Thomas Müller je v odlični formi na začetku nove sezone. Foto: Reuters

11.730 gledalcev se je zbralo v Sportpark Ronhofu. Naročil za vstopnice je bilo petkrat več, a kapaciteta najmanjšega stadiona v Bundesligi je le 16.600 sedežev. Poln seveda trenutno ne sme biti.

Stoječe ovacije za poražence po častnem zadetku
V prvem polčasu so bili Bavarci za nekaj razredov boljši tekmec. Po izključitvi Benjamina Pavarda v 48. minuti so deteljice vzpostavile ravnotežje. Ko je Cedric Itten v 87. minuti z glavo postavil končni izid, so tribune ponorele. Neverjetno navdušenje kljub porazu proti serijskim prvakom. Malokrat poraženci prejmejo stoječe ovacije v zadnjih trenutkih tekme.

Zadetki s tekme Greuther Fürth - Bayern

Müller učinkovito zaključil protinapad
Trener gostiteljev Stefan Leitl je pred tekmo upal, da bodo njegovi izbranci zdržali začetni pritisk, a jim ni uspelo. V 4. minuti je Leon Goretzka z 20 metrov malce zgrešil vrata, bolj natančen pa je bil Thomas Müller v 10. minuti. Alphonso Davies je ušel po levi strani. Njegovo podajo v sredino je odbil Maximilian Bauer, a žoga je prišla naravnost do Müllerja, ki jo je s 13 metrov z levico od vratnice poslal v mrežo.

Izjemno natančen strel Kimmicha
Po pol ure igre je hitri Davies v kazenskem prostoru našel Leroya Saneja, ki je opazil osamljenega Joshuo Kimmicha. Vezist je z 18 metrov z desno nogo poslal žogo v malo mrežico. Izjemno natančen strel, vratar Sascha Burchert je bil prekratek.

Pet minut pred odmorom je Robert Lewandowski po podaji iz kota zadel še prečko. Greuther Fürth, ki se je po devetih letih vrnil med elito, je imel srečo, da je ob odmoru zaostajal le z 0:2.

Robert Lewandowski je v torek popoldne  prejel zlati čevelj za najboljšega strelca nacionalnih lig v pretekli sezoni. Poljak je postavil rekord Bundeslige z 41 zadetki, s čimer je za gol izboljšal dosežek Gerda Müllerja izpred skoraj 50 let. Tokrat se je zelo trudil, zadel prečko, a ostal brez novega rekordnega dosežka. Foto: Reuters
Robert Lewandowski je v torek popoldne prejel zlati čevelj za najboljšega strelca nacionalnih lig v pretekli sezoni. Poljak je postavil rekord Bundeslige z 41 zadetki, s čimer je za gol izboljšal dosežek Gerda Müllerja izpred skoraj 50 let. Tokrat se je zelo trudil, zadel prečko, a ostal brez novega rekordnega dosežka. Foto: Reuters

Pavard izključen takoj na začetku drugega polčasa
V 48. minuti je Julian Green ušel Pavardu, ki ga je pokosil od zadaj. Sodnik Robert Schröder je takoj pokazal rdeči karton. Bavarci so skoraj celotni drugi polčas igrali le z deseterico.

Gostiteljem si ni uspelo priigrati velike priložnosti, sredi drugega polčasa pa so prejeli še tretji zadetek. Kimmich je iz prostega strela z desne strani podal pred vrata, Sebastian Griesbeck pa je skušal odbiti žogo pred Lewandowskim, a mu ni uspelo. S konico stopala jo je potisnil v lastno mrežo.

Rezervist Itten ukanil Neuerja
V zadnjih minutah so gostitelji zaigrali napadalneje. Tri minute pred koncem je Timothy Tillman z desne strani poslal natančen predložek pred vrata, rezervist Itten pa je z glavo zatresel mrežo.

Lewandowski ostal brez novega rekorda
To je bila prva tekma po 15 zaporednih v Bundesligi, na kateri Lewandowski ni dosegel vsaj enega zadetka. Tako je rekord po številu zaporednih tekem (16) z goli še vedno pri pred kratkim umrli legendi Gerdu Müllerju iz sezone 1969/70.

Negelsmann priznal, da je bila izključitev upravičena
"Rdeči karton ima posledice, prejeti zadetek pa ne. Pavardu ne bi bilo treba posredovati z drsečim štartom. Mislim, da je bil upravičeno izključen. Zadovoljen sem s tremi točkami, nujno smo morali premagati novinca v ligi. Vodimo na lestvici in to je ključno," je povedal trener Bayerna Julian Nagelsmann.

Danis Zakaria je bil junak večera na Borussia Parku, kjer se je zbralo 25.000 gledalcev. Foto: EPA

Leitl: Bayern nas ni podcenjeval
"Bayern je igral z vsemi najboljšimi, niso nas podcenjevali. Imeli smo en polčas igralca več in morali bi zaigrati pogumneje. Res škoda, da smo prejeli poceni tretji zadetek, ki nam je pristigel krila," je dodal trener gostiteljev Leitl.

Poraz Dortmunda brez Haalanda in Reusa
Borussia Mönchengladbach je na derbiju kroga premagala Borussio Dortmund z 1:0. Gostje so tako zapravili priložnost, da bi se prebili tik za vodilni Bayern, in so ostali na četrtem mestu. Nekdanji trener Gladbacha Marco Rose se je prvič vrnil k nekdanji ekipi v novi vlogi, a tokrat ni bil uspešen kot vodja dortmundske Borussie.

Odločilni zadetek je dosegel Denis Zakaria v 37. minuti z levo nogo, potem ko se je žoga odbila od Juda Bellinghama.

Rumeno-črni so igrali brez rahlo poškodovanih prvih zvezdnikov Erlinga Haalanda in Marca Reusa, še pred koncem prvega dela pa so ostali še brez Mahmouda Dahouda, ki je dobil drugi rumeni karton. V drugem polčasu so gostitelji znali zadržati prednost, imeli so nekaj velikih priložnosti, a vodstva jim ni uspelo povišati.

Mahmoud Dahoud je pet minut pred odmorom prejel rdeči karton. Foto: EPA

Prvi poraz Wolfsburga
Wolfsburg je doživel prvi poraz v tej sezoni. Hoffenheim je bil boljši s 3:1. Ridle Baku je sicer goste v prvem delu popeljal do vodstva, toda Andrej Kramarić je že ob koncu prvega dela izenačil. Za preobrat sta nato poskrbela še Christoph Baumgartner in Pavel Kaderabek. Hoffenheim je tako dosegel prvo domačo zmago v sezoni.

Wirtz izboljšal rekord Podolskega
Najstnik Florian Wirtz je Bayerju iz Leverkusna zagotovil zmago nad Mainzem z 1:0. Postal je najmlajši igralec v Bundesligi z desetimi doseženimi goli. Wirtz je star 18 let in 139 dni, prejšnji rekorder z desetimi goli je bil Lukas Podolski, ki je leta 2004 ta mejnik presegel pri 18 letih in 353 dneh.