Veselje po prvem golu za Barcelono. Vitor Roque se je že pred časom dogovoril, Katalonci pa z njegovim klubom – Athleticu Paranaenseju iz Curitibe so odšteli 40 milijonov evrov odškodnine. Foto: Reuters

Po dveh zaporednih porazih in najavi trenerja Xavija, da se po izteku sezone poslavlja od klopi, je Barcelona šla v domači obračun z dvanajsto Osasuno s silno slabo popotnico.

Hitra poškodba Ferrana Torresa

Na igrišču olimpijskega stadiona Montjuïc so gostitelji hitro doživeli hladno prho, ko se je že v 6. minuti poškodoval Ferran Torres, ki je v solzah zapustil zelenico. Barcelona je prevladovala, a streljala s slepimi naboji. V 62. minuti je Xavi namesto Fermina Lopeza v igro poslal 18-letnega Brazilca, ki je pozimi prišel iz Athletica Paranaenseja.

Unai Garcia je s prekrškom ustavil prodor Vitorja Roqueja in prejel drugi rumeni karton. Foto: Reuters

Brazilčev prvenec z glavo

65 sekund pozneje se je Vitor Roque že veselil prvega zadetka za Barco na svojem šestem nastopu za novi klub. Frankie De Jong je iz sredine podal na levo krilo, kjer je Joao Cancelo s predložkom našel glavo mladega Brazilca, ki je žogo preusmeril v mrežo Osasune.

Osasuna z igralcem manj stresla vratnico

Gostje iz Pamplone so čez pet minut ostali še z igralcem manj, saj je drugi rumeni karton prejel Unai Garcia. Vseeno to ni preprečilo gostujočih napadov, v 76. minuti je Raul De Haro z razdalje stresel levo vratnico. Nekaj minut zatem je končno spet zadel Robert Lewandowski, a so sodniki brez pomoči VAR-a pravilno ocenili, da je bil Poljak v prepovedanem položaju.

Vse do zadnjega sodnikovega žvižga je Osasuna grozila, Barcelona pa se je zapletala, a na koncu le slavila prepotrebno zmago za malce miru in predaha.

Vratar Raya v 90. minuti podaril zmago atletom

Kdo je bil zaslužnejši za odločilni gol v 90. minuti: napadalec Atletica Depay ali vratar Raya Dimitrievski? Foto: EPA

Vzpon na tretje mesto lestvice La Lige je bil kratkotrajen, saj je na drugi zaostali tekmi Atletico Madrid po hudih mukah na koncu le strl odpor mestnega tekmeca Raya Vallecana. Prevlado v prvem polčasu je po podaji iz prostega udarca z glavo kronal branilec Reinildo v 35. minuti. A še pred iztekom prvega polčasa so gostje z drugega konca Madrida izenačili. Josep Chavarria je s podajo našel Alvara Garcia, ki je z natančnim strelom matiral nemočnega Jana Oblaka.

Grafiko zagotavlja sofascore.com

V nadaljevanju je bil Atletico vse manj nevaren, kar je Rayo začel izkoriščati. Proti toku tekme je v 82. minuti zadel Memphis Depay, a je VAR pokazal, da je bil Nizozemec za las v prepovedanem položaju. Ko je vse dišalo po delitvi točk, je Depay dočakal drugo priložnost. Antoine Griezmann in Nahuel Molina sta si izmenjala dvojno podajo na desni strani, nakar je Francoz z ostro podajo pred vrati našel partnerja v napadu.

Depay žoge ni niti dobro zadel, a zavrtinčena žoga je pod rokami Stoleja Dimitrievskega spolzela čez črto za 2:1. Ob tem so strasti zavrele, saj so gostje zahtevali prekršek Griezmanna ob skoku v zaključku akcije, a so prejeli zgolj sodnikova opozorila. Srečna, a že peta zaporedna, zmaga Atletica in nesrečni poraz trinajstega Raya Vallecana.

V nedeljo ob 21.00 sledi na Santiagu Bernabeu veliki madridski derbi, že tretji v zadnjem mesecu dni. Kakšne volje bo Real, bo odvisno od četrtkovega gostovanja kraljevega kluba pri Getafeju.

Jan Oblak je po treh tekmah brez prejetega gola in skupno 350 minutah klonil v 42. minuti iz prvega strela Raya Vallecana. Škofjeločan je tekmo začel kot kapetan, a je trak v 69. minuti predal Kokeju. Foto: EPA