Frenkie de Jong se je prvič v sezoni vpisal med strelce. Foto: Reuters

Na tretji tekmi pod taktirko Xavija so drugič slavili. Po zmagi nad Espanyolom in remijem z Benfico je torej 'padla' še rumena podmornica. Barca je prvič v tej sezoni državnega prvenstva zmagala dvakrat zapored. Gostje so si v prvem polčasu priigrali nekaj lepih priložnosti. Abde Ezzalzouli z glavo, ko je žogo v prečko odbil Geronimo Rulli, in Gavi sta zadela okvir vrat, Memphis Depay pa je po odlični podaji Frenkieja de Jonga, ko se je znašel v izvrstnem položaju, zelo slabo streljal.

Po prihodu Xavija je podoba Barce na zelenici boljša, kot je bila v tej sezoni pod vodstvom Ronalda Koemana. Foto: Reuters

V drugi polovici prvega dela so sicer popustili, nevarnejši pa je bil Villarreal. Arnaut Danjuma, ki je zapretil že v uvodnih minutah, ko je po napaki Erica Garcie posredoval Gerard Pique, je v 30. in 40. minuti dvakrat nevarno prodrl po levi strani, toda pri prvem strelu je bil premalo natančen, v drugo pa je bil na mestu Marc Andre ter Stegen. Barca je povedla v 48. minuti, ko je z leve strani pred vrata podal Jordi Alba. Depayev strel je Rulli ubranil, odbito žogo pa je v mrežo pospravil de Jong. Sprva je bil dosojen prepovedan položaj, potem so kar nekaj časa pregledovali posnetek in na koncu zadetek le priznali.

V 76. minuti so napako gostujoče obrambe z matom v štiri potezah izkoristili domači nogometaši, Samuel Chukwueze pa je izenačil na 1:1. V 88. minuti je Barca povedla prek Depaya, ki je sicer znova zapravil številne priložnosti, tokrat pa je po napaki Pervisa Estupinana in neposrečenem posredovanju Raula Albiola prišel do žoge, preigral Rullija in zadel. Zmago je z bele točke v 94. minuti potrdil Philippe Coutinho, ki ga je predtem v kazenskem prostoru podrl Juan Foyth.

Vodilni Real Madrid bo v nedeljo v derbiju kroga gostil Sevillo. Aktualni prvak Atletico Madrid bo gostoval v Cadizu.