Robert Lewandowski v uvodnem krogu ni uspel zatresti mreže Raya Vallecana, tokrat pa je za zadetek potreboval le 46 sekund. 34. rojstni dan je proslavil z dvema goloma in napovedal, da ga bo težko zaustaviti na poti do najboljšega strelca La Lige. V Bundesligi je bil najboljši strelec kar sedemkrat. Foto: EPA

V zadnjem desetletju je imela Barcelona velike težave na stadionu Anoeta v San Sebastianu. Varovanci Xavija Hernandeza si po remiju brez zadetkov na Camp Nouu proti Rayu Vallecanu prejšnjo soboto niso smeli privoščiti novega spodrsljaja.

Isak hitro izenačil po uvodnem šoku
Kataloncem je uspel sanjski start. Gostitelji so se še pritoževali zaradi prekrška, ko je Alex Balde ušel po levi strani. Branilec je skušal streljati, a je zadel žogo slabo, zato pa je bila to idealna podaja za Lewandowskega. Poljak se je odlično znašel v kazenskem prostoru in potisnil žogo v levi spodnji kot.

Gostitelji so se hitro pobrali po prejetem zadetku že v uvodni minuti. Napadalec Alexander Isak je izenačil v 6. minuti, njegov strel je skušal blokirati Eric Garcia, a je žoga preletela Marca-Andreja ter Stegna in končala v mreži. Minuto pred odmorom je imel veteran David Silva lepo priložnost za vodstvo Sociedada, a se je izkazal vratar ter Stegen.

Ansu Fati je takoj po vstopu v igro sodeloval pri vseh treh zadetkih Barcelone v drugem polčasu. Foto: EPA

Gol in dve podaji Fatija po vstopu v igro
Xavi je v 64. minuti v igro poslal Ansuja Fatija in Raphinho, ki sta zelo poživila igro. Fati je le dve minuti zatem s peto v kazenskem prostoru zaposlil Ousmaneja Dembeleja, ki je poskrbel za vodstvo Barcelone. V 68. minuti je na semaforju pisalo že 1:3, Fati je bil znova v vlogi podajalca, mrežo pa je zatresel Lewandowski. Fati je postavil končni izid v 79. minuti, potem ko je Brais Mendez spremenil smer žogi po podaji Lewandowskega.

Grenek poraz Atletica
Madridski Atletico je izgubil proti Villarrealu z 0:2. Jana Oblaka je v 73. minuti po grobi napaki obrambe najprej premagal Yeremi Pino. Slovenski reprezentančni vratar je moral drugič po žogo v mrežo v sodnikovem dodatku, ko ga je ugnal Gerard Moreno.

Tekma pa bi se kaj lahko razpletla tudi drugače, a je v vratih Villarreala blestel Geronimo Rulli, ki je bil v drugem delu kar nekajkrat na preizkušnji. Varovanci Diega Simeoneja so bili vse bolj nervozni. Popolnoma so živci popustili Argentincu Nahuelu Molini, ki je v četrti minuti sodnikovega dodatka prejel rdeči karton.

Villarreal je s tem dobil lepo popotnico pred povratno tekmo zadnjega predkroga Konferenčne lige v Splitu, kjer bo v četrtek proti Hajduku branil prednost s prve tekme 4:2.

Odličen start kraljevega kluba
Nogometaši madridskega Reala so odlično začeli novo sezono španskega prvenstva, dobili so obe uvodni gostovanji. Celta iz Viga se je dobro upirala v prvem polčasu, v nadaljevanju pa je popustila (1:4).

Luka Modrić je bil najboljši igralec tekme na stadionu Balaidos. Foto: EPA

Benzema natančen z bele točke
V 12. minuti je David Alaba zadel Renata Tapio v desno roko. Oglasil se je videosodnik, glavni delivec pravice Jesus Gil Manzano si je ogledal posnetek ob stranski črti in takoj pokazal na belo točko. Igralci Celte so se še pritoževali pri sodniku, ko je Karim Benzema zanesljivo izvedel najstrožjo kazen za vodstvo Reala.

Iago Aspas izenačil
V 22. minuti so tudi gostitelji dobili priložnost z enajstih metrov. Gonzalo Paciencia je streljal z glavo, Eder Militao pa je žogo odbil z roko. Tokrat je Gil Manzano brez pomoči posnetka takoj pokazal na belo točko. Iago Aspas je z močnim strelom z desno nogo izenačil. Thibaut Courtois se je vrgel v pravi kot, a je bil prekratek.

Fede Valverde je postavil končni izid, Karim Benzema pa je načel mrežo Celte z 11-m. Foto: EPA

Gol in podaja Modrića
Štiri minute pred odmorom je Luka Modrić z leve strani potegnil proti sredini in se odločil za strel z 19 metrov. Žogo je mojstrsko zavrtinčil v mrežo.

Hrvaški virtuoz je v 53. minuti sijajno zaposlil Viniciusa Juniorja. Brazilec je sam stekel proti vratom, preigral tudi čuvaja mreže Agustina Marchesina in potisnil žogo v prazno mrežo. V 66. minuti so Madridčani izvedli hiter napad, Vinicius Junior je z leve strani poslal žogo v kazenski prostor, pritekel pa je Fede Valvedre in s 14 metrov z desno nogo zatresel malo mrežico.

Rezervist Hazard zapravil 11-m
Zmaga kraljevega kluba bi bila lahko še izdatnejša, a je Eden Hazard tri minute pred koncem slabo izvedel enajstmetrovko. Vratar Marchesin se je izkazal. Belgijec je vstopil v 83. minuti namesto Viniciusa Juniorja.