Andrej (Andres) Vombergar je zabil osmi gol v prvenstvu. Foto: BoBo
Navijači Olimpije Green Dragons so ob 30-letnici delovanja pripravili posebno koreografijo. Foto: BoBo
Tudi Mura je imela močno podporo s tribun Stožic, kjer se je zbralo med 3.000 in 4.000 Prekmurcev. Foto: BoBo
Analiza 2. polčasa tekme Olimpija – Mura
Zadetka Horvata za Murino točko
Analiza 1. polčasa tekme Olimpija – Mura
Vombergar Olimpijo popeljal v vodstvo

V Stožicah se je zbralo 8.800 gledalcev, skorajda polovico (!) je bilo Prekmurcev. Navijači obeh ekip, Olimpijini Green Dragonsi so s posebno koreografijo obeležili 30 let svojega delovanja, so pripravili izjemno vzdušje.

Dolgo je kazalo na popoln večer za domače. Andrej Vombergar je namreč v 40. minuti zabil vodilni gol, Stefan Savić pa je nato v 68. minuti povišal na 2:0.

Horvat zadel dvakrat v štirih minutah
A muraši so znova pokazali izjemen značaj. Horvat, ki je v igro vstopil v 79. minuti, je najprej v 89. minuti zadel za 2:1, potem ko je po dolgi podaji iz igre vrgel tako Mackyja Bagnacka kot tudi Branka Ilića. V 93. minuti je Horvat udaril še drugič. Klemen Šturm je po podaji Nika Lorbka na gol avt liniji rešil žogo in jo z glavo poslal v sredino kazenskega prostora, kjer jo je Horvat "s prve" pospravil v mrežo za 2:2.

Še končna statistika: posest žoge 57:43, streli v okvir vrat 4:3 - oboje za Olimpijo, medtem ko streli 11:10 za Muro.

Prvi zapretil Kronaveter
Mura je pogumno odprla srečanje in spletla kar nekaj obetavnih akcij. Na drugi strani je Rok Kronaveter v 8. minuti sprožil s približno 20 metrov, a je žoga za kakšen meter zletela čez vrata. V nadaljevanju je sledila dinamična igra z obeh strani. Domači so imeli sicer pobudo, a so se Prekmurci dobro borili.

Sirk nenatančen
Mura je v 27. minuti prišla do lepe priložnosti. Po nespretnem izbijanju Branka Ilića je žoga prišla do Roka Sirka, ki je z roba kazenskega prostora meril čez vrata.

Vombergar "odbitek" pospravil v mrežo
Olimpija je rahlo premoč kronala v 40. minuti. Rok Kronaveter je prišel do strela s kakšnih 20 metrov. Matko Obradović je žogo s skrajnimi močmi odbil, a le do Andresa Vombergarja, ki jo je s kakšnih sedmih metrov poslal v levi zgornji kot. Statistika prvega polčasa: posest žoge 60:40, streli 7:3, v okvir vrat 3:0 - vse za Olimpijo.

Mura zahtevala 11-m, Sirk dobil rumeni karton
Mura je dobro odprla drugi del. V 48. minuti je v protinapadu do strela s kakšnih 20 metrov prišel Žan Karničnik, a so branilci Olimpije blokirali njegov poskus. V 57. minuti je Sirk po podaji Luke Šušnjare ušel domači obrambi, že potisnil žogo mimo vratarja Aljaža Ivačiča, nato pa z nogo zadel vanj in padel. Muraši so zahtevali najstrožjo kazen, a je sodnik Dragoslav Perić rumeni karton zaradi domnevnega simuliaranja pokazal Sirku. Kakorkoli, počasni posnetek ni dal jasnega odgovora, ali je prekršek za enajstmetrovko bil. Malo kasneje je bila tekma zaradi "bakljade" Green Dragonsov prekinjena za kakšno minuto.

Savić povišal na 2:0
V 68. minuti se je Stefan Savić na robu kazenskega prostora otresel dveh Murinih branilcev, nato pa z mojstrskim diagonalnim strelom matiral še Obradovića za 2:0. Zdelo se je, da je tekma odločena.

Rezervist Horvat "džoker" s klopi
A Prekmurci se niso predali. Horvat, ki je v igro vstopil v 79. minuti, je najprej v 89. minuti zadel za 2:1, potem ko je po dolgi podaji iz igre vrgel tako Mackyja Bagnacka kot tudi Branka Ilića. V 93. minuti je Horvat udaril še drugič. Klemen Šturm je po podaji Nika Lorbka na gol avt liniji rešil žogo in jo z glavo poslal v sredino kazenskega prostora, kjer jo je Horvat "s prve" pospravil v mrežo za 2:2. Slavje Prekmurcev ob zasluženi točki v Ljubljani se je začelo.

Vodilni Maribor v soboto gosti Krško. Ob zmagi bi Olimpiji pobegnil na +6.