Robert Lewandowski je v 13. minuti takole zadel z 11-metrovke. Poljak je na dobri poti, da spomladi preseže
Robert Lewandowski je v 13. minuti takole zadel z 11-metrovke. Poljak je na dobri poti, da spomladi preseže "večni rekord" Gerda Müllerja. "Bomber der Nation" je v sezoni 1971/72 dosegel 40 zadetkov za Bayern. Foto: EPA

Varovanci Hansija Flicka po senzacionalnem pokalnem porazu v Kielu prejšnjo sredo ne najdejo prave igre, a vseeno osvajajo točke in po polovici prvenstva so znova na vrhu.

Neuer izenačil rekord Kahna
V prvem polčasu so imeli serijski prvaki ogromno premoč, Augsburg ni sprožil niti enega strela. V drugem delu se je položaj na zelenici obrnil. Razmerje v strelih je bilo 9:2 za gostitelje, ki so bili res blizu točki. Manuel Neuer je že 196-krat ohranil mrežo nedotaknjeno na tekmah Bundeslige, s tem je izenačil rekord Oliverja Kahna.

Lewandowski natančen z bele točke, Finnbogason v vratnico
Bavarski dvoboj je v 13. minuti z 11-metrovke odločil Robert Lewandowski. Rani Khedira je zgrešil žogo, zadel je le Lucasa Hernandeza in sodnik je pokazal na belo točko. Poljak je dosegel že 22 golov po polovici prvenstva, kar je nov rekord. Tri minute pred odmorom je zadel še vratnico. Augsburg je bil popolnoma nemočen in minimalen zaostanek ob odmoru mu je zelo ustrezal.

V drugem polčasu je imel najlepšo priložnost za izenačenje v 76. minuti, a je Alfred Finnbogason po igranju Benjamina Pavarda z roko v kazenskem prostoru z bele točke stresel samo levo vratnico. Domači bi si zaslužili remi, gostje so imeli tudi nekaj sreče, da so zadržali minimalno vodstvo.

Neuer: Nismo več suvereni
"Prišli bodo mladi vratarji, ki bodo ogrozili ta rekord. Upam, da mi ga uspe še precej izboljšati. Preveč smo bili prepričani, da bomo po prvem polčasu zlahka zmagali. Ni nam uspelo povišati na 2:0 in na koncu smo se morali boriti za zmago. Ne gre nam več vse tako preprosto. Nismo suvereni. V zadnjih mesecih je bil urnik res zgoščen. Dobro smo pripravljeni, glava pa ni vedno najbolj pri stvari," je povedal Neuer.

Trener Leipziga Julian Nagelsmann je zadel z menjavo. Emil Forsberg je deset minut po vstopu v igro odločil tekmo na Red Bull Areni. Foto: Reuters

Minimalna zmaga Leipziga
Kevin Kampl
je proti Unionu Berlinu za Leipzig igral do 60. minute, ko ga je zamenjal Šved Emil Forsberg. Ta je deset minut pozneje dosegel edini zadetek na tekmi.

Najstnik Wirtz poglobil krizo Dortmunda
Torkov obračun za tretje mesto med Bayerjem iz Leverkusna in Borussio Dortmund je z 2:1 pripadel farmacevtom, ki so črno-rumenim na lestvici ušli za tri točke. Odločilni zadetek je dosegel 17-letni Florian Wirtz deset minut pred koncem. Največji talent nemškega nogometa je sijajno končal protinapad in še povečal težave Borussie.

Kevin Kampl (desno) se je s soigralci veselil pomembne zmage. Foto: EPA

Huntelaar s tribune spremljal grenek poraz Schalkeja
Nogometaši Schalkeja ostajajo na zadnjem mestu po porazu proti Kölnu z 1:2. Odločilni zadetek je dosegel najstnik Jan Thielmann v 93. minuti.

V boju za obstanek jim bo ob Seadu Kolašincu pomagal še 37-letni nekdanji nizozemski reprezentančni napadalec Klaas-Jan Huntelaar, ki je prišel iz Ajaxa.

Pri nizozemskem prvaku po prihodu Sebastiena Hallerja ni bil več prva napadalna izbira, za Schalke pa je že igral od leta 2010 do leta 2017. Dosegel je 126 golov in je za Klausom Fischerjem drugi najboljši strelec v zgodovini kluba.

"Zavedam se, da se bomo borili za obstanek. Hotel sem igrati že danes, a sem še malce poškodovan. Računam, da bom v nedeljo proti Bayernu lahko igral. Prepričan sem, da bomo obstali v ligi, če bomo ponovili igro iz drugega polčasa," je povedal Huntelaar.

18-letni Jan Thielmann je zagotovil Kölnu velike tri točke v boju za obstanek. Foto: Reuters