Koper (na fotografiji Ivan Borna Jelić Barta) ostaja vodilna ekipa Prve lige, tokrat je po ne prav razburljivi tekmi z 0:1 ugnal Tabor Sežano. Foto: www.alesfevzer.com

S peto zaporedno zmago bo Koper na reprezentančni premor (Slovenijo čakajo tekme s Slovaško, Malto in Hrvaško) odšel prvi na lestvici. Ključni trenutek? Ivica Guberac je izvedel kot z desne strani, Aleksander Rajčević je z glavo našel Hrvata, ki je z močnim strelom premagal Jana Koprivca.

Gostitelji so imeli nekaj priložnosti, prav na koncu najlepšo. Tom Kljun je prišel do strela z 12 metrov, toda meril preveč po sredini, tako da 18-letni Danny Tiganj (sin nekdanjega reprezentanta Senada Tignja je ob debiju odigral odlično tekmo) ni imel veliko dela.

Niti Maribor ni porazil Brava
Na večerni tekmi je drugouvrščeni Bravo poskušal uspešen niz neporaženosti podaljšati tudi proti Mariboru in to mu je tudi uspelo.

A sam začetek ni obetal za Bravo, saj so vijoličasti že po 58 sekundah proslavljali vodstvo. Po izvedenem kotu je Jan Repas v kazenskem prostoru prepustil žogo Vidu Kodermanu, ki je s strelom s 14 metrov premagal Igorja Vekića. S tem je 18-letni nogometaš dosegel svoj prvenec v vijoličastem dresu.

DOMŽALE              5  1 1 3  3:8   4

Maribor je od 41. minute naprej igral z igralcem manj. Sodnik Matej Jug je ob bučnih protestih domače ekipe in gledalcev na tribunah Blažu Vrhovcu pokazal rdeči karton, ker je po njegovem mnenju ustavil protinapad Martina Kramariča na nešporten način, s prekrškom s hrbta.

Nekdanji igralec Maribora Gregor Bajde je v 63. minuti – le dve minuti po tem, ko je vstopil v igro – poskrbel za izenačenje. Z desne strani mu je podal še en rezervist Amar Memić, Bajde je meril z glavo, s pomočjo vratnice pa se je žoga odbila čez golovo črto.

V drugi minuti sodniškega dodatka so Mariborčani zahtevali najstrožjo kazen, ko je Danijel Šturm padel v kazenskem prostoru, toda sodnik, ki so ga domači navijači izžvižgali, je le odmahnil z roko.

Ekipi sta po 7. krogu še naprej točkovno izenačeni tik pod vrhom lestvice.