre, dvakrat je bil natančen za tri točke.

Novinec Dereck Lively je presegel vsa pričakovanja na začetku sezone. Tokrat je zgrešil le en met iz igre (7/8). Foto: AP

Washington je pred današnjim večerom dobil zadnje tri medsebojne tekme. Blestel je Kyle Kuzma, ki pa tokrat ni imel strelskega večera. Prispeval je 22 točk, a zgrešil kar 12 metov iz igre (6/18).

Dončić neustavljiv v uvodnih minutah
Dončić je bil razigran od prve minute. Vodil je vse napade Dallasa, z osmimi zaporednimi točkami je poskrbel za dober start. Jones jr. je zadel dve trojki po podajah Ljubljančana, nato pa je Dončič s trojko z leve strani po koraku nazaj povišal na 11:21. Sredi prve četrtine je vstopil Hardaway, ki je v šestih minutah dosegel 13 točk. Mavericksi so imeli 15 točk naskoka po prvi četrtini (26:41).

Pet trojk Hardawaya v prvem polčasu
Na začetku druge četrtine sta poleg Dončića izza črte zadela še Grant Williams in Curry. Prednost Dallasa je narasla na 20 točk (37:57). Hardaway je do odmora zbral že 22 točk, zadel je pet trojk. Dončić je bil drugi strelec tekme z 21 točkami. Wizardsi niso imeli pravega odgovora, obramba je bila slaba in ob odmoru so zaostajali z 51:71.

Wizardsi nemočni v drugem polčasu
V tretji četrtini se je razlika vseskozi gibala okoli 20 točk. Trener Dallasa Jason Kidd je dve minuti pred koncem tretje četrtine na klop poklical Dončića. Po 36 minutah so imeli Mavericksi 21 točk prednosti (83:104).

Osem minut pred koncem je Curry s trojko poskrbel za najvišjo prednost na tekmi (92:119). V zadnji četrtini se je poškodoval Hardaway, potem ko se je Kuzma zaletel vanj. Odšepal je v garderobo in Dončić je vstopil za zadnjih šest minut. Wizardsom je uspelo malce omiliti poraz, a niso bili niti blizu uspeha.

Green se bo hladil pet tekem

Košarkar Golden Stata Draymond Green je dobil prepoved igranja na petih tekmah, ker je ob porazu njegove ekipe na tekmi z Minnesoto za vrat zagrabil francoskega reprezentanta Rudyja Goberta. Oba igralca morata plačati, tako kot Klay Thompson, 25.000 dolarjev kazni.

Kidd: Zmenili smo se, da ne bomo imeli nobenih izgovorov
"V Washington smo prileteli ob 4.00. Zmenili smo se, da ne bomo imeli nobenih izgovorov zaradi neugodnega razporeda tekem. Luka je narekoval odličen ritem prvi peterki, ki je naredila razliko na začetku tekme," je povedal trener Kidd.

Precej slabše volje je bil strateg Wizardsov Wes Unseld jr.: "Pristop ni bil pravi. Veliko napak smo naredili v prvi četrtini, slabo smo pokrivali njihove nosilce igre. Komunikacija je bila slaba, prehodi iz obrambe v napad prav tako."

Oslabljeni Celticsi nadigrali utrujene Sixerse
Na obračunu vodilnih ekip Vzhoda je Philadelphia izgubila proti Bostonu s 107:117. Derrick White je 14 od 27 točk dosegel v zadnji četrtini. Jayson Tatum je bil najboljši strelec tekme z 29 točkami. Manjkala sta Jaylen Brown zaradi bolezni in Kristaps Porzingis zaradi bolečin v desnem kolenu.

Jayson Tatum se je veselil velike zmage v Philadelphii. Foto: AP

Sixersi so igrali tretjo tekmo v štirih večerih . To se je najbolj poznalo na začetku tekme, prvo četrtino so izgubili z 22:37. Joel Embiid in Tyrese Maxey sta zbrala po 20 točk. Oba sta precej zaostala za svojim povprečjem letošnje sezone.

Šov Lillarda v Torontu – zmaga Milwaukeeja brez Andetokumba
Janis Andetokumbo je zaradi poškodbe mečne mišice na desni nogi počival v Torontu. Na veliko sceno je stopil Damian Lillard, ki je nasul 37 točk in zrežiral zanesljivo zmago Milwaukeeja v Scotiabank Areni (112:128).

Raptorsi so v ponedeljek nadomestili 23 točk zaostanka proti Washingtonu, tokrat pa niso imeli možnosti, potem ko so si Bucksi nabrali 23 točk naskoka ob odmoru (47:70).

Lillard je zadel 15 od 16 prostih metov, Malik Beasley pa se je izkazal s 30 točkami (rekord sezone), zadel je kar osem trojk iz enajstih poskusov.

Motor igre Knicksov Jalen Brunson je bil najboljši igralec tekme v State Farm Areni. Foto: AP

Brunson in Randle blestela v Atlanti
Zelo napeto je bilo v State Farm Areni, kjer je Atlanta izgubila proti New Yorku s 114:116. Knicksi so dobili obe letošnji tekmi na tem zahtevnem gostovanju.

