Rogaška je bila v Kranju samozavestnejša in drzna, a je le s težavami unovčila premoč in napredovala v svoj prvi pokalni polfinale. Lani je v četrtfinalu izgubila proti Bistrici.

Povedla je v 10. minuti, ko je Oliver Kregar z leve strani poslal predložek v kazenski prostor, z glavo pa je zadel Patrik Mijić. Triglav je izenačil v 24. minuti – Matej Momčilovski je po dvojni izmenjavi prišel do strela, natančno je meril v levi spodnji kot. V 38. minuti je bila Rogaška blizu drugemu zadetku, toda vratar Triglava je pravočasno ujel žogo, tako da se ni odkotalila v mrežo.

Nogometaš Rogaške Alen Korošec je v 49. minuti prejel podajo na vrhu kazenskega prostora, preigraval je in z levico natančno meril v levi kot.

Edi Horvat je po napaki obrambe Rogaške takoj v naslednjem napadu izenačil, zadel je z 10 metrov (2:2).

Gostje so znova prišli v vodstvo v 72. minuti, ko je z roba kazenskega prostora silovit diagonalni strel sprožil Brazilec Thalisson Charles.