Yannick Carrasco se je izkazal z golom in podajo. Foto: EPA

Trener Diego Simeone je bil izključen v četrtek v Valencii, ko so španski prvaki osvojili le točko proti Levanteju (2:2). Tokrat je tekmo spremljal s tribune, vseeno pa je večkrat krilil z rokami in se odzval na vsako sodniško odločitev.

Oblak je imel največ dela v prvem polčasu že v 1. minuti, ko je William Carvalho streljal z roba kazenskega prostora. Rdeče-beli so povedli v 27. minuti, ko je po lepem preigravanju in strelu z levico žogo pod prečko poslal Yannick Carrasco. Claudio Bravo je bil nemočen.

Joao Felix je postavil končni izid devet minut po vstopu v igro. Foto: EPA

V drugem delu se razmerje moči na zelenici ni spremenilo.V 49. minuti se je Mario Hermoso že veselil drugega zadetka za Atletico, a je posredoval videosodnik in ostalo je pri 1:0.

Atletico pa je drugi zadetek dosegel v 63. minuti. Kot je izvajal Antonie Griezmann, pred vrati pa je German Pezzella z glavo zatresel lastno mrežo.

V 71. minuti je vstopil Joao Felix. Devet minut zatem ga je zaposlil Carrasco. 21-letni napadalec je zadel prvič po 28. februarju. Stranski sodnik je sicer dvignil zastavico, a se je znova oglasil videosodnik. Joao Felix ni bil v prepovedanem položaju in tekma je bila odločena.

Muniain s prostega strela v 91. minuti odščipnil dve točki Sociedadu
Real Sociedad je remiziral z Athleticom iz Bilbaa (1:1) in ostaja na vrhu lestvice. Za moštvo iz San Sebastiana je z bele točke zadel Alexander Isak v 58. minuti. Gostje so šest minut pred koncem ostali le z deseterico, saj je bil zaradi udarca s komolcem izključen Inigo Martinez. Iker Muniain je v prvi minuti sodnikovega dodatka izenačil s prostega strela.