Po sobotni visoki zmagi Olimpije pri Aluminiju s 4:0 Celje v Domžalah ni imelo odgovora in razlika na vrhu zdaj znaša sedem točk, v soboto pa sledi v Ljubljani derbi Olimpija – Celje.

Domžalčani so po štirih zaporednih porazih strnili vrste in s skalpom vodilnih Celjanov poskrbeli za zanimivo nadaljevanje Prve lige. Foto: www.alesfevzer.com

Prvenec 18-letnega branilca

Presenečenje 23. kroga se ni zgodilo v Rogaški Slatini, temveč v Domžalah, kjer je gostovalo prvouvrščeno Celje. Po prvem polčasu ni bilo zadetkov, Celjani so imeli več priložnosti: tri strele v okvir vrat, Domžalčani pa nobenega. Tudi žogo so imeli več v svoji posesti (37:63).

Po odmoru so Domžalčani zaigrali podjetneje in pobudo so kronali z golom iz prekinitve v 53. minuti. S prostega strela z desne strani je podal Jošt Pišek, Mario Krstovski je po strelu z glavo stresel vratnico, odbitek pa je v mrežo iz bližine pospravil osrednji branilec Lukas Hempt. Prvoligaški prvenec za 18-letnika, ki je utrl pot rumeni družini do zmage.

Celje je v prvenstvu nazadnje izgubilo 5. novembra lani na domači tekmi z Olimpijo (0:1). Foto: www.alesfevzer.com

Odločil gol prvega domžalskega strelca

Po uri igre so Domžale podvojile vodstvo, kar je po ogledu zaradi morebitnega prepovedanega položaja potrdil tudi VAR. Po levi strani je prodrl bočni branilec Jan Đapo in v ogenj poslal Maria Krstovskega, ki je po preigravanju z roba kazenskega prostora matiral Matjaža Rozmana pri bližnji vratarjevi vratnici. Sedmi gol prvega domžalskega strelca v sezoni.

V zadnje pol ure so grofje le stisnili gostitelje pred domača vrata, a je obramba na čelu z vratarjem Lovrom Štubljarjem dobro odbijala napade. A ravno domžalski vratar si je v 86. minuti privoščil napako, ko je izpustil žogo iz naročja in Egor Prucev je pograbil darilo za 2:1. V napetih zadnjih minutah so Celjani jalovo napadali in doživeli tretji poraz sezone.

Prvouvrščeno Celje doživelo tretji poraz v sezoni
Rogaška je znova pokazala, da je spomladi povsem drugačna ekipa kot jeseni. Čeprav je v prejšnjem krogu visoko izgubila pri vodilnem Celju, pa je proti Mariboru pokazala celo nekaj več konkretnosti kot gostujoča zasedba, ki pa je imela najlepšo priložnost tekme. Foto: www.alesfevzer.com

Slatinčani so v deveti minuti prvič zagrozili, ko je Patrik Mijić prišel do strela z roba kazenskega prostora, Ažbe Jug pa je bil na mestu. Mijić je poskusil tudi dve minuti pozneje, vendar je z leve strani kazenskega prostora žogo poslal mimo vrat.

Mariborčani, ki so začeli brez sicer napadalno razpoloženih Josipa Iličića in Arnela Jakupovića, so prvi zaključni strel sprožili v 17. minuti, ko je bil precej nenatančen Sven Šoštarič Karič.

V 41. minuti so domači, ki so dotlej imeli lepše priložnosti, zahtevali najstrožjo kazen po padcu Mijića pred vrati Maribora, a se to ni zgodilo. Malce pozneje je Rok Pirtovšek žogo poslal čez gol s strelom z glavo.

Vrnitev kapetana Milca

Kmalu po začetku drugega polčasa je Hilal Soudani po kotu žogo poslal mimo vrat, v 53. minuti pa je po poškodbi Luke Uskokovića po dolgem času znova zaigral kapetan Maribora Martin Milec.

V 60. minuti so imeli Mariborčani najlepšo priložnost na tekmi, ko je Maks Barišić že šel mimo Ajdina Mulalića, na koncu pa žogo poslal v prečko.

Tudi Slatinčani pa so še naprej kazali odločno predstavo, nekajkrat opozorili nase, vendar brez pravega zaključka. Že v sodniškem dodatku je Soudani po kotu prišel do novega strela z glavo, a tudi on zgrešil cilj.

Žlogar debitiral z remijem proti Radomljam

Na Fazaneriji je potekala tretja nedeljska tekma med Muro in Radomljami. Prvih 45 minut v Murski Soboti ni prineslo zadetkov, zato pa je bil v sodnikovem dodatku izključen domači branilec Žan Trontelj, ki je s podplatom v obraz zadel Stjepana Davidovića.

V 54. minuti so Radomlje zatresle Murino mrežo. Po globinski podaji na Tina Hrvoja je pod prečko atraktivno zadel Caio Da Cruz, a po daljšem pregledu posnetkov je bil ugotovljen prepovedani položaj, zaradi česar je bil gol Radomelj razveljavljen. Do konca tekme ni bilo več resnih priložnosti in muraši so pod vodstvom novega trenerja Tončija Žlogarja iztržili točko z igralcem manj. Mlinarji so s točko na 8. mestu prehiteli Aluminij.

Zadnje srečanje 23. kroga bo odigrano v ponedeljek v Ljubljani, kjer Bravo gosti Koper.