Najstnik Jamal Musiala je Bayernu zagotovil tri točke proti žilavemu Mainzu. Foto: Reuters

Do konca jesenskega dela sta še dva kroga, ki bosta na sporedu prihodnji teden (16. krog bo v torek in sredo). Po zmagi na "Klassikerju" prejšnjo soboto je Bayern še povišal naskok pred velikimi tekmeci iz Dortmunda, ki zdaj zaostajajo šest točk in imajo tudi precej slabšo razliko v zadetkih.

Mainz je 3. januarja v Münchnu ob odmoru vodil z 2:0, v drugem polčasu pa je prejel pet zadetkov. Tudi tokrat so izbranci Boja Svenssona navdušili v prvem polčasu.

Karim Onisiwo je sredi prvega polčasa zadel za zasluženo vodstvo Mainza. Foto: Reuters

Mainz v prvem polčasu zasenčil Bavarce
V 19. minuti je Jae-Sung Lee padel v kazenskem prostoru, Dayot Upamecano ga je zadel v stopalo. Sodnik Benjamin Cortus je pokazal, da se igra nadaljuje. Videosodnik Benjamin Brand si je ogledal posnetek, a se presenetljivo ni odločil za najstrožjo kazen. Zelo sporna odločitev.

Mainz je z odličnim presingom po celotnem igrišču povzročal velike težave Bavarcem. V 22. minuti si je Jonathan Burkhardt v kazenskem prostoru zaustavil žogo in jo z levico podal pred vrata, kjer je Karim Onisiwo z glavo ukanil Manuela Neuerja.

Bayern je bil po gladki zmagi nad Barcelono v sredo (3:0) raztresen. Še najlepšo priložnost v prvem polčasu je imel Thomas Müller po pol ure igre, ko je streljal malce čez vrata.

Coman unovčil natančno podajo Tolissoja
Na začetku drugega polčasa so serijski nemški prvaki silovito pritisnili. V 53. minuti je Coretnin Tolisso z dolgo podajo na desni strani zaposlil Kingsleyja Comana, ki je poslal žogo med nogama vratarja Robina Zentnerja v mrežo. To je bil četrti gol Francoza v tej sezoni.

Musiala kronal veliko premoč Bayerna
Gostom je zmanjkalo moči in ves čas je bilo vroče pred njihovimi vrati. Svensson je skušal s tremi menjavami po uri igri malce osvežiti ekipo, ki je bila pod velikim pritiskom. V 74. minuti je Benjamin Pavard z desne strani našel Jamala Musialo, ki je z roba kazenskega prostora z desnico poslal žogo v malo mrežico. 18-letnik je v izjemni formi. Tako kakovostnega najstnika Bayern ni imel že dolgo.

"Mainz se je ves teden pripravljal na to tekmo, zelo agresivni so bili. V prvem polčasu so odigrali brezhibno. To je bila res težka tekma," je poudaril Müller.

Sebastian Polter je bil natančen z bele točke. Foto: Reuters

Bochum do velike točke proti Borussii
V Bochumu se je lahko zbralo 13.800 gledalcev. Ruhrstadion na znameniti Castroper Strasse jih lahko sprejme 27.600. Dortmundčani so imeli izrazito terensko premoč, toda v obup jih je spravljal vratar Manuel Riemann.

Pet minut pred odmorom je Bochum povedel. Christopher Antwi-Adjei je bil v kazenskem prostoru hitreje pri žogi kot vratar črno-rumenih Gregor Kobel. Z drsečim startom ga je čuvaj mreže podrl. Sebastian Polter je zanesljivo izkoristil enajstmetrovko za vodstvo Bochuma.

Brandt rešil točko pet minut pred koncem
V 54. minuti je Marius Wolf zatresel mrežo, a izenačenja ni bilo, saj je bil po ogledu posnetka zadetek razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. Jude Bellingham je stal pred vratarjem Riemannom in mu oviral pogled. Borussia je rešila točko pet minut pred koncem. Julian Brandt je izenačil z volejem po podaji Erlinga Haalanda.

"To je bila res veliko točka za nas. Vratar Riemann je bil neverjeten. Ponosni smo na to predstavo proti ekipi, ki je igrala v Ligi prvakov," je povedal Polter.

"Seveda nismo zadovoljni z izidom. Potrebovali smo tri točke, saj ne smemo dovoliti Bayernu, da se preveč oddalji. Nismo igrali slabo, a res je bilo težko prebiti obrambo Bochuma. Vseh 11 igralcev se je krčevito branilo," je povedal pomočnik Alexander Zickler, nekdanji odlični napadalec Bayerna.

Glavni trener Borussie Marco Rose je tekmo spremljal s tribune, saj je bil izključen prejšnji teden, ko je izgubil živce na derbiju proti Bayernu po številnih spornih odločitvah sodnika Felixa Zwayerja.

Erling Haaland je bil zelo razočaran po koncu tekme v Bochumu. Borussia je izpadla tudi iz Lige prvakov. Spomladi bo igrala v Evropski ligi. Foto: Reuters

Richards odločil v Freiburgu v 95. minuti
Freiburg je izgubil proti Hoffenheimu z 1:2. Odločilni zadetek je v zadnji minuti sodnikovega dodatka z glavo dosegel Chris Richards. Freiburg je pred tem zapravil tudi enajstmetrovko, neuspešen je bil Vincenzo Grifo.

Tedesco uspešno debitiral na klopi rdečih bikov
Leipzig je odpravil Borussio iz Mönchengladbacha s 4:1. Novi trener Domenico Tedesco je zelo uspešno debitiral na klopi rdečih bikov. Kevin Kampl je odigral vso tekmo.

Že v prvem delu sta premoč domačih potrdila Joško Gvardiol in Andre Silva, v nadaljevanju pa so gostje prek Ramyja Bensebainija sicer znižali v 88. minuti, a je domača zasedba z zadetkoma v sodnikovem dodatku (Benjamin Henrichs in Christopher Nkunku) potrdila tri točke.