Luka Dončić je blestel predvsem v tretji četrtini, ko je dosegel 15 točk. Foto: AP

Mavericksi so si zmago v Smoothie King Centru zagotovili že po treh četrtinah. Z odlično igro so si nabrali 24 točk naskoka po 36 minutah (85:109) in trener Jason Kidd je že razmišljal o torkovi tekmi v isti dvorani, ki pa bo štela tudi za pokalno tekmovanje.

24-letni Ljubljančan je 15 od 30 točk dosegel v tretji četrtini, ki so jo Mavericksi dobili kar z 42:31. Zbral je še devet podaj in 4 skoke. Mavericksi so zadeli 20 trojk iz 53 poskusov.

Peti zaporedni poraz New Orleansa
Pelikani imajo precej težav, saj so zaradi poškodb manjkali CJ McCollum, Herbert Jones in Trey Murphy. To je bil že njihov peti zaporedni poraz. Brandon Ingram je dosegel 20 točk, Zion Williamson pa jih je dodal 18.

Kyrie Irving je bil najboljši strelec tekme s 35 točkami. Foto: AP

Irving neustavljiv v prvem polčasu
Še dve minuti pred koncem prve četrtine so imeli Pelikani tri točke naskoka (25:22), potem pa so Mavericksi z delnim izidom 12:2 prevzeli pobudo. Irving je že v uvodni četrtini dosegel 13 točk.

Sredi druge četrtine je Dončić s trojko po koraku nazaj povišal vodstvo na 40:56. V prvem polčasu je dosegel 15 točk. Irving je prehitel pisk sirene ob koncu prvega dela s trojko (54:67). Z 22 točkami je bil neustavljiv, obramba New Orleansa je bila zelo slaba.

Šov Dončića v tretji četrtini
Na začetku tretje četrtine se je razigral Jonas Valančiunas. V petih minutah je zbral 12 točk in znižal na 72:81. Mavericksi so odgovorili z delnim izidom 15:2. Tim Hardaway, Dončić, Derrick Jones Jr. in Josh Green so bili natančni izza črte. Sredi tretje četrtine je prednost Dallasa znašala že 22 točk (74:96).

Brandon Ingram bo moral prikazati še veliko boljšo predstavo, če želijo Pelikani v torek premagati Maverickse. Foto: AP

Gostitelji niso imeli rešitve za Dončića, ki je s košem, ki je s trojko z osmih metrov po koraku nazaj, zagotovil Mavericksom 25 točk prednosti (82:107). Kidd se je že dve minuti in 14 sekund pred koncem tretje četrtine odločil, da ga pokliče na klop.

Rezervisti Pelikanov preprečili polom
Irving je ostal na parketu, deset minut pred koncem je zadel že sedmo trojko. Kazalo je že na pravi polom Pelikanov (87:116). Sredi zadnje četrtine je Kidd še drugega zvezdnika poklical na klop in rezervisti New Orlenasa so v zadnjih minutah omilili poraz.

Dončić: Igramo precej bolje kot v lanski sezoni
"Igramo zelo nesebično košarko. Žoga odlično kroži, vedno poiščemo odprtega soigralca. Imeli smo številne odprte mete za tri točke, poskusili smo kar 53-krat. New Orleans ima dva izjemna zvezdnika, ki lahko eksplodirata vsak večer. To je zelo nevarna ekipa. Ko ekipa zmaguje, gre vse precej lažje. Igramo precej bolje kot v lanski sezoni. Uživamo v dobrem startu," je na novinarski konferenci povedal Dončić.

"Vsi fantje so nesebični. Irving in Dončić sta dva voditelja, ki določata ton igre – sta res nesebična in igrata na podajo, nato pa je naš ritem drugačen od tistega, ki smo ga vajeni," je dodal Kidd.

Houston presenetil prvake kljub trojnemu dvojčku Jokića
Houston se je veselil šeste zaporedne zmage, v Toyota Centru je premagal Denver s 107:104. Nikola Jokić je vpisal četrti trojni dvojček sezone, a tudi s 36 točkami, 21 skoki in 11 podajami ni uspel preprečiti drugega poraza prvakov.

