39-letni Jorge Molina je matiral Jana Oblaka po uri igre. Foto: EPA

Andaluzijci so Atletico pred današnjim večerom na stadionu Los Carmenes zadnjič premagali leta 1973.

Felix poskrbel za ekspresno vodstvo Atletica
Atletico je tekmo odprl sanjsko. Joao Felix je po hitrem napadu izkoristil veliko prostora in že v 2. minuti je s strelom z okoli 17 metrov po tleh zatresel mrežo. Gostitelji so izenačili v 17. minuti, ko je Venezuelec Darwin Machis s 25 metrov ukanil Oblaka. Slovenski reprezentančni vratar se je iztegnil, a je bil prekratek.

Joao Felix je bil najbolj razigran pri Madridčanih. V 45. minuti je po prostem strelu z leve strani najvišje skočil in žogo poslal v mrežo, a je pregled posnetka pokazal, da je v napadu storil prekršek, v sodnikovem podaljšku pa je še nevarno streljal z glavo.

Joao Felix je bil najbolj razpoložen pri Atleticu. Foto: EPA

Veteran Molina odločil po posredovanju videosodnika
V drugem polčasu so gostitelji prevzeli pobudo. Ključna je bila 61. minuta. Najprej je Joao Felix z razdalje stresel vratnico, odbito žogo pa je Granada izkoristila za protinapad. Zadel je Jorge Molina, a je stranski sodnik dvignil zastavico. Oglasil se je videosodnik in potrdil gol 39-letnega napadalca. Molina je dosegel že sedem zadetkov v letošnjem prvenstvu.

Atletico je v zadnjih minutah močno pritisnil, vendar je pustil veliko prostora v obrambi. Luis Suarez Charris je v 82. minuti sprožil z 22 metrov, izkazal pa se je Oblak, ki je žogo odbil v kot. V zadnji minuti rednega dela je rezervist Matheus Cunha zapravil veliko priložnost za izenačenje, ko ni bil natančen s sedmih metrov.

Simeone razočaran dan pred jubilejem
Trener Atletica Diego Simeone je jezen zapustil stadion. Decembra ni pričakoval tako negativnega niza. V četrtek bo minilo deset let, odkar je sedel na klop colchonerosov. Pustil je neizbrisen pečat. V letih 2014 in 2021 je osvojil naslov španskega prvaka, dvakrat pa je popeljal Atletico tudi v finale Lige prvakov (2014 in 2016).

Karim Benzema je najboljši strelec španskega prvenstva s 15 zadetki. Foto: EPA

Benzema že v uvodnih minutah dvakrat zadel v Bilbau
Na vnaprej odigrani tekmi je Athletic iz Bilbaa izgubil proti vodilnemu madridskemu Realu z 1:2. Karim Benzema je bil natančen že v 4. minuti po podaji Tonija Kroosa. Le tri minute zatem je sijajni napadalec povišal na 0:2 z desetih metrov. V 10. minuti je Oihan Sancet z 20 metrov poslal žogo od vratnice v mrežo. Thibaut Courtois je bil nemočen.

Po uri igre je imel Inaki Williams najlepšo priložnost za izenačenje, z roba kazenskega prostora je zadel zunanji del mreže. V zadnjih minutah se je večkrat izkazal vratar Athletica Julen Agirrezabala. Edenu Hazardu, Toniju Kroosu in Luki Joviću ga ni uspelo ukaniti, a je kraljevi klub vseeno odnesel tri velike točke z vročega San Mamesa (zbralo se je 42.722 gledalcev).