Aluminij je v prejšnjem krogu izgubil proti Mariboru s kar 7:0. Koper je prav tako spomladanski del začel s porazom, z 1:0 ga je premagal Kalcer Radomlje. Koper je po današnjem slavju v Kidričevem z deveto zmago v prvenstvu začasno s petega prebil na tretje mesto lestvice.

Maj Mittendorfer je Koper povedel v vodstvo v 4. minuti. Po podaji iz kota je z glavo zatresel mrežo in dosegel svoj prvoligaški prvenec. Aluminij je izenačil v 19. minuti – Tin Matić je z leve strani podal v kazenski prostor, z 12 m pa je močno streljal Tom Kljun.

Uvod drugega polčasa je postregel z atraktivnima akcijama. Matić je v 56. minuti najprej z roba kazenskega prostora od strani z dobro merjenim udarcem zadel prečnik. Rezervist Enej Jelenič je v 60. minuti s škarjicami odlično streljal, žogo je z golove črte izbil Luka Koblar. Tudi v nadaljevanju so se vrstile akcije, a se izid dolgo ni spremenil.

V 87. minuti je odločilni zadetek za goste z nekaj sreče prispeval Francoz Timothe Nkada, ki je v igro vstopil 17 minut prej.