Alperen Sengun in soigralci so ugnali aktualne prvake. Foto: AP

Fred Van Vleet je dosegel 26 točk, Alperen Sengun pa jih je dodal 23. Veteran Jeff Green je prispeval 15 točk, zadel je pomembno trojko minuto in 49 sekund pred koncem. V lanski končnici je odigral vseh 20 tekem za Denver na poti do naslova prvaka, potem pa se je preselil v Houston.

Jokić je 19 sekund pred zadnjim piskom sirene s trojko znižal na 103:102. VanVleet je zadel oba prosta meta, nato pa je Kentavious Caldwell-Pope izgubil žogo. Dillon Brooks je tri sekunde pred koncem zgrešil drugi prosti meti, a Nuggetsi niso imeli več minute odmora, Jokić pa je s polovice igrišča zgrešil trojko za podaljšek.

Maxey s 50 točkami utrdil Philadelphio na vrhu
Najboljša ekipa lige ostaja Philadelphia, ki je ugnala Indiano s 137:126. Večer kariere je imel Tyrese Maxey, ki je nasul 50 točk v Wells Fargo Centru.

Tyrese Maxey nedeljskega večera ne bo pozabil nikoli. Foto: AP

Center Joel Embiid je dodal 37 točk in spodbujal Maxeyja, da preseže magično mejo. Minuto in pet sekund pred koncem mu je podal, Maxey pa je s trojko dvignil navijače na noge. To je bila že osma zaporedna zmaga Philadelphie.

"Embiid mi je vseskozi govoril, da moram doseči 50 točk. Govoril mi je, da moram še naprej metati. Ekipa se je odlično povezala, zaupamo si med seboj," je povedal Maxey, ki je v izjemni formi po odhodu Jamesa Hardna k LA Clippersom.

Sixersom je uspel najboljši start po sezoni 2000/01, ko so na krilih Allena Iversona dobili uvodnih 10 tekem in se uvrstili v veliki finale, kjer pa so bili boljši LA Lakersi s 4:1 v zmagah.

Anthony Edwards in veteran Mike Conley se veselita prestižne zmage v San Franciscu. Foto: AP

Volkovi tulili v Chase Centru
Košarkarji Minnesote so se veselili že šeste zaporedne zmage. V Chase Centru je Golden State izgubil proti Volkovom s 110:116. Anthony Edwards je zbral 33 točk, Minnesota pa je blestela v tretji četrtini, ki jo je dobila s 35:22.

Tudi 38 točk Stephena Curryja ni pomagalo Bojevnikom. To je bil že njihov tretji poraz na domačem parketu, v soboto so izgubili tudi proti Clevelandu. Trener Steve Kerr je bil zelo razočaran, saj so vsi ostali nosilci igre odpovedali.

Gladka zmaga Knicksov
Na uvodni nedeljski tekmi je New York premagal Charlotte s 129:107. R. J. Barrett je dosegel 24 točk, izkazala sta se tudi Julius Randle in Jalen Brunson. Knicksi so dobili vse četrtine, Sršene pa je pokopala slaba obramba. Najboljši strelec tekme je bil LaMelo Ball z 32 točkami.

James Harden je izpustil priprave na novo sezono v Philadelphii in to se zelo pozna. Foto: AP

Harden še naprej brez zmage v dresu Clippersov
V Crypto.com Areni v Los Angelesu je bil dvojni spored. Najprej so Clippersi izgubili proti zadnjeuvrščenemu Memphisu s 101:105. To je bila šele druga zmaga Grizlijev, zelo se jim pozna, da je zvezdnik Ja Morant kaznovan.

Desmond Bane je bil najboljši strelec tekme s 27 točkami. Pri Clippersih je Paul George dosegel 26 točk, Russell Westbrook je 35. rojstni dan praznoval z 12 točkami. Znova je razočaral James Harden, ki še vedno čaka na prvo zmago v dresu Clippersov (11 točk, 4/12 iz igre, 1/7 za tri).

Clippersi so prvo četrtino izgubili z 20:33, nato vseskozi lovili Grizlije in jih ujeli po trojki Hardna minuto in pol pred koncem (98:98). David Roddy je s polaganjem poskrbel za novo vodstvo Memphisa, nato pa sta zmago s prostimi meti potrdila Marcus Smart in Jaren Jackson Jr.

Anthony Davis je prevzel odgovornost v ključnih trenutkih. Foto: AP

Lakersi brez Jamesa v končnici strli Portland
Na večerni tekmi v isti dvorani so Lakersi premagali Portland s 116:110. LeBron James je počival zaradi poškodbe mečne mišice, a se bo vrnil že v torek proti Memphisu.