New York je vodil večino tekme, a je Atlanta z delnim izidom 11:0 sredi zadnje četrtine povedla s 101:94. Jalen Brunson je v ključnih trenutkih zadel dve trojki, 19 sekund pred koncem pa je bil natančen s petih metrov (111:114). Bogdan Bogdanović, ki je zadel štiri trojke, je skušal izenačiti sedem sekund pred zadnjim piskom sirene, a je z devetih metrov zgrešil cel obroč.

Razočaral je zvezdnik Atlante Trae Young, ki je prispeval le 15 točk (4/12 iz igre, 0/4 za tri). Popolnoma ga je zasenčil Brunson (24 točk, 6/10 za tri). Julius Randle je bil najboljši strelec tekme z 29 točkami, zbral je še 10 skokov in 8 podaj.

LeBron James je imel premalo pomoči soigralcev. Domantas Sabonis in soigralci so tretjič zapored premagali Lakerse v Crypto.com Areni. Foto: AP

Prvi domači poraz Lakersov kljub trojnemu dvojčku Jamesa
LA Lakersi so izgubili proti Sacramentu s 110:125. Po torkovi visoki zmagi nad Memphisom so Jezerniki tokrat prikazali precej slabšo predstavo.

Kralji so si na začetku zadnje četrtine zagotovili 26 točk naskoka (80:106), potem pa so Lakersi na krilih Jamesa znižali na 110:119. V zadnjih treh minutah nato niso več dosegli niti točke.
Najstarejši igralec Lige NBA je vpisal 108. trojni dvojček kariere (28 točk, 11 skokov in 10 podaj), a tokrat je imel slab večer Anthony Davis (9 točk, 3/9 iz igre). To je bil prvi poraz Lakersov na domačem parketu v tej sezoni.

Domantas Sabonis je prispeval 29 točk in 16 skokov, De'Aaron Fox in Kevin Huerter pa sta dodala po 28 točk za Sacramento.

Tekme 15. novembra:
WASHINGTON – DALLAS
117:130 (26:41, 25:30, 32:33, 34:26)
Kuzma 22 (6/18 iz igre, 2/6 za tri), Poole 16 (6/17 iz igre, 2/7 za tri), Avdija 15 (3/4 za tri), Jones in Kispert po 12, Gafford, Coulibaly in Gallinari po 10, Shamet in Davis po 4, Rollins 2; Hardaway 31 (11/20 iz igre, 7/11 za tri), Dončić 26 (7/18 iz igre, 4/11 za tri, prosti meti 8/12), 10 skokov in 7 podaj v 32 minutah, Jones Jr. 20, Lively 17 (7/8 iz igre) in 9 skokov, Se. Curry 15 (6/6 iz igre, 2/2 za tri), Williams 10, Exum 5, Prosper, Powell in Hardy po 2, Irving ni igral.

ATLANTA – NEW YORK 114:116
Bogdanović 28 (8/15 iz igre, 4/11 za tri), Johnson (4/4 za tri), Bey 16, Young 15 (4/12 iz igre, 0/4 za tri) in 17 podaj; Randle 29 (12/24 iz igre, 3/5 za tri), 10 skokov in 8 podaj, Brunson 24 (8/19 iz igre, 6/10 za tri), Quickley 20 (3/5 za tri).

PHILADELPHIA – BOSTON 107:117
Embiid (8/16 iz igre, 9 skokov in 7 podaj) in Maxey (3/7 za tri) po 20, Melton (5/6 za tri), Harris in Covington po 16; Tatum 29 (10/23 iz igre, 4/10 za tri) in 8 skokov, White 27 (7/12 iz igre, 4/8 za tri), Holiday 18 (8/18 iz igre) in 10 skokov, Horford 14 (4/8 az tri), Brown in Porzingis nista igrala.

TORONTO – MILWAUKEE 112:128
Barnes 29 (11/19 iz igre, 3/3 za tri), 9 skokov in 7 podaj, Pöltl 13 in 11 skokov, Siakam, Dick in Achiuwa po 11; Lillard 37 (9/18 iz igre, 4/10 za tri, prosti meti 15/16) in 13 podaj, Beasley 30 (11/14 iz igre, 8/11 za tri), Portis 19, Payne 13 (3/4 za tri), Andetokumbo ni igral.

CHICAGO – ORLANDO 94:96
LaVine 19 (4/7 za tri), Vučević 17, Caruso 16; Banchero 17 in 9 skokov, Anthony 16, Bitadze 15 in 11 skokov, F. Wagner 13.

PHOENIX – MINNESOTA 133:115
Durant (11/15 iz igre, 2/2 za tri) in Booker (12/22 iz igre, 2/7 za tri) po 31, Gordon 15 (3/6 za tri), Allen 14 (3/5 za tri); Towns 25 (10/17 iz igre), Conley 14, McDaniels, Reid in Edwards po 13.

LA LAKERS – SACRAMENTO 110:125
James (9/15 iz igre, 3/7 za tri, 11 podaj in 10 skokov) in Russell (12/20 iz igre, 4/6 za tri) po 8, Reddish 16, Davis 9 (3/9 iz igre) in 9 skokov; Sabonis 29 (13/19 iz igre), 16 skokov in 7 podaj, Fox (10/22 iz igre, 3/9 za tri) in Huerter (6/11 za tri) po 28, Barnes 13.

PORTLAND – CLEVELAND 95:109
Grant 17 (7/17 iz igre), Reath 16; Mitchell 34 (13/20 iz igre, 5/8 za tri), Mobley 21 in 12 skokov, LeVert 17.