Olimpija je imela priložnost, da se Mariboru približa na dve točki, a ostaja na 3. mestu, medtem ko se je Celje po drugi zaporedni zmagi "osamilo" na 7. mestu. Foto: www.alesfevzer.com

Na ponedeljkovi tekmi 27. kroga Prve lige je Olimpiji dobro kazalo, saj je povedla in imela nato še lepo priložnost za 2:0, vendar je Aljoša Matko zgrešil. Potop se je začel z veliko napako vratarja Ivana Banića, ki je Celjane vrnila v igro, v drugem polčasu pa so z dvema hitrima goloma obglavili tekmeca.

Banić slabo lovil žogo
V 16. minuti je po podaji Sešlarja zadel Ivan Prtajin, ki je najprej iz igre vrgel Davida Zeca, nato pa natančno meril na oddaljenejšo vratnico Matjaža Rozmana. A vodstvo je trajalo le dobrih pet minut, ko je izenačil Žan Zaletel, ki je unovčil napako Banića (slabo lovljenje žoge po podaji Tomića iz kota) in v kazenskem prostoru le potisnil žogo v mrežo.

Olimpija je v zadnjih petih krogih zbrala le 5 točk (1 zmaga, 2 remija, 2 poraza). Foto: www.alesfevzer.com

Premoč Olimpije v prvem polčasu
V 35. minuti je Prtajin (po podaji Čabaraja z leve strani) dobro meril z glavo, vendar je Rozman strel ubranil. Pri Celjanih je še pred izenačujočim zadetkom (po protinapadu) malce zagrozil mladi Tjaš Begić. V strelih v okvir vrat je bilo v prvih 45 minutah 5:4, v posesti žoge 64:36.

Kuzmanović z glavo, Božić z levico za 1:3
Olimpija je na začetku drugega polčasa doživela dva hitra šoka. Vrbanec se je v 49. minuti znašel sam pred Banićem, ki je njegov strel ubranil, odbito žogo pa je nato z glavo dobro zadel Mičo Kuzmanović. Lepo akcijo so Celjani izpeljali tudi v 52. minuti, predvsem pa je bil Ivan Božić spreten z levico za vodstvo z 1:3.

Čop prvič zadel v celjskem dresu
V 66. minuti je sodnik Bojan Mertik pokazal na belo točko, potem ko je Marin Pilj v kazenskem prostoru zrušil Kuzmanovića. Zanesljiv izvajalec je bil Duje Čop, kar je njegov prvi gol v celjskem dresu. Olimpiji kljub menjavam in vstopu v igro odličnega strelca Mustafe Nukiča ni uspelo kaj več kot ublažiti poraz. Aldair je v 74. minuti preigraval, z nekaj sreče je žoga prišla do Pilja, ki je natančno sprožil s 16 metrov.

Dragonsi že pred koncem zapustili tribune
V 80. minuti so imeli gostje novo veliko priložnost, Ester Sokler je z glavo meril v okvir vrat, tokrat je Banić odlično posredoval. Olimpijini navijači so že nekaj minut pred koncem zapustili tribune in s tem jasno sporočili, kaj si mislijo o trenutnih predstavah zmajev. V strelih v okvir vrat je bilo na koncu 6:9, Olimpija pa je ohranila premoč v posesti žoge (62:38).