Anthony Davis je prevzel dirigentsko palico, prispeval je 30 točk in 13 skokov. Rui Hačimura je 8 od 19 točk dosegel v zadnjih štirih minutah.

Malcolm Brogdon, novinec Scott Henderson in Anfernee Simons so manjkali pri Blazersih. Jerami Grant jih je s 23 točkami držal v igri vse do napete končnice.

Tekme 12. novembra:
NEW ORLEANS – DALLAS
124:136 (27:34, 27:33, 31:42, 29:27)
Ingram 20 (9/17 iz igre), Williamson 18 (7/11 iz igre), Daniels 17 (3/6 za tri), Valančunas 15 in 10 skokov, Ryan 14 (4/6 za tri), Robinson Earl 11 (3/5 za tri), Hawkins 10, Marshall 8, Lewis 5, Seabron in Zeller po 3; Irving 35 (13/20 iz igre, 7/10 za tri), 7 podaj in 6 skokov, Dončić 30 (11/18 iz igre, 4/9 za tri, prosti meti 4/5), 9 podaj in 4 skoki v 28 minutah, Hardaway 15 (3/10 iz igre) in 9 skokov, Green 13, Lively 10, Jones Jr., Powell (10 skokov) in Hardy po 7, Exum 6, Prosper 4, Holmes 2.

NEW YORK – CHARLOTTE 129:107
Barrett 24 (9/16 iz igre, 4/6 za tri), Randle 23, Brunson 20 (7/12 iz igre, 2/4 za tri); Ball 32 (13/20 iz igre, 4/8 za tri), Richards 16, Miller 11.

BROOKLYN – WASHINGTON 102:94
Bridges 27 (11/29 iz igre, 2/14 za tri) in 13 skokov, Johnson 14 (2/11 za tri), Dinwiddie 12; Coulibaly 20 (4/7 za tri), Kuzma 15 (4/16 iz igre), Avdija 14 in 9 skokov.

LA CLIPPERS – MEMPHIS 101:105
George 26 (8/16 iz igre, 3/7 za tri), 7 skokov in 7 podaj, Powell 20 (4/7 za tri), Leonard 14 (6/16 iz igre, 1/4 za tri), Westbrook 12 (5/13 iz igre, 1/4 za tri) in 9 skokov, Harden 11 (4/12 iz igre, 1/7 za tri); Bane 27 (10/24 iz igre, 3/11 za tri), Smart 17 (3/7 za tri), Kennard (4/5 za tri) in Biyombo (12 skokov) po 13.

PHILADELPHIA – INDIANA 137:126
Maxey 50 (20/32 iz igre, 7/11 za tri, prosti meti 3/3), Embiid 37 (12/26 iz igre, prosti meti 12/14), 13 skokov in 7 podaj, Harris 18; Haliburton 25 (9/14 iz igre, 3/6 za tri) in 17 podaj, Turner 22, Hield 16.

CHICAGO – DETROIT 119:108
DeRozan 29 (11/19 iz igre), Vučević 21 in 12 skokov, LaVine 19; Knox 18 (4/5 za tri), Stewart 17 in 11 skokov, Burks 16.

HOUSTON – DENVER 107:104
VanVleet 26 (9/21 iz igre, 3/9 za tri), Sengun 23 (9/18 iz igre) in 8 skokov, Ja. Green 15; Jokić 36 (13/26 iz igre), 21 skokov in 11 podaj, Porter 25 in 10 skokov, Gordon 16, Jackson 14.

SAN ANTONIO – MIAMI 113:118
K. Johnson 20 in 12 skokov, Wembanyama 18 (8/22 iz igre, 2/9 za tri), 11 skokov in 7 podaj; Robinson 26 (4/7 za tri), Adebayo 24 in 11 skokov, Butler 19 (5/14 iz igre).

PHOENIX – OKLAHOMA CITY 99:111
Durant 28 (7/18 iz igre, 3/5 za tri, prosti meti 11/11) in 9 skokov, Beal (6/18 iz igre, 0/5 za tri) in Eubanks po 15; Gilgeous Alexander 35 (13/22 iz igre), Jal. Williams 31 (11/16 iz igre, 3/4 za tri), Holmgren 18, Giddey 10 in 10 podaj.