Ni najdenih zadetkov.

Rezultati iskanja

MMC RTV 365 Radio Televizija mojRTV × Menu

Alpsko smučanje - svetovno prvenstvo • oddaje

Alpsko smučanje Alpsko smučanje - svetovno prvenstvo: slalom (Ž), 2. vožnja, prenos iz Méribela

18.02.2023

Ko so alpske smučarke lani na finalu sezone tu vozile slalom, smo videli sijajen slovenski uspeh: Andreja Slokar je zmagala, Ana Bucik je bila četrta. Slokarjeva je žal poškodovana, Bucikova pa tudi v tej sezoni kaže odlične slalomske predstave. Dovolj za še en podvig na tej progi? n podvig na tej progi?

18.02.2023

Alpsko smučanje - svetovno prvenstvo Alpsko smučanje - svetovno prvenstvo: veleslalom (Ž), 2. vožnja, prenos iz Méribela

16.02.2023

Na veleslalomskih tekmah na zadnjih štirih svetovnih prvenstvih smo videli kar 10 različnih dobitnic medalj. Edina stalnica v teh letih je Mikaela Shiffrin, ki je medaljo dobila na zadnjih treh prvenstvih. Zlate pa v tej disciplini še nima. V Cortini d'Ampezzo pred dvema letoma jo je za dve stotinki premagala Lara Gut-Behrami.

16.02.2023

Alpsko smučanje - svetovno prvenstvo Alpsko smučanje - svetovno prvenstvo: paralelna tekma (M in Ž), prenos iz Méribela

15.02.2023

Na prejšnjem svetovnem prvenstvu se je prvič v zgodovini ženskih tekem na tem tekmovanju zgodilo, da sta si dve smučarki razdelili zlato medaljo. Na (milo rečeno) čudni tekmi sta v finalu povsem enak čas dosegli Katharina Liensberger in Marta Bassino. Tokrat si predvsem želimo, da bi bile razmere na obeh progah bistveno bolj enakovredne, kot so bile pred dvema letoma.

Alpsko smučanje - svetovno prvenstvo Alpsko smučanje - svetovno prvenstvo: ekipna tekma, prenos iz Méribela

14.02.2023

Ekipna tekma je v formatu paralelne preizkušnje na svetovnih prvenstvih od leta 2013. Prvi dve zlati medalji so osvojili Avstrijci, potem pa po vrsti Francozi leta 2017, Švicarji leta 2019 in nazadnje leta 2021 Norvežani.