Luuk de Jong je bil junak Barcelone. Foto: Reuters

Katalonci pod vodstvom Xavija nadaljujejo dobre predstave. 15. zapored so v vseh tekmovanjih ostali neporaženi, prav takšen niz brez poraza imajo tudi v La ligi, kjer so dobili sedmo tekmo v nizu.

Najstnika Pedri in Gavi sta se izkazala z lepo akcijo v 63. minuti. Foto: Reuters

V Valencii sta mreži v prvem polčasu mirovali, najlepšo priložnost pa so imeli granotesi, potem ko je v 26. minuti Jose Luis Morales žogo že spravil mimo Marca-Andreja ter Stegna, a je na golovi črti zadetek preprečil Eric Garcia.

V četrti minuti drugega dela, polnega akcije so si gostje priigrali do tedaj najlepšo priložnost, ko je z glavo natančno meril Ferran Torres, z obrambo pa se je izkazal Dani Cardenas. Na drugi strani je minuto pozneje Dani Alves v kazenskem prostoru z roko oviral Sona. Odgovornost je prevzel Morales, ki je uspešno izvedel enajstmetrovko.

Štiri minute pozneje je imel Levante znova na voljo strel z bele točke, potem ko je žoga po kotu v kazenskem prostoru v roko zadela Erica Garcio. Tokrat je bil izvajalec Roger, ter Stegen pa se je izkazal z obrambo. Tri minute zatem se je zatresla domača mreža, ko je po natančnem predložku Ousmana Dembeleja z glavo izenačil Pierre-Emerick Aubameyang.

Štiri minute pozneje je Barca povedla. Imenitno akcijo sta izpeljala izjemno nadarjena mladeniča. Gavi, ki je lepo preigraval po desni strani, nato pa podal na rob kazenskega prostora, od koder je natančno meril junak zmage nad Sevillo prejšnji teden Pedri.

V 83. minuti je Jose Munuera še tretjič pokazal na belo točko. Clement Lenglet je v kazenskem prostoru nespretno pohodil Daniela Gomeza, na 2:2 pa je izenačil Gonzalo Melero. Tako kot z Gavijem in Pedrijem je Xavi zadel še z eno zamenjavo. Minuto po izenačenju je v igro poslal Luuka de Jonga, ki je v 92. minuti po podaji Jordija Albe z leve strani z glavo Barci priboril tri točke.