Harry Kane in Jamal Musiala sta odlično izkoristila veliko prostora v drugem polčasu. Foto: EPA

37-letni Neuer je v nemškem prvenstvu zadnjič branil 12. novembra lani v Gelsenkirchnu proti Schalkeju, kjer je začel sanjsko kariero. Na svetovnem prvenstvu v Katarju so Nemci razočarali in izpadli že po predtekmovanju, zato je Neuer odšel na smučanje in si zlomil nogo. Okrevanje je bilo dolgotrajno, zdravniki pa niso želeli tvegati. Sven Ulreich je branil sijajno in ni bilo potrebe, da bi Neuer hitel z vrnitvijo.

Kimmich izključen že v 4. minuti
Že na ogrevanju so ga navijači glasno pozdravili. Srečanje se je začelo šokantno za serijske nemške prvake. Že v 4. minuti je Joshua Kimmich izgubil žogo pred svojim kazenskim prostorom, Marvin Mehlem je krenil sam proti vratom, Kimmich pa ga je podrl na tla tik pred kazenskim prostorom. Sodnik Martin Petersen je takoj pokazal rdeči karton in manjkal bo na derbiju v Dortmundu prihodnjo soboto.

Manuel Neuer je zadnjič branil 1. decembra lani, ko je Nemčija na svetovnem prvenstvu v Katarju premagala Kostariko s 4:2. Foto: EPA

Tudi Gjasula in Maglica prejela rdeča kartona v prvem polčasu
Bayern bi moral skoraj celotno tekmo igrati z igralcem manj, a že v 21. minuti so bile moči na zelenici znova izenačene. Konrad Laimer je ušel po desni strani in prodrl v kazenski prostor, Klaus Gjasula ga je spotaknil in sodnik Petersen je pokazal na belo točko. Oglasil se je videosodnik, ki je opazil, da je bil kontakt zunaj kazenskega prostora. Bavarci so imeli na voljo le prosti strel, a je bil Gjasula izključen.

Štiri minute pred odmorom je Laimer podal do Kana, ki je stekel sam proti vratom. Matej Maglica ga je spotaknil pred kazenskim prostorom in si prislužil rdeči karton.

Kane z glavo začel strelski šov
V drugem polčasu je deset igralcev Bayerna popolnoma nadigralo devet gostov. V 51. minuti je Nousair Mazraoui z desne strani podal v kazenski prostor, Kane pa je v padcu z glavo spretno preusmeril žogo v mrežo. Pet minut zatem je Laimer z desne strani podal pred vrata, kjer je Leroy Sane z desno nogo potisnil žogo v mrežo.

Kane je dva prosta strela izvedel slabo, žogo je poslal v živi zid, zato se je po uri igre odločil za kratko podajo do Jamala Musiale, ki je z roba kazenskega prostora z desno nogo ujel vratarja Marcela Schuchena na napačni nogi.

Thomas Müller je vstopil pri izidu 4:0 in se takoj izkazal z golom in podajo. Foto: EPA

Darmstadt je deloval kot razbita vojska, Bavarci so imeli preveč prostora in vsako minuto je bilo nevarno v kazenskem prostoru gostov. Sane je v 64. minuti z levico povišal na 4:0 s 15 metrov.

Mojstrovina s polovice igrišča za 5:0
Najlepši zadetek je padel v 69. minuti, ko je rezervist Thomas Müller izbil žogo iz svojega kazenskega prostora. Kane jo je sprejel pred sredino igrišča in opazil, da Schuchen stoji preveč zunaj vrat. S 50 metrov ga je velemojstrsko lobal z desno nogo za 5:0.

Müller je nato izkoristil podajo Mazraouija z desne strani v 71. minuti, nato pa je še podal do Musiale, ki je zadel za 7:0. Končni izid je postavil Kane dve minuti pred koncem.

