Luis Rioja je po sijajni akciji izenačil na 1:1. Alaves je presenetljivo osvojil točko na Camp Nouu. Foto: EPA
Memphis Depay se je izkazal z mojstrovino, v zadnje pol ure pa je zapravil dve veliki priložnosti za zmago Barcelone. Foto: EPA

V prvem polčasu se je zelo poznalo, da je Barcelona daleč od prave forme. Po porazu na el clasicu prejšnjo nedeljo je sledil še neuspeh v sredo proti Rayo Vallecanu. Takoj po tekmi je bil odpuščen 58-letni Koeman, ki je na klopi Kataloncev sedel od avgusta 2020.

V 49. minuti so gostitelji izvedli odlično akcijo. Philippe Coutinho je podal do Jordija Albe, ki je našel Memphisa Depaya. Nizozemec se je odločil za strel z 18 metrov, z desnico je zavrtinčil žogo v malo mrežico. Vratar Antonio Sivera je bil nemočen.

Le tri minute je trajalo veselje na tribunah. Hitro je izenačil Luis Rioja, ki je švignil mimo Sergia Busquetsa in Gerarda Piqueja. Z Joselujem si je izmenjal dvojno podajo, napadalec mu je vrnil žogo s peto, Rioja pa je preigral še vratarja Marca Andreja ter Stegna in potisnil žogo v prazno mrežo.

Sergi Barjuan bo vodil še vsaj tekmi proti Dinamu v Kijevu in Celti v Vigu, nato pa bo na sporedu reprezentančni premor. 49-letni Katalonec je bil med leti 1988 in 2002 član Barce. Za prvo ekipo je nekdanji levi bočni branilec igral devet let, trenutno pa je trener B-ekipe. Po odhodu Pepa Guardiole je bil eno leto kapetan Barce, trak pa je nato predal Luisu Enriqueju.Foto: EPA

Depay je po uri igre zadel še vratnico in imel še eno lepo priložnost, a je ostalo pri delitvi točk.
Barcelona je tako še tretjič zapored ostala brez zmage v prvenstvu, za nameček pa sta poškodovana zelenico zapustila še Pique in Sergio Agüero.

"Imamo novega trenerja, sistem igre pa je še vedno isti. Imamo zelo veliko posest žioge, nikakor pa ne znamo zadeti," je povedal Jordi Alba, ki je doživel že precej lepše čase.

Vinicius Junior zagotovil kraljevemu klubu tri nove točke
Elche je izgubil proti madridskemu Realu z 1:2. Sredi prvega polčasa je zadel Vinicius Junior z levico po lepi podaji s peto Mariana Diaza. Zadnje pol ure dvoboja je Real igral z nogometašem več, potem ko je po ostrem posredovanju rdeči karton prejel Raul Guti.

V 73. minuti je bil Vinicius Junior natančen še drugič, tokrat ga je zaposlil Luka Modrić. Štiri minute pred koncem je napako Casemira kaznoval Pere Milla za znižanje na 1:2. Elche se je sicer do konca trudil izenačiti, a so se Madridčani z igralcem več ubranili.

Vinicius Junior je odločil srečanje na stadionu Manuela Martineza Valera, kjer se je zbralo 23.000 gledalcev. Foto: EPA