Jamal Musiala in Harry Kane sta se znova izkazala. Foto: EPA

Bavarci, ki se bodo v četrtfinalu Lige prvakov sreali z Arsenalom, še vedno niso v najboljši formi in neporaženi Leverkusen in odprto pot do prvega naslova v zgodovini kluba.

Skarke šokiral raztresene Bavarce
17.810 gledalcev se je zbralo na razprodanem stadionu Böllenfalltor v Darmstadtu. Motivirani gostitelji so povedli v 28. minuti, ko je Mathias Honsak premešal obrambo Bayerna in na levi strani zaposlil Tima Skarkeja, ki je z desno nogo matiral Manuela Neuerja. Vratar Bayerna, ki je v torek postal oče, je bil nemočen.

Tim Skarke je poskrbel za presenetljivo vodstvo Darmstadta. Foto: EPA

Musiala potrdil odlično formo
Sedem minut zatem je Aleksandar Pavlović, ki si je z odličnimi igrami prislužil tudi vpoklic v nemško reprezentanco, prodrl po levi strani v kazenski prostor. Podal je pred vrata, kjer je Harry Kane podaljšal žogo do Jamala Musiale. 21-letnik je z levico zatresel mrežo za 1:1.

Kane v prvi sezoni presegel rekord Seelerja
V sodnikovem dodatku prvega polčasa je Joshua Kimmich z desne strani poslal predložek pred vrata. Kane je z glavo s petih metrov poslal žogo v mrežo.

Najboljši strelec Bundeslige je dosegel že 31. gol ter na ta način postal najboljši strelec nemškega prvenstva v svoji prvi sezoni. Ta dosežek je do sobotnega popoldneva držal legendarni Uwe Seeler, ki je 30 golov dosegel v sezoni 1963/64.

Serge Gnabry se je uspešno vrnil po poškodbi. V ključnem delu sezone bo igral pomembno blogo. Foto: EPA

Darmstadtu zmanjkalo moči v drugem polčasu
V drugem polčasu je nato Bayern le potrdil status favorita, Musiala je dosegel še en gol, desetega v sezoni v 64. minuti po podaji Thomasa Müllerja.

Četrt ure pred koncem je bil nato v vlogi podajalca, Serge Gnabry pa je povišal na 1:4. Hitri vezist je vstopil tri minute pred tem. Drugi rezervist Mathys Tel je v 93. minuti dosegel še peti zadetek za Bavarce. Dve minuti zatem je Oscar Vilhelmsson spretno podstavil levo nogo pred vrati in malce omilil poraz Darmstadta.

Gladka zmaga Stuttgarta
Stuttgart zaostaja le štiri točke za Bayernom. Hoffenheim je bil nemočen proti razigranim gostom. Enzo Millot je po četrt ure zadel po podajo Deniza Undava. Izjemni napadalec Serhou Guirassy je v zadnji minuti prvega dela z leve strani mojstrsko zabil žogo pod prečko. Končni izid je postavil Jamie Leweling sredi drugega polčasa.

Patrik Schick in Adam Hložek sta zagotovila Leverkusnu novo zmago. Foto: EPA

Leverkusen tudi iz Freiburga prinesel tri točke
Nogometaši Bayerja iz Leverkusna so še korak bližje prvemu naslovu prvaka v klubski zgodovini, saj ima še vedno deset točk naskoka. Freiburg je prikazal dobro predstavo, a to ni bilo dovolj (2:3).

Po zgodnjem vodstvu, zadel je Florian Wirtz že po 80 sekundah, so domači izenačili (Ritsu Doan), a so gostje še pred polčasom po golu Adama Hložka spet vodili.

Ko je nato Patrik Schick v 53. povišal na 1:3, se je tekma zdela odločena, toda drugi gol domačih v 79. minuti (Yannik Keitel) in njihov pritisk ob koncu sta še poskrbela za zanimivo končnico, a spremembe izida ni bilo več.

Leverkusen je tako z 22. zmago v sezoni dokončno presegel lastne rekordne sezone (1996/97, 1999/00 in 2001/02) s po 21 zmagami. Šesta zaporedna zmaga v gosteh je tudi nov klubski rekord.

Leipzig je po gladki zmagi zaostril boj za mesta, ki vodijo v Ligo prvakov v naslednji sezoni. Foto: EPA

Pet golov Leipziga, Šeško v vlogi podajalca
Köln je izgubil proti Leipzigu z 1:5. Slovenski reprezentant Benjamin Šeško je za rdeče bike igral do 74. minute, med strelce se ni vpisal, je pa prispeval podajo za prvi gol, ki ga je v 15. minuti dosegel Xavi Simons.

Kozlički so v prvem delu še izenačili, po 63. minuti, ko je za goste v polno zadel Lois Openda, pa popolnoma popustili. Openda je štiri minute pozneje dosegel še en gol, do konca tekme pa sta se med strelce vpisala tudi Amadou Haidara in Yussuf Poulsen. Kevin Kampl je vstopil sedem minut pred koncem srečanja.