Kapetan angleške reprezentance si je po koncu tekme vzel žogo za spomin. Na devetih tekmah je dosegel že 12 zadetkov, kar ni v prvi sezoni v nemškem prvenstvu uspelo še nobenemu nogometašu.

Šeško zadel 13 minut po vstopu
Leipzig je odpravil Köln kar s 6:0. Kevin Kampl ni bil v kadru, zaradi poškodbe gležnja mu je trener Marco Rose omogočil preventivni počitek, Benjamin Šeško pa je začel na klopi in nato vstopil v igro v 75. minuti. Le 13 minut zatem je po odbijanju žoge v kazenskem prostoru spretno prišel do strela z levo nogo in povišal je na 5:0.

Tekma na Red Bull Areni je bila odločena že po prvem polčasu, ko so rdeči biki vodili s 4:0. Timo Werner je bil natančen z bele točke, potem pa sta Lois Openda z dvema in David Raum z enim golom med 40. in 45. minuto dokončno potrdila zmago že v prvem delu. V sodnikovem dodatku je končni izid postavil Christoph Baumgartner.

Stuttgart brez ostrostrelca Guirassyja doživel poraz
Stuttgart, ki je bil pred tem krogom drugi na lestvici, je izgubil proti Hoffenheimu z 2:3. Zelo se je poznalo, da je manjkal najboljši strelec lige Serhou Guirassy. Izjemni napadalec se je poškodoval prejšnji teden v Berlinu in je tokrat sedel na tribuni.

Igralec tekme je bil vratar gostov Oliver Baumann, ki je po pol ure ubranil strel Deniza Udnava z bele točke. Tako je ostalo pri vodstvu gostov z 0:2 ob odmoru.

Chris Führich je poskrbel za nekaj malega upanja, a je za goste takoj znova povišal Robert Skov. Gostitelji so še znižali na 2:3 po golu Undava v 73. minuti, a kljub pritisku ob koncu doživeli prvi domači poraz v sezoni.

Šeško zadel za visoko zmago Leipziga

9. krog:
BOCHUM – MAINZ 2:2 (1:0)
Stöger 21./11-m, Schlotterbeck 82.; Schlotterbeck 59./ag, Krauss 96.

BAYERN – DARMSTADT 8:0 (0:0)
Kane 51., 69., 88., Sane 56., 64., Musiala 60., 76., Müller 71.
RK: Kimmich 4.; Gjasula 21., Maglica 41.

Bayern: Neuer, Mazraoui, de Ligt (77./Pavlović), Kim, Davies (66./Krätzig), Laimer (77./Tel), Kimmich, Coman (65./Müller), Musiala (77./Choupo Moting), Sane, Kane.

Darmstadt: Schuhen, Klarer (72./Isherwood), Gjasula, Maglica, Bader, Schnellhardt (46./Honsak), Kempe (61./Karić), Nürnberger, Mehlem (61./Franjić), Skarke, Pfeiffer (45./Zimmermann).

STUTTGART – HOFFENHEIM 2:3 (0:2)
Führich 61., Undav 73.; Prömel 4., Weghorst 21./11-m, Skov 66.
Undav je v 30. minuti zapravil 11-m.

WERDER BREMEN – UNION BERLIN 2:0 (1:0)
Knoche 38./ag, Ducksch 75.
RK: R. Khedira 60./Union Berlin

RB LEIPZIG - KÖLN 6:0 (4:0)
Werner 15./11-m, Openda 40., 45., Raum 43., Šeško 88., Baumgartner 91.
RK: Olesen 80./Köln
Šeško je igral od 75. minute, Kampl (oba Leipzig) pa zaradi poškodbe gležnja ni bil v kadru.

EINTRACHT - BORUSSIA (D) 3:3 (2:1)
Marmoush 8./11-m, 24., Chaibi 68.; Sabitzer 45.+1, Moukoko 54., Brandt 82.

BAYER LEVERKUSEN - FREIBURG 2:1 (1:0)