Nogometaši Barcelone so se morali pošteno potruditi za poln izkupiček točk proti Elcheju. Foto: EPA

Katalonci, ki jim v letošnji sezoni ne gre vse kot po maslu, so povedli v 16. minuti. Po predložku iz kota je zadetek z glavo ob svojem krstnem nastopu v La ligi dosegel Ferran Jutgla.

22-letni napadalec je dosegel tretji najhitrejši gol ob svojem debiju za Barcelono v 21. stoletju. Prej sta ga dosegla le Sandro Ramirez leta 2014 proti Villarrealu (12. minuta) in Eidur Gudjohnsen leta 2006 proti Celti iz Viga (13.).

Pere Milla je na zelenico stopil v 60. minuti, že tri minute pozneje se je vpisal med strelce in izenačil izid na 2:2. A to na koncu ni bilo dovolj za točko. Foto: EPA

Veselje na tribunah Camp Noua se še ni popolnoma poleglo, ko je moral gostujoči vratar Edgar Badia žogo iz svoje mreže pobrati še drugič. Tokrat je s 'slalomom' skozi obrambo Elcheja navdušil Gavi, ki je z roba kazenskega prostora nato plasiral žogo v spodnji levi kot. 2:0.

Rezervista poskrbela za izenačenje
Barcelona je bila v prvem polčasu preprosto boljša. Jutgla, Gavi, Ousmane Dembele in Abdessamad Ezzalzouli so gostujoči obrambi povzročali nemalo preglavic v obrambi. Toda v drugem polčasu je sledila hladna prha: po dobri uri igre je bil izid izenačen! Najprej je v 62. minuti s silovitim strelom vodstvo Kataloncev prepolovil Tete Morente, ki je predtem lepo preigral Clementa Lengleta, nato je že hip pozneje za 2:2 ob drugi vratnici z glavo zadel še Pere Milla. Žoga se je odbila od vratnice in končala za hrbtom Marca-Andreja ter Stegna. Oba Elchejeva strelca sta na zelenico stopila v drugem polčasu.

Katalonci so v nadaljevanju tekme iskali zmagoviti zadetek, našli so ga v 85. minuti, ko je tekmo odločil 19-letni Nico Gonzalez. Po lepem kombiniranju na robu kazenskega prostora se je po levi strani prostor ponudil Gaviju, ki je hitro podal do Nica, ta si je žogo najprej zaustavil, nato pa jo poslal pod prečko za 3:2.

Ivan Rakitić je načel mrežo Atletica v 7. minuti obračuna. Foto: EPA

Tretji zaporedni poraz Atletica
Gostitelji so povedli že v 7. minuti, in to na kakšen način! Ivan Rakitić je po Rekikovi podaji zadel s silovitim projektilom z razdalje. Jan Oblak je bil popolnoma nemočen. Dvoboj je bil sicer zelo izenačen, po dobre pol ure igre pa je Madridčanom le uspelo izenačiti, čeprav si nobena od ekip ni priigrala kakšnih zares lepih priložnosti. Po Lemarjevem natančnem predložku iz kota je Felipe zadel iz neposredne bližine za 1:1. V nadaljevanju se je izenačen dvoboj nadaljeval, obe ekipi sta si prizadevati doseči zmagoviti zadetek, in ko je že kazalo, da se utegne dvoboj končati brez zmagovalca, so gostitelji povedli le nekaj trenutkov pred iztekom rednega dela. Potem ko se je žoga po Rakitićevem predložku iz kota in poskusu Thomasa Delaneyja odbila od prečke, jo je Jules Kounde potisnil do Lucasa Ocamposa, ki jo je s silovitim strelom spravil pod prečko. Oblak se je žoge sicer dotaknil, a je bil strel premočen. 2:1. Za morebitno vrnitev in delitev točk je Atleticu zmanjkalo časa. Tako so Madridčani izgubili še tretjo zaporedno prvenstveno tekmo, kar se je pod vodstvom trenerja Diega Simeoneja zgodilo sploh prvič.

Vratar Cadiza Jeremias Ledesma je bil vedano na pravm mestu. Foto: EPA

Sijajni vratar Ledesma zagotovil veliko točko Cadizu
Vodilni madridski Real si je privoščil spodrsljaj proti predzadnjemu Cadizu na stadionu Santiago Bernabeu (0:0). Kljub veliki prevladi varovancem Carla Ancelottija ni uspelo zadeti, proti vratom tekmeca so sprožili kar 36 strelov ob 82-odstotni posesti žoge. Devet udarcev so sprožili v okvir vrat, kjer jih je ustavljal nepremagljivi Jeremias Ledesma.

Veteran Alavaro Negredo je imel v 74. minuti izjemno priložnost za vodstvo Cadiza, a je po protinapadu streljal mimo vrat.