Norveški napadalec Alexander Sörloth je odločil na Red Bull Areni. Leipzig še naprej diha za ovratnik serijskemu prvaku Bayernu. Foto: Reuters

Obračun ekip, ki sta se prebili v osmino finala Lige prvakov, je bil izjemno napet. Rdeči biki so v drugem polčasu prikazali sijajno predstavo in za vodilnim Bayernom še vedno zaostajajo le dve točki. Bavarci so popoldne na Allianz Areni odpravili Köln s 5:1. Vodilni ekipi se bosta srečali 4. aprila v Leipzigu.

Gladbach unovčil obe priložnosti
Gostje so začeli odločno. V 5. minuti je Breel Embodo prodrl v kazenski prostor, Dayot Upamecano pa ga je podrl. Jonas Hofmann je zadel z bele točke, čeprav je bil vratar Peter Gulacsi zares blizu. V 19. minuti je napadalec Marcus Thuram pred vrati z desnim ramenom potisnil žogo iz bližine v mrežo za 0:2.

Jonas Hofmann je bil natančen z enajstih metrov. Foto: Reuters

Rdeči biki divjali v drugem polčasu
Gladbach je unovčil dve priložnosti, Leipzig pa je pritiskal, a ni bil učinkovit. Na začetku drugega polčasa je vstopil napadalec Sörloth. Že v 51. minuti je zatresel mrežo, a je bil v prepovedanem položaju.

Gostom sploh ni več uspelo obdržati žoge na sredini igrišča. Pritisk Leipziga se je stopnjeval. Christopher Nkunku je znižal v 57. minuti po podaji Sörlotha. Devet minut zatem je izenačil Yussuf Poulsen z natančnim strelom z desno nogo z roba kazenskega prostora, žogo je od vratnice poslal v mrežo.

Četrt ure pred koncem je vstopil Emil Forsberg. Takoj je izvedel prosti strel z 22 metrov, žogo je zavrtinčil prek živega zidu, vratar Yann Sommer pa se je izkazal s parado, žogo je odbil v vratnico.

Glasne pritožbe gostov zaradi odrivanja Sörlotha
Gladbach je preveč zavlačeval, kazen pa je prišla v 93. minuti, ko je Nkunku z leve strani poslal predložek pred vrata. Sörloth je odrinil Valentina Lazara in z glavo poslal žogo mimo Sommerja v mrežo. Gostje so se glasno pritoževali, a je videosodnik potrdil odločitev Manuela Gräfeja in zadetek je obveljal. Tik za tem so domači zadeli še četrtič, toda gol Forsberga je bil razveljavljen zaradi prepovedanega položaja.

Eric Maxim Choupo-Moting je imel 23. avgusta v Lizboni veliko priložnost za izenačenje v finalu Lige prvakov. Ni mu uspelo izsiliti podaljška za PSG proti Bayernu. Septembra je prišel v München, kjer pa nima veliko priložnosti za igro. Tokrat jo je dobro izkoristil. Foto: Reuters

Bayern napolnil mrežo Kölna
Bayern, ki prav danes praznuje 121 let (ustanovili so ga na današnji dan leta 1900), je dosegel zanesljivo zmago.

Eric Maxim Choupo-Moting je dosegel prvi zadetek v Bundesligi v dresu Bayerna v 18. minuti. Z glavo je unovčil natančno podajo Leona Goretzke z leve strani. V 33. minuti je Robert Lewandowski podal do Goretzke, ki je mojstrsko preigral branilca Rafaela Czichosa in oddal žogo na desno stran, iz ozadja je pritekel Lewandowski in poslal žogo v mrežo.

Na začetku drugega dela je znižal Ellyes Skhiri, David Alaba in Jerome Boateng se nista uspela dogovoriti, kdo ga bo pokril, in žogo je nato poslal prek Manuela Neuerja. V 64. minuti je vstopil Thomas Müller, ki je manjkal v zadnjih dveh tednih zaradi okužbe s koronavirusom. Izkušeni vezist je s prvim dotikom žogo podal do Lewandowskega, ki je z desnico povišal na 3:1. Poljak je dosegel že 28. zadetek v tej sezoni.

Drexler zgrešil prazna vrata
Četrt ure pred koncem je Neuer zapustil vrata in izgubil žogo, Dominick Drexler je stekel proti praznim vratom z desne strani, a zadel le notranji del vratnice. Lahko se je le prijel za glavo, to priložnost bodo vrteli v številnih pregledih sezone.

Serge Gnabry, ki je prav tako vstopil sredi drugega polčasa, je v zadnjih osmih minutah z dvema zadetkoma potrdil zmago Bavarcev.