Harry Kane je dosegel je 24. zadetek v letošnji sezoni v Bundesligi. Foto: EPA

Leverkusen prav nič ne popušča in ostaja neporažen. Zadnjeuvrščeni Damstadt je bi nemočen proti farmacetvom (0:2). Oba zadetka je dosegel Nathan Tella. 24-letni napadalec je bil v 33. minuti natančen z glavo po podaji Alejandra Grimalda. Končni izid je postavil v 52. minuti z osmih metrov, natančno je podal Florian Wirtz. Bayer je imel premoč in lepše priložnosti. Prihodnjo soboto ob 18.30 na BayAreno prihaja Bayern.

Trener Bavarcev Thomas Tuchel je malce lažje zadihal. Zadnji teden zimskega prestopnega roka sta prišla Sacha Boey in Bryan Zaragoza, ki sta tekmo začela na klopi. Noussair Mazraoui je z Marokom hitro izpadel na afriškem prvenstvu in se vrnil v München.

Elvedi izkoristil prvo priložnost Gladbacha
Prejšnji teden je Borussia iz Mönchengladbacha z disciplinirano igro v obrambi odnesla točko iz Leverkusna (0:0). Bayern je želel že v uvodnih minutah prebiti strnjeno postavljeno obrambno vrsto. Leroy Sane je v peti minuti stresel prečko.

Gostje so se vzpostavili ravnotežje. V 35. minuti je Manuel Neuer zelo slabo podal do Thomasa Müllerja, žogo je prestregel Nico Elvedi, si izmenjal dvojno podajo z Jordanom Siabatcheujem in nato z desno nogo s 13 metrov poslal žogo v mrežo.

Aleksandar Pavlović je dosegel zadetek že drugi teden zapored. 19-letnik, ki se je kalil v akademiji Bayerna, je pravo odkritje spomladanskega dela sezone. Foto: EPA

Pavlović potrdil imenitno formo
Vse je že kazalo, da bodo gostje odšli na odmor z minimalno prednostjo. V 45. minuti je Müller na desni strani kazenskega prostora našel Aleksandra Pavlovića. Vezist, ki je blestel že prejšnji teden v Augsburgu, je z močnim diagonanim strelom z desno nogo izenačil.

Kane kaznoval veliko napako vratarja Nicholasa
V drugem polčasu so gostitelji pritiskali, a ni bilo pravih idej. Vse do 70. minute, ko je Leo Goretzka z leve strani podal pred vrata, Müller in vratar Moritz Nicholas sta visoko skočila. Čuvaj mreže gostov je žogo z roko odbil naravnost na glavo Harryja Kana. Najboljši strelec Bundeslige je žogo z glavo potisnil v prazno mrežo za vodstvo Bayerna. Videosodnik je pregledal posnetek in hitro ugotovil, da prekrška ni bilo.

De Ligt potrdil zmago Bayerna
Štiri minute pred koncem je Sane s prostega strela z desne strani podal pred vrata, kjer je branilec Matthijs de Ligt z glavo poslal žogo od prečke v mrežo.

Na dolgem seznamu poškodovanih tudi Davies
Alphonso Davies si je poškodoval stransko vez v levem kolenu. Levi bočni branilec bo moral na prisilni počitek, manjkal bo več tedno. Kanadčan je z igrišča odšepal v 85. minuti.

Serijski prvaki imajo ogromne težave, saj je kader zelo zdesetkan. Manjkajo Serge Gnabry, Kingsley Coman, Konrad Laimer, Joshua Kimmich in Dayot Upamecano. Na azijskem prenstvu še vedno igra Južni Korejec Min-jae Kim.

Heidenheim do velike točke proti dortmundski Borussii
Veliko točko je v petek zvečer osvojil Heidenheim, ki se je z dortmundsko Borussio razšel brez golov. Črno-rumeni imajo že 15 točk zaostanka za vodilnim Leverkusnom in nimajo več realnih možnosti za naslov, ki se jim je lani izmuznil v dramatičnem zadnjem krogu.