Robert Lewandowski je v uvodnih treh krogih La lige zadel že štirikrat. Prvo mesto na lestvici strelcev si deli s članom Betisa Borjo Iglesiasom. Foto: EPA

Že prejšnji teden v San Sebastianu je Lewandowski zadel dvakrat, tudi tokrat pa je bil nerešljiva uganka za branilce Valladolida. Razmerje v strelih na vrata je bilo 24:8 (9:3 v okvir vrat), Barcelona pa je imela 67-odstotno posest žoge.

Lewandowski najprej v okvir vrat, nato v polno
V 12. minuti je Lewandowski z glavo zadel notranji del vratnice, žoga se je od hrbta vratarja Jordia Masipa odbila in se kotalila po golovi črti, ni pa je prečkala. V 22. minuti je Ousmane Dembele stresel še prečko.

Barcelona je povedla v 24. minuti. Raphinha je imel preveč prostora na desni strani, žogo si je naravnal na levico in jo natančno poslal pred vrata, kjer je Lewandowski ušel dvema branilcema in z desnico iz bližine potisnil žogo v mrežo. Dve minuti pred odmorom je Dembele lepo prodrl po desni strani in še lepše opazil Pedrija, ki je z 12 metrov z desno nogo poslal žogo v mrežo.

Pedri je tik pred odmorom povišal na 2:0. Foto: EPA

Trener Xavi Hernandez je po uri igre opravil tri menjave. Vstopili so Frenkie de Jong, Sergi Roberto in Ansu Fati, ki je blestel prejšnji teden proti Real Sociedadu.

Izjemna poteza Poljaka s peto
Za magični trenutek večera na Camp Nouu je poskrbel Lewandowski v 65. minuti. Dembele je našel Poljaka na desni strani kazenskega prostora. Sedemkratni najboljši strelec Bundeslige se je odločil za strel s peto, žoga je zadela Joaquina in presenetila vratarja Masipa, ki je stal na napačni nogi.

Kounde posredoval na golovi črti
Katalonci so se nato preveč sprostili. V 69. minuti je Marc-Andre ter Stegen odbil nevaren strel Sergija Leona, nato pa je rezervist Oscar Plano že matiral vratarja Barce, a je z golove črte rešil Jules Kounde.

Sergi Roberto postavil končni izid
V sodnikovem dodatku je piko na i postavil Sergi Roberto, ki je z desno nogo potisnil žogo v prazno mrežo, potem ko je Lewandowski stresel prečko.

Gostovanji v Sevilli in Münchnu bosta prava testa
Prihodnjo soboto bo Barcelona gostovala v Sevilli na stadionu Sanchez Pizjuan, 13. septembra pa se bo Lewandowski vrnil na Allianz Areno na težko pričakovani tekmi Lige prvakov.

Espanyol se je na večerni tekmi odlično upiral madridskemu Realu. Do 88. minute je bil izid 1:1, nato pa je dva zadetka dosegel Karim Benzema. Kraljevi klub je dobil vsa tri gostovanja na začetku sezone.

Karim Benezma je tudi na začetku nove sezoni v sijajni formi. V četrtek je v Carigradu prejel nagrado za najboljšega igralca Lige prvakov v pretekli sezoni. Foto: EPA

Benzema zagotovil novo zmago kraljevemu klubu
V 12. minuti je Aurelian Tchouameni lepo zaposlil Viniciusa Juniorja, ki je potisnil žogo mimo vratarja Benjamina Lecomteja v mrežo. Dve minuti pred odmorom je Espanyol izenačil, Oscar Gil je podal do Joseluja, ki ga Eder Militao ni uspel zaustaviti. V drugem poskusu je z volejem poslal žogo v mrežo.

Po uri igre je imel Joselu veliko priložnost za vodstvo Espanyola, a se je izkazal Thibaut Courtois. Benezma je v 66. minuti zatresel mrežo, vendar je bil za nekaj centimetrov v prepovedanem položaju.

Carlo Ancelotti je v igro poslal Rodryga in Eduarda Camavingo, ki sta precej poživila igro. Rodrygo, ki je lani blestel v izločilnih bojih Lige prvakov, je v 88. minuti z leve strani kazenskega prostora z diagonalno podajo našel Benzemaja, Francoz pa je z desno nogo poztisnil žogo v mrežo.

Predsednik Reala Florentino Perez je zelo zadovoljen s startom v novo sezono. Foto: EPA

V vratih Espanyola na koncu tekme kapetan Calero
V 93. minuti je Lecomte zapustil vrata, skušal je izbiti žogo, a je bil Dani Ceballos hitrejši. Zadel ga je v nogo in oglasil se je videosodnik. Po ogledu posnetka je glavni delivec pravice Mario Melero izključil vratarja Lecomteja. V vrata Espanyola je moral kapetan Fernando Calero, saj so gostitelji že izkoristili vsa tri okna za menjave. Benzema je v 100. minuti s prostega strela z 18 metrov poslal žogo z desno nogo v mrežo, Calero je obstal na golovi črti.