Mitchell Weiser (drugi z leve) je poskrbel za največjo senzacijo letošnje sezone v Bundesligi. Foto: EPA

Bremenčani so do današnjega popoldneva zadnjič premagali Bayern 20. septembra 2008 v Münchnu (2:5), ko je na klopi sedel še Jürgen Klinsmann. Bayern je sicer imel terensko premoč, ki pa je bila zelo jalova. Werder pa je bil v redkih napadih nevaren.

Zadetek Njinmaha sredi prvega polčasa razveljavljen
V prvem polčasu je vratar Manuel Neuer moral dvakrat resno posredovati. V 25. minuti je tudi klonil, ko ga je matiral napadalec Justin Njinmah. Startal je s svoje polovice, zato ni bil v prepovedanem položaju. Videosodnik je opazil prekršek na začetku akcije. Jens Stage je nepravilno zaustavil Jamala Musialo in Bavarci so imeli veliko srečo, da se že sredi prvega polčasa niso znašli v zaostanku.

Vratar Michael Zetterer je spravljal napadalce Bayerna v obup. Foto: EPA

Weiser lepo preigral Daviesa
V 50. minuti je Harry Kane z 20 metrov nevarno sprožil, a je žoga zletela malce čez vrata. Po uri igre je Marco Friedl na desni strani zaposlil Mitchlla Weiserja. 29-letni branilec, ki je med letoma 2013 in 2015 nosil dres Bayerna (takratni trener Pep Guardiola ga je večkrat pohvalil in ga označil za velikega talenta), je preigral Alphonsa Daviesa, prodrl v kazenski prostor in z levico s šestih metrov poslal žogo pod prečko. Izjemna akcija za vodstvo Bremenčanov, tudi Neuer je bil nemočen.

Jezni trener Thomas Tuchel je nato vse stavil na napad. V 64. minuti so vstopili Thomas Müller, Mathys Tel in Leon Goretzka. Napadi Bayerna so bili vse silovitejši, vratar Michael Zetterer je imel ogromno dela. Večkrat se je izkazal. Najbolj vroče je bilo v 87. minuti, ko Eric-Maxim Choupo Moting z desne strani poslal predložek pred vrata, Tel je streljal z glavo, Zetterer pa je žogo z desno roko preusmeril v vratnico.

Tuchel ni imel občutka, da si želijo zmagati
"70 minut nisem imel občutka, da si želimo dobiti tekmo. To je bilo precej premalo. Nismo se gibali, bili smo preveč statični. Izgubili smo preveč žog in jim dopustili protinapade. Dobrih 20 minut je preprosto premalo na tej ravni in poraz je zaslužen," je bil razočaran trener Tuchel.

Müller: Prosili smo, da Werder doseže zadetek
"V zadnjih 20 minutah smo močno pritisnili in zaslužili bi si zadetek. Če pogledamo celotnih 90 minut, si seveda nismo zaslužili zmage. Nismo igrali dovolj zagrizeno, prav prosili smo, da Werder doseže zadetek. Pravi pristop smo prikazali šele po zaostanku, ko smo videli, da je vrag odnesel šalo," je dodal Thomas Müller.

Piero Hincapie je zagotovil Leverkusnu velike tri točke v Leipzigu. Obeta se izjemno napet boj za naslov prvaka z Bayernom. Bavarci 10. februarja prihajajo na BayAreno. Foto: EPA

Hincapie v 91. minuti odločil v Leipzigu
Nogometaši Bayerja iz Leverkusna so že drugi teden zapored osvojili tri točke v sodnikovem dodatku in ostajajo neporaženi v letošnji sezoni. V 18. krogu Bundeslige je Leipzig dvakrat zapravil vodstvo in izgubil proti farmacevtom z 2:3.

Benjamin Šeško je začel tekmo na Red Bull Areni in igral do 74. minute, ko je Marco Rose zamenjal kar štiri igralce, vstopil je tudi Kevin Kampl.

Xavi Simons kronal premoč Leipziga
Šeško je bil zelo nevaren že v uvodnih akcijah, ko so rdeči biki odločno krenili v napad. V 7. minuti je na levi strani preigral Jonathana Taha in podal v kazenski prostor do Xaverja Schlagerja, ki je podaljšal žogo do Xavija Simonsa. 20-letni Nizozemec je sprejel žogo z desnico, nato pa streljal z levico iz obrata in s 15 metrov poslal žogo tik ob vratnici v mrežo. V uvodne pol ure je bil Leipzig precej nevarnejši, a mu ni uspelo povišati vodstva.

Benjamin Šeško je bil nevaren predvsem v uvodne pol ure. Foto: EPA

Leverkusen precej bolje začel drugi polčas
Bayer je izenačil že v 47. minuti. Alejandro Grimaldo je z leve strani podal pred vrata, Patrik Schick je zadrsal mimo žoge, a je na daljši vratnici Nathan Tella z desno nogo potisnil žogo v mrežo.

V 56. minuti so gostje zelo slabo izvedli kot. Xavi Simons je takoj zaposlil Danija Olmo, ki je izkoristil veliko prostora, v kazenskem prostoru je našel Loisa Opendo, ki je zlahka zatresel mrežo. Že sedem minut zatem je izenačil Jonathan Tah z glavo po podaji iz kota.

Hincapie na pravem mestu po podaji iz kota
Po številnih menjavah gostitelji niso več našli pravega ritma. Leverkusen je bil vse nevarnejši v zadnjih minutah. V 91. minuti je Grimaldo izvedel kot, žogo je ostro podal pred vrata, na daljši vratnici pa so bili gostitelji zelo slabo postavljeni in Piero Hincapie je z drsečim startom z levo nogo potisnil žogo v mrežo.

Trener Leverkusna Xabi Alonso je drugi teden zapored stekel na zelenico v zadnjih minutah. Prejšnji teden je Exequiel Palacios v 94. minuti zagotovil tri točke v Augsburgu.

Novi protesti navijačev proti tujim investitorjem
Na več tekmah so bile krajše prekinitve, ki so jih povzročili navijači. V Nemčiji redno protestirajo zaradi dogovora vodstva nemške lige, ki omogoča vstop tujim investitorjem v nemški nogomet. Tako so gledalci na tekmi v Kölnu na igrišče zmetali večjo količino čokoladic, zavitih v zlat papir. Tekma je bila za dalj časa prekinjena, kozlički pa so bili nemočni proti Borussii iz Dortmunda z 0:4.

V Bochumu so po prvem polčasu za več kot pol ure prekinili srečanje oziroma ga niso nadaljevali, ker na tribunah niso mogli zagotoviti varnosti in sprostiti evakuacijskih poti na stadionu. Ko so se strasti umirile, so se veselili domači, ki so po zadetku Matuša Bera iz ene redkih priložnosti povedli v 50. minuti, minimalno prednost pa uspešno branili do konca.