Serhou Guirassy je dosegel že 15. zadetek v letošnji sezoni. Foto: EPA

Borussia se je v torek pobrala po polomu na "Klassikerju" prejšnjo soboto proti Bayernu (0:4) in celo prevzela vodstvo v najtežji skupini Lige prvakov po zmagi nad Newcastlom z 2:0.

Kobel odbil strel Führicha z enajstih metrov
Stuttgart, ki v letošnji sezoni navdušuje, je deloval precej bolj sveže v prvem polčasu. V 10. minuti je Waldermar Anton lepo zaposlil Deniza Undava, ki je stekel sam proti Gregorju Koblu. Vratar Borussie ga je podrl in gostitelji so imeli na voljo najstrožjo kazen. Chris Führich je streljal zelo slabo in Kobel je žogo odbil.

Veliko razočaranje nogometašev Borussie po koncu tekme. Pred tremi tedni so bili še izenačeni z Bayernom, zdaj pa zaostajajo že ogromnih osem točk. Foto: EPA

Undav hitro izničil vodstvo Borussie
V 36. minuti so črno-rumeni unovčili prvo priložnost. Julian Ryerson je z desne strani podal na daljšo vratnico, kjer je Niclas Füillkrug podstavil desnico in potisnil žogo v mrežo. Tri minute pred odmorom je Jamie Leweling mojstrsko podaljšal žogo do Undava. Napadalec je z levo nogo izenačil.

Guirassy vstopil in odločil tekmo
Na začetku drugega polčasa je trener Borussie Edin Terzić v igro poslal Marca Reusa in Donyella Malena. Po uri igre je Marcel Sabitzer zadel vratnico. V 67. minuti je završalo na stadionu, saj je vstopil izjemni napadalec Guirassy, ki je bil v prejšnjih tednih poškodovan, in to se je Stuttgartu zelo poznalo (poraza proti Hoffenheimu in v Heidenheimu).

Sedem minut pred koncem je Silas Katompa Mvompa ušel obrambi gostov, Kobel ga je spotaknil in Stuttgart je imel na voljo drugo enajstmetrovko. Guirassy je bil z desno nogo natančen in gostitelji so se veselili velikih treh točk.

Harry Kane je najboljši strelec Bundeslige. Rekord Roberta Lewandowskega, ki je dosegel 41 zadetkov v sezoni 2020/21, je ogrožen. Foto: EPA

Šov Kana v prvem polčasu v Münchnu
Na Allianz Areni je v prvem polčasu vse kazalo na novo gladko zmago Bayerna. Po četrt ure igre je Leroy Sane z desne strani prodrl v kazenski prostor in podal do Harryja Kana. Kapetan angleške reprezentance je žogo sprejel s hrbtom obrnjen proti vratom. S prvim dotikom si je sijajno naravnal žogo na desno nogo in jo z močnim strelom tik ob vratnici poslal v mrežo.

Minuto pred odmorom je Sane izvedel kot z leve strani, Kane pa je žogo z natančnim strelom z glavo poslal pod prečko za 2:0.

To je bil njegov 17. gol v Bundesligi, s tem je po številu zadetkov do 11. kroga že prehitel svojega predhodnika pri Bayernu Roberta Lewandowskega iz sezone 2019/20. Lani je bil najboljši strelec Bundeslige Füllkrug s 16 zadetki, Kane pa ga je prehitel že po tretjini prvenstva. Celotna ekipa Heideinheima je dosegla 11 zadetkov.

Jan Niklas Beste je šokiral Bayern, ko je izenačil na 2:2. Foto: EPA

Heidenheim v treh minutah izenačil
Na začetku nadaljevanja so Bavarci precej znižali ritem. V 67. minuti je Eren Dinkci z desne strani poslal predložek pred vrata, napadalec Tim Kleindienst pa je z desno nogo matiral Manuela Neuerja.

Le tri minute zatem je Min-Jae Kim podal naravnost na nogo Jana Niklasa Besteja. Vezist Heidenheima je prodrl v kazenski prostor in se odločil za strel s 14 metrov, Kim je skušal veliko napako popraviti z drsečim startom, a je žogo preusmeril v lastno mrežo.

Eric-Maxim Choupo-Moting je bil lani prvi napadalec Bayerna, zdaj pa se je odlično znašel tudi v vlogi rezervista. Foto: EPA

Guerreiro dosegel prvi zadetek v dresu Bayerna
Odgovor Bavarcev je bil odličen. Takoj po izvajanju sredine igrišča je nevarno streljal Eric-Maxim Choupo-Moting, vratar Kevin Müller je žogo odbil, Raphael Guerreiro pa jo je z volejem z levo nogo poslal v mrežo. To je bil njegov prvi zadetek za Bayern, potem ko je poleti prišel iz Dortmunda.

Choupo-Moting potrdil zmago
Pet minut pred koncem je končni izid postavil Choupo-Moting z glavo, podal je odlični najstnik Mathys Tel z desne strani. Bavarci imajo zdaj že osem točk naskoka pred Dortmundčani.

Leipzig ugnal Freiburg v zadnjih minutah
Nogometaši Leipziga so premagali Freiburg s 3:1 in skočili na četrto mesto. Benjamin Šeško je igral do 63. minute, Kevin Kampl pa je vstopil v 68. minuti.

Za vodstvo rčečih bikov je poskrbel Xavi Simons že v 6. minuti, a so nato gostje zdržali ves prvi polčas, Merlin Röhl pa je celo izenačil tik pred odmorom. Leipzig je prevladoval, a zmagovalca odločil šele deset minut pred koncem. Najprej je Lois Openda v 79. izkoristil enajstmetrovko, minuto zatem pa je zmago potrdil Christoph Baumgartner.

Rekordni start Leverkusna
Bayer iz Leverkusna je odpravil Union iz Berlina s 4:0. Varovance Ursa Fischerja so v tej sezoni popolnoma razglašeni in so doživel že deveti poraz, po katerem so zdrsnili na zadnje mesto. Alejandro Grimaldo je dosegel edini zadetek v prvem polčasu v 23. minuti. V drugem delu pa je obramba Berlinčanov popolnoma popustila, mrežo gostov pa so napolnili Odilon Kossounou, Nathan Tella in Jonathan Tah.

Bayer je izenačil rekord Bundeslige z najboljšim začetkom sezone. Tako kot Bayern v sezoni 2015/16 je v 11 krogih zbral 31 od 33 možnih točk.