Benjamin Šeško je po podaji iz kota zadel z glavo. Foto: Reuters

Domači nogometaši so zadetka najprej dosegli v 25. in 30. minuti, nato je Šeško v 32. minuti po podaji Davida Rauma iz kota z glavo znižal na 2:1.

Na začetku drugega polčasa je bila v 48. minuti prednost Stuttgarta znova dva gola, Lois Openda je v 55. minuti zadel za 3:2, a je le minuto pozneje Deniz Undav dosegel še četrti zadetek za gostitelje. 27-letni napadalec je v 75. minuti vpisal svoj tretji gol na srečanju in postavil končni izid.

V Stuttgartu bo odigrana tudi prva tekma Slovenije na letošnjem evropskem prvenstvu, varovanci Matjaža Keka se bodo 16. junija tam pomerili z Dansko.

Šeško je bil tokrat s 7,1 najbolje ocenjeni igralec Leipziga. Grafiko zagotavlja <a href='https://www.sofascore.com' target='_blank'>sofascore.com</a>
Šeško je bil tokrat s 7,1 najbolje ocenjeni igralec Leipziga. Grafiko zagotavlja sofascore.com

Šeško je dva gola v nemškem prvenstvu najprej prispeval 3. septembra ob zmagi z 0:3 nad Unionom v Berlinu, konec oktobra pa je bil med strelci na domačem srečanju proti Kölnu (6:0). Od tedaj je mrežo zatresel le 13. decembra v zadnjem krogu skupinskega dela Lige prvakov proti Young Boysom (2:1).

Leipzig je januarja v črnem nizu, na prejšnjih dveh tekmah je doma izgubil proti Eintrachtu (0:1) in Bayerju Leverkusnu (2:3). Na lestvici je zdrsnil na peto mesto za Borussio Dortmund.

Stuttgart, ki se je pobral po dveh zaporednih gostujočih porazih v Mönchengladbachu (3:1) in Bochumu (1:0), ima štiri točke več od Leipziga in je na tretjem mestu.

Sorodna novica Šeško od poletja dalje na voljo za 50 milijonov, a trenutno ne more zadeti

Zmaga močno oslabljenega Bayerna v Augsburgu
Zelo napeto je bilo v Augsburgu, kjer je močno zdesetkani Bayern odnesel tri velike točke (2:3).

Trener Thomas Tuchel se spopada z vrsto poškodb ključnih igralcev. Serge Gnabry ni igral več kot mesec dni zaradi poškodbe tetive, medtem ko sta si branilec Dayot Upamecano in vezist Konrad Laimer poškodovala mišico v sredo ob zmagi z 1:0 nad Union Berlinom. Vezist Joshua Kimmich si je na isti tekmi poškodoval ramo. Izpadla sta tudi rezervni vratar Daniel Peretz in desni bočni branilec Bouna Sarr. Min-jae Kim je na azijskem prvenstvu, Noussair Mazraoui pa igra na afriškem prvenstvu.

Klop Bavarcev je bila kratka. Raphael Guerreiro je prvič v karieri igral na položaju desnega branilca, Eric Dier je debitiral v začetni postavi, Aleksandar Pavlović pa je sijajno nadomestil Kimmicha.

19-letni Aleksandar Pavlović se je rodil v Münchnu in se kalil v akademiji Bayerna. Foto: EPA

Videosodnik dvakrat rešil serijske prvake
Augsburg je skušal presenetiti na začetku tekme. V 5. minuti je Matthijs de Ligt žogo odbil z roko in sodnik Christian Dingert je takoj pokazal na belo točko. Videosodnik se je hitro oglasil, saj je opazil, da je bilo igranje z roko pol metra zunaj kazenskega prostora.

V 12. minuti je kapetan Ermedin Demirović z volejem z levico mojstrsko ukanil Manuela Neuerja, a je stranski sodnik dvignil zastavico. Videosodnik je opazil, da je šlo za milimetrski prepovedan položaj, in ostalo je pri 0:0.

Pavlović in Davies poskrbela za lepo prednost
Sredi prvega dela je po podaji iz kota v gneči pred vrati gostiteljev Phillip Tietz izbil žogo naravnost do Pavlovića, ki jo je z levico poslal v mrežo.

V sodnikovem dodatku prvega polčasa je Leon Goretzka na polovici igrišča podal do Alphonsa Daviesa, ki je hitro stekel proti vratom Augsburga, z 20 metrov je streljal z desno nogo in poslal žogo med nogama Felixa Udukhaija v mrežo, vratar Finn Dahmen je bil prekratek.

Augsburg je odlično začel drugi polčas. Kevin Mbabu je z desne strani poslal predložek pred vrata, Demirović pa je žogo z glavo poslal tik ob vratnici v mrežo.

Bayern je odgovoril po uri igre, ko je Kristijan Jakić skušal izbiti žogo Jamalu Musiali, a jo je poslal naravnost do Harryja Kana, ki je z desnico povišal na 1:3. Videosodnik je opazil, da prepovedanega položaja ni bilo, saj je podal igralec Augsburga.

Alphonso Davies in Harry Kane se veselita pomembne zmage. Foto: EPA

Neuer ubranil prvo najstrožjo kazen, druge pa ne
Tri minute pred koncem tekme je veliko napako naredil Neuer. Ob predložku v kazenski prostor je skušal odbiti žogo z roko, a je zadel Uduokhaija v glavo. Znova je bil na vrsti ogled posnetka in Augsburg je imel na voljo najstrožjo kazen. Sven Michel, ki je vstopil v 80. minuti, si je nastavil žogo. Neuer je njegovo namero prebral in žogo z levo roko odbil.

V zadnji minuti rednega dela je vstopil Thomas Müller in takoj zakrivil enajstmetrovko, ko je zadel Demirovića v nogo. Tokrat je kapetan kar sam prevzel odgovornost in znižal na 2:3.

Coman bo počival nekaj tednov
Kingsley Coman bo moral zaradi poškodbe kolena prisilno počivati najmanj nekaj tednov. Junak finala Lige prvakov v Lizboni avgusta 2020 si je poškodoval vez v levem kolenu.

"To je očitno velik udarec," je za spletno stran kluba dejal športni direktor Christoph Freund. "A poznam Kingsleyja, vrnil se bo še močnejši. Želimo mu čimprejšnje okrevanje."

Izjemni vratar Nicolas blestel v Leverkusnu
Bayer se je opekel proti Gladbachu. Kljub izraziti premoči gostitelji niso niti enkrat zadeli v polno, za nameček pa so imeli gostje še razpoloženega vratarja Moritza Nicolasa, ki je svoji ekipi priboril pomembno točko (0:0).

10. februarja bo na BayAreni obračun vodilnih ekip, razlika je zdaj le dve točki in obeta se napet spomladanski del Bundeslige.