Takole je Jan Oblak dobil enega najbolj čudnih golov v svoji karieri. Foto: Reuters

Atletico Madrid je na jugu Španije odigral slab prvi polčas, a je vse nadoknadil v drugem, ko je štirikrat zatresel mrežo Andaluzijcev. Strelci so bili Thomas Lemar, Antoine Griezmann, Angel Correa in Matheus Cunha. Varovanci Diega Simeoneja so sploh prvič v sezoni dosegli štiri gole na eni tekmi v vseh tekmovanjih.

Ko je vse kazalo, da bo vratar Jan Oblak ohranil mrežo nedotaknjeno, je prejel enega najbolj nenavadnih golov v karieri. S strani je žogo v kazenski prostor poslal Choco Lozano. Žoga je v visokem loku preletela kazenski prostor in se od vratnice ob presenečenem Oblaku, ki leta ni najbolje ocenil, odbila v mrežo. Slovenskemu vratarju so pripisali avtogol.

Konec niza Real Sociedada

Popoldne si je hud spodrsljaj v boju za vrh lestvice privoščil Real Sociedad, saj je izgubil z Espanyolom (1:0). Ekipa iz Barcelone je bila dovolj čvrsta, da se je dolgo uspešno branila, potem pa so se stvari za Sociedad obrnile še na slabše. Yangel Herrera je v 77. minuti poskrbel za vodstvo in zmago Espanyola. Sociedad je pred tem zadel okvir gola, neuspeh pa je pomenil tudi konec niza 13 ligaških tekem brez poraza.

Vinicius rešil Real Madrid

V derbiju kroga je Real Madrid z 2:1 premagal Sevillo, ki je sicer prva povedla prek Rafe Mira. Ta je povsem neovirano žogo z glavo poslal v daljši vratarjev kot za 0:1, a je po dobre pol ure igre Karim Benzema izid izenačil. Francoski napadalec je bil najopreznejši, potem ko je gostujoči vratar Bono poskus Ederja Militaa odbil v okvir gola. Žogo je brez težav pospravil v mrežo za 1:1. Madridčani so v nadaljevanju iskali zmagoviti zadetek, našli so ga povsem ob koncu, ko je Vinicius Junior s krasnim strelom z razdalje odločil srečanje.