Mallorca je zmagala sedmič v sezoni, Atletico pa je doživel osmi poraz. Foto: Reuters

Atletico je na Balearih odigral zelo slabo tekmo. Gostje so le enkrat streljali na domača vrata. Sergia Rica je preizkusil le Luis Suarez z glavo po kotu v 56. minut. Predtem se je na začetku drugega polčasa izkazal Jan Oblak z obrambo po voleju Birana Olivana.

Slovenski čuvaj madridske mreže je bil nemočen v 68. minuti. Juan Martinez je pokazal na belo točko, potem ko je v kazenskem prostoru Reinildo nepravilno posredoval ob Pablu Maffeu. Enajstmetrovko je zanesljivo izvedel reprezentant Kosova Vedat Muriqi. Mallorca je s tremi točkami pobegnila z mesta, ki vodi v drugo ligo.

Zdaj je 18. Cadiz, ki je na domači zelenici klonil pred Betisom (1:2). Zasedba iz Seville je slavila po preobratu, potem ko sta v drugem polčasu zadela rezervista Cristian Tello, ki je zadel takoj po prihodu na zelenico, in Borja Iglesias, ki je odločil z bele točke. Betis za četrtim Atleticom zdaj zaostaja le še točko.

Lucas Vazquez je potrdil zmago Reala nad Getafejem. Foto: Reuters

Zanesljiva zmaga Reala

Real iz Madrida odločno koraka proti 35. španskemu naslovu. Proti Getafeju je mrežo zatresel že po dobrih treh minutah, toda zadetek Karima Benzemaja, ki je blestel med tednom v Ligi prvakov, je bil zaradi prepovedanega položaja razveljavljen.

V 38. minuti je Eduardo Camavinga igro prenesel na levo stran, od koder je Vinicius Junior poslal predložek pred vrata, kjer je z glavo Davida Sorio premagal Casemiro. Zmago je v 68. minuti potrdil Lucas Vazquez, ki si je izmenjal dvojno podajo z Rodrygom, nato pa zatresel mrežo.