Erling Haaland je rešil točko za Borussio, a to seveda ni dovolj v boju za naslov. Foto: Reuters

Edin Terzić je decembra nasledil Luciena Favreja na klopi Borussie, a nikakor mu ne uspe zasukati poteka sezone v pravo smer. Hoffenheim je na stadionu Westfalen osvojil točko (2:2).

Ihlas Bebou in Munnas Dabbur sta blestela na stadionu Westfalen. Foto: Reuters

Borussia je povedla z golom Jadona Sancha v 24. minuti, a je že sedem minut zatem izenačil Munas Dabbur po natančni podaji Sebastiana Rudyja.

Tudi v 51. minuti je znova podal Rudy, Ihlas Bebou pa je z glavo poskrbel za vodstvo gostov.

Po uri igre je Erling Haaland zatresel mrežo, vendar se je oglasil videosodnik in razveljavil zadetek zaradi prepovedanega položaja. Devet minut pred koncem je Norvežan le izenačil z levico. V sodnikovem dodatku je bil zares blizu trem točkam Hoffenheim, a je rezervist Mijat Gačinović s štirih metrov streljal mimo vrat.

Mainz do velike točke v Leverkusnu
V Leverkusnu je Bayer le remiziral z Mainzem (2:2). Lucas Alario je v 14. minuti zadel za vodstvo gostiteljev iz bližine. Gostitelji so bili precej boljši tekmec v prvem polčasu. Leon Bailey je z glavo stresel prečko.

Kevin Stöger je zagotovil Mainzu nepričakovano točko v Leverkusnu. Foto: Reuters

Čeh Patrik Schick je v 84. minuti, vstopil je sredi drugega polčasa, sijajno prodrl z leve strani in povišal na 2:0. Mainz, ki se bori za obstanek, je bil že v popolnoma izgubljenem položaju.

V 89. minuti je Robert Glatzel znižal, izenačujoči gol pa je v drugi minuti sodnikovega dodatka dosegel Kevin Stöger. Branilec Bayerja Sven Bender je katastrofalno izbil žogo iz kazenskega prostora, podal jo je naravnost na nogo Stögerja, ki jo je z levico poslal v mrežo.
Leverkusen je v spomladanskem delu zbral le štiri točke, potem ko je bil po 16. krogu še pred Bayernom.

Leipzig do treh točk kljub povprečni predstavi
Leipzig je že v petek premagal Augsburg z 2:1. Kevin Kampl je igral do 63. minute, ko ga je zamenjal Američan Tyler Adams.

Dani Olmo je najprej slabo izvedel strel z bele točke, vratar Rafal Gikiewicz je žogo odbil, a je prehitro krenil naprej, ni ostal na golovi črti. Španec je bil v drugem poskusu natančen. Christopher Nkunku je nato dve minuti pred odmorom povišal na 2:0. Četrt ure pred koncem je enajstmetrovko unovčil Daniel Caligiuri. Trener rdečih bikov Julian Nagelsmann se zaveda, da bo treba v Budimpešti proti Liverpoolu prikazati precej boljšo predstavo.

Bavarci po 0:2 rešili točko proti Arminii
Na zadnji tekmi 21. kroga je Arminia iz Bielefelda presenetljivo osvojila točko v Münchnu (3:3). Bayern, ki je v četrtek osvojil svetovno klubsko prvenstvo v Katarju, je bil v prvem polčasu razglašen in znašel se je v zaostanku z 0:2.

Alphonso Davies je postavil končni izid na Allianz Areni. Foto: Reuters

Le malokdo je pričakoval, da bodo imeli Bavarci toliko težav z ekipo, ki je do te tekme dosegla skupno najmanj zadetkov v ligi, le 15 (toliko kot Schalke s tekmo več) in je na mestih tik nad tistimi za drugo ligo.

Kombinacija utrujenosti po tekmovanju v Katarju in neugodnih vremenskih razmer - v prvem polčasu je v Münchnu močno snežilo - je pripomogla k presenetljivemu razpletu prvega polčasa.

Zelo se je poznalo, da so zaradi pozitivnih testov na koronavirus manjkali Thomas Müller, Leon Goretzka in Javi Martinez. Trener Hansi Flick je opravil le eno menjavo, saj na klopi ni imel pravih napadalcev. Poškodovan je bil tudi Serge Gnabry.

Arminia se je v močnem sneženju hitro znašla. Michel Vlap, ki je pred dvema tednoma prišel iz Anderlechta, je sanjsko debitiral v Bundesligi. Nizozemec je z močnim strelom z levico s 15 metrov ukanil Manuela Neuerja.

Amos Pieper je v 37. minuti z glavo po podaji iz kota povišal na 0:2. Bayern je veliko kombiniral, a pravih akcij pred vrati je bilo malo.

Gebauer hitro znova povišal vodstvo gostov
Ob odmoru je sneženje ponehalo, zelenico so hitro očistili in kombinatorna igra je bila znova mogoča. Najboljši strelec lige Robert Lewandowski je s svojim 25. golom v sezoni znižal na 1:2. Poljak si je v kazenskem prostoru zaustavil podajo Davida Alabe in jo z desnico poslal v mrežo. Gostje so krenili iz sredine igrišča in Christian Gebauer je unovčil zaspano obrambo Bayerna za 1:3.

Davies rešil točko
V 57. minuti je Leroy Sane z desne strani podal pred vrata, kjer je Corentin Tolisso z glavo zatresel mrežo. V 70. minuti je izenačil Alphonso Davies z 12 metrov z levo nogo.

Arminia je bila celo bližje zmagi, saj je v 73. minuti rezervist Sergio Cordova zatresel mrežo, a je bil gol razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. Odločitev stranskega sodnika je potrdil tudi videosodnik, a šlo je za centimetre.