Prvouvrščena ekipa Prve lige Telemach je zašla v krč: najprej je Celje izgubilo pri Domžalah (1:2), zatem je na prvenstvenem derbiju pri Olimpiji remiziralo (1:1). V petih spomladanskih krogih so Celjani tako osvojili 8 točk, prednost pred Olimpijo pa znaša sedem točk.

Maribor v spomladanskem delu Prve lige na igrišču igra bolje, a nad vse je vrgla senca incidenta v Murski Soboti, po kateri je NZS tekmo kljub vodstvu vijoličastih z 2:0 registrirala s 3:0 za Muro. V teku je še pritožba mariborskega kluba.

A med tednom so Mariborčani doživeli tekmovalno hladno prho: doma v Ljudskem vrtu so izpadli iz pokala proti Radomljam, potem ko so dolgo vodili z 1:0, na koncu pa usodni gol prejeli v 93. minuti.

Delitev točk v Celju, Maribor ustavil grofe

Celjani podjetnejši pred vrati nasprotnika
Tretji štajerski derbi v letošnji sezoni je bil v prvem polčasu zelo živahen, igra se je hitro razživela, nekoliko podjetnejši so bili gostitelji, ki so prvič resneje zapretili v 8. minuti, ko je po Matkovem predložku v kazenskem prostoru pred Edmilsonom v zadnjem trenutku posredoval vratar vijoličastih Menno Bergsen. Že nekaj trenutkov pozneje je na drugi strani zelenice poskusil Hilal Soudani, njegov poskus je vratar Matjaž Rozman odbil v kot. Bergsen je bil v prvem delu tekme kar precej pod pritiskom, v 12. minuti je moral najprej posredovati ob Edmilsonovem strelu z glavo, kmalu zatem je veselje preprečil še Matku.

Vrhovec poškodovan z zelenice
Po dobre pol ure igre sta se v boju za žogo v zraku udarila Blaž Vrhovec in Edmilson, slabše jo je po udarcu s komolcem odnesel član ekipe z Ljudskega vrta, ki je moral zelenico tudi zapustiti. Zamenjal ga je Alen Dizdarević. Do odmora sta si obe ekipi priigrali po eno priložnost. Najprej je Soudani znova zapretil Rozmanu, ki je tudi tokrat dobil obračun, v 39. minuti je v zadnjem trenutku morebitni zadetek Edmilsona z drsečim štartom preprečil Sven Šoštarič Karič.

Matko poskrbel za vodstvo Celjanov
Kmalu po začetku drugega polčasa so domači navijači na stadionu Z'dežele prišli na svoj račun, za spremembo izida je namreč v 49. minuti poskrbel Aljoša Matko. Ta je lepo sprejel Karničnikov predložek z leve strani v kazenski prostor in natančno odmeril strel ob vratnici v gol. Bergsen je bil nemočen, 1:0 za Celje.

Izenačenje po golu Šoštariča Kariča
Mariborčani so si prizadevali izničiti zaostanek, večkrat so pritisnili na obrambno linijo Celja. Ta je pritisk zdržala, a vse do 84. minute, ko je izid izenačil Šoštarič Karič. Z leve strani je pred vrata s prostega strela predložek poslal Josip Iličić, 26-letni branilec pa je z glavo premagal Rozmana za 1:1.

Grafiko zagotavlja sofascore.com

Bravo po zapravljenih priložnostih le do točke

25. krog se je sicer začel s tekmo Bravo Kostel – Aluminij; četrtouvrščeni Ljubljančani proti osmi ekipi prvenstva. Prvi dvoboj na ŽAK-u je 2. septembra lani z 2:0 pripadel Bravu, medtem ko je bilo 10. novembra v Kidričevem 1:1. Tudi tokrat sta se ekipi razšli brez zmagovalca, gledalci pa niso videli zadetka, ki bi obveljal. Šiškarji so odločneje začeli, v 4. minuti je Jan Gorenc po kotu zgrešil s približno desetih metrov. Pozneje kakšnih nevarnih akcij ni bilo ne na eni ne na drugi strani, šele v 32. minuti je v kazenskem prostoru gostov do strela prišel Matej Poplatnik, vendar je sprožil prešibko. Kidričani so prvič zapretili v 41. minuti, ko je Matija Orbanić posredoval po strelu Tina Matića z roba kazenskega prostora. V 44. minuti je Lan Jovanović izpustil žogo pred svojimi vrati, do nje je prišel Poplatnik, vendar iz bližine zadel vratnico. Bravov napadalec je v 48. minuti domačim priigral najstrožjo kazen, ko ga je po prodoru zrušil Jovanović. Izkušeni Poplatnik se je nato sam odločil za strel z bele točke, vendar zadel vratnico.

Gostitelji so bili blizu vodstva spet v 71. minuti, ko je Milan Tučić žogo s strelom z glavo iz bližine poslal v prečko, to pa je zatresel tudi Luka Kerin v 84. minuti s strelom iz bližine z desne strani. Minuto pozneje je z leve strani zgrešil Tihomir Maksimović.