Robert Lewandowski je bil praktično neviden. Foto: Reuters

V četrti minuti se je velika priložnost ponudila Juanmiju Latasi, ki je stekel za hrbet obrambi Barce, toda Jules Kounde ga je dovolj oviral, da je domači napadalec nespretno zaključil. Katalonci so dolgo pletli mrežo okoli kazenskega prostora Getafeja, ki je odlično stal v obrambi, domači nogometaši pa so z agresivno igro, tudi nekaj udarci, onemogočali nasprotne napade. V 36. minuti so gostje izpeljali najnevarnejšo akcijo v prvem polčasu, ko je Raphinha pobegnil Gastonu Alvarezu, sprejel podajo Koundeja, toda posredoval je David Sobria. Odbita žoga je zadela Stefana Mitrovića, avtogol pa je preprečila vratnica.

Šest minut kasneje je Barca ostala z igralcem manj, saj je Raphinha s komolcem udaril Alvareza. Toda tudi Geta je srečanje končala z deseterico na terenu, saj je v 57. minuti drugi rumeni karton prejel Jaime Mata. Kmalu zatem so Xavijevi varovanci zapretili. Do strela z glavo je prišel Robert Lewandowski, na golovi črti pa je posredoval Alvares. Rdeč karton je zaradi negodovanja nad sojenjem malce kasneje dobil še Xavi.

Barca je iskala pot v mrežo, toda napadi so bili prepočasni. V 80. minuti sta nevarno akcijo izpeljala mlada rezervista 16-letni Lamine Yamal in Ansu Fati, ki je ob prvem stiku z žogo streljal z obrata, toda meril prek vrat. Vroče je bilo nato v 101. minuti. V kazenskem prostoru je Juan Iglesias zadel v nogo Ronalda Arauja, ki je padel. Cesar Soto si je ogledal posnetek, toda enajstmetrovke ni dosodil zaradi igranja z roko Gavija tik predtem. Odločitev, ki bo sprožila precej polemik. 106. minuta pa je že tekla, ko je Choco Lozano po kotu na drugi strani nevarno udaril z glavo, vendar njegov poskus ni bil natančen.

Po Courtoisu tudi Militao staknil hujšo poškodbo

Eder Militao je takole zapustil igrišče v Bilbau. Foto: Reuters

Nova sezona se za Real iz Madrida ni začela najbolje. V razmiku nekaj dni sta se huje poškodovala dva ključna moža zasedbe Carla Ancelottija. V četrtek si je sprednjo križno vez strgal vratar Thibaut Courtois, v soboto na uvodni tekmi prvenstva v Bilbau, kjer je kraljevi klub Athletic ugnal z 2:0, pa je enako poškodbo staknil še branilec Eder Militao. Brazilec, ki je steber madridske obrambe, se je poškodoval na začetku drugega polčasa, ko je skušal pokriti Oihana Sanceta.

Madridski Real je v sporočilu za javnost zapisal, da bo Militao operiran v prihodnjih dneh, podobno kot Courtois pa bo zaradi poškodbe izpustil velik del sezone. Carlo Ancelotti ima na voljo zdaj tri osrednje branilce, Davida Alabo, Antonia Rüdigerja in Nacha. Medtem ko španski mediji poročajo, da bo zamenjava za belgijskega vratarja Kepa Arrizabalaga, ki naj bi ga posodil Chelsea, pa še ni jasno, kdo bi lahko okrepil osrčje obrambe.

Atletico uspešno odprl sezono
Madridski Atletico Madrid je na zadnji tekmi uvodnega kroga premagal Granado s 3:1. Jan Oblak, ki bo tudi v novi sezoni edini Slovenec v La ligi, je branil vso tekmo.

Atletico je povedel ob koncu prvega polčasa, ko je globoko v sodnikovem dodatku zadel Alvaro Morato. Granada je izenačila v 62. minuti, z levico je bil natančen Samu.

Memphis Depay je v 67. minuti Madridčane popeljal do vodstva z 2:1. Atletico pa je kakovostno razliko in status favorita potrdil v 98. minuti, ko je Marcos Llorente nekaj sekund pred koncem zadel za 3:1.