Benjamin Šeško v dvoboju z Robertom Ljubičićem in Dinom Perićem. Foto: AP

Edini strelec je bil v 71. minuti z 11-metrovke Švicar Noah Okafor. Prekršek nad Andreasom Ulmerjem je storil Sadegh Moharrami.

Dinamo je bil najbližje izenačenju v 93. minuti, ko je bil gol Josipa Drmića razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. Drmić je imel lepo priložnost tudi deset minut prej, ko se je po napaki branilca Strahinje Pavlovića znašel sam v ugodnem položaju, vendar mu je Philipp Köhn strel ubranil. Prihodnji torek se bosta moštvi pomerili še na Maksimiru.

Noah Okafor je takole premagal Dominika Livakovića z 11-metrovke. Foto: AP

V prvem polčasu je več časa napadal Salzburg, toda lepše priložnosti si je pripravil Dinamo. Po odmoru je zagrozil tudi Šeško. 19-letni Radečan je v 55. minuti po podaji iz kota najvišje skočil in iz bližine streljal z glavo, a je zadel le obraz Dominika Livakovića. Gostujoči vratar je ustavil tudi strel Šeška v sodnikovem dodatku.

Avstrijski prvaki so se na lestvici skupine E zavihteli na prvo mesto, imajo pet točk. V 1. krogu so se doma z 1:1 razšli z Milanom, v 2. pa so z istim izidom remizirali v Londonu pri Chelseaju. Dinamo je po uvodni zmagi nad Londončani (1:0) doživel drugi zaporedni poraz v gosteh in ostaja pri treh točkah.

Salzburg premagal Dinamo

Milan nemočen na Stamford Bridgeu

Na drugi tekmi v skupini E je Chelsea visoko s 3:0 premagal Milan in ga prehitel na drugem mestu, oba sta do zdaj zbrala po štiri točke.

Modri so si že na začetku obračuna na Stamford Bridgeu priigrali tri priložnosti (Thiago Silva je bil dvakrat blizu z glavo po strelu iz kota), v 24. minuti pa je po še enem poskusu Brazilca z glavo in odbiti žogi vratarja Cipriana Tatarusanuja zadel Wesley Fofana. V drugem polčasu sta mrežo zatresla še Pierre-Emerick Aubameyang in Reece James. Ta je bil pri drugem zadetku v 56. minuti tudi podajalec, pri tretjem šest minut pozneje pa je podal Raheem Sterling. Rdeče-črni si po visokem zaostanku niso opomogli in niso resneje ogrozili domačih vrat.

Boj za prvi dve mesti, ki peljeta v osmino finala, bo še zelo zanimiv.

Lionel Messi in Neymar sta zrežirala zadetek PSG-ja v Lizboni. Foto: AP

Lep zadetek Messija ni bil dovolj za zmago PSG-ja

Na derbiju vodilnih ekip skupine H v Lizboni sta se Benfica in Paris SG razšla z remijem 1:1. Za vodstvo gostov je v 22. minuti po podaji Neymarja z lepim zavitim strelom z roba kazenskega prostora poskrbel Lionel Messi. Domači so izidi poravnali z avtogolom vezista Danila Pereire v 42. minuti. Žoga ga je oplazila, ko je po predložku Enza Fernandeza z glavo želel streljati napadalec Benfice Goncalo Ramos.

V 49. minuti je Neymar s škarjicami stresel okvir vrat, po njegovem prostem strelu od daleč pa se je izkazal vratar Odysseas Vlachodimos. Fabian Ruiz je bil blizu zmagovitega zadetka za PSG v tretji minuti sodnikovega dodatka, ko je iz polvoleja streljal malenkost čez prečko.

PSG in Benfica imata po sedem točk, Juventus, ki je bil s 3:1 boljši od Maccabija Haife, pa tri.

Fofana 24., Aubameyang 56., James 62.

Chelsea: Kepa, Fofana (38.(Chalobah), Thiago Silva, Koulibaly, James, Loftus-Cheek, Kovačić (66./Jorginho), Chilwell, Sterling (75./Broja), Mount (74./Havertz), Aubameyang (65./Gallagher).

Milan: Tatarusanu, Dest, Kalulu, Tomori, Ballo-Toure, Bennacer (73./Pobega), Tonali, Krunić (65./Gabbia), de Ketelaere (65,./Rebić), Rafael Leao (72./Brahim Diaz), Giroud (73./Origi).

Sodnik: Danny Makkelie (Nizozemska)

SALZBURG           3  1 2 0  3:2  5
CHELSEA            3  1 1 1  4:2  4
MILAN              3  1 1 1  4:5  4
DINAMO ZAGREB      3  1 0 2  2:4  3

"Zmagati bi morali s 7:1. Težko je verjeti, da je bilo samo 2:1, glede na priložnosti, ki smo jih imeli," je po tekmi Real Madrid - Šahtar Doneck povedal Toni Kroos. Foto: Reuters

Skupina F:
RB LEIPZIG - CELTIC 3:1 (1:0)
Nkunku 27., Silva 64., 77.; Jota 48.
Kampl (Leipzig) je igral do 71. minute.

REAL MADRID - ŠAHTAR DONECK 2:1 (2:1)
Rodrygo 13., Vinicius Junior 28.; Zubkov 39.

REAL MADRID        3  3 0 0  7:1  9
ŠAHTAR DONECK      3  1 1 1  6:4  4
RB LEIPZIG         3  1 0 2  4:7  3
CELTIC             3  0 1 2  2:7  1

Erling Haaland je ob zmagi Manchester Cityja nad Köbenhavnom s 5:0 dosegel prva dva zadetka, v drugem polčasu pa ni več igral. V tej sezoni je v vseh tekmovanjih dosegel že 19 golov. Foto: AP

Skupina G:
MANCHESTER CITY
- KÖBENHAVN 5:0 (3:0)
Haaland 7., 32., Hočolava 39./ag, Mahrez 55./11-m, Alvarez 76.

SEVILLA - BORUSSIA DORTMUND 1:4 (0:3)
En Nesyri 51.; Guerreiro 6., Bellingham 41., Adeyemi 43., Brandt 75.

MANCHESTER CITY    3  3 0 0 11:1  9
BORUSSIA (D)       3  2 0 1  8:3  6
SEVILLA            3  0 1 2  1:8  1
KÖBENHAVN          3  0 1 2  0:8  1
Seviila je nekaj minut po domačem porazu proti Borussi Dortmund z 1:4 odpustila trenerja Julena Lopeteguija, ki je na stolčku sedel od leta 2019. Po sedmih krogih španskega prvenstva je z le eno zmago šele na 17. mestu. Španski mediji so poročali, da je Lopetegui že pred tekmo vedel, da bo odpuščen, saj naj bi klub sklenil sodelovanje s Jorgejem Sampaolijem, ki se po sezoni 2016/17 vrača v Andaluzijo. Po koncu srečanja je bil Lopetegui (s Sevillo je leta 2020 osvojil Evropsko ligo) v solzah. Navijači so mu namenili aplavz in skandirali, da bi morala odstopiti uprava kluba. Foto: AP

Skupina H:
BENFICA - PARIS ST. GERMAIN 1:1 (1:1)
Danilo 41./ag; Messi 22.

JUVENTUS - MACCABI HAIFA 3:1 (1:0)
Rabiot 35., 83., Vlahović 50.; David 75.

PARIS SG           3  2 1 0  6:3  7
BENFICA            3  2 1 0  5:2  7
JUVENTUS           3  1 0 2  5:5  3
MACCABI HAIFA      3  0 0 3  2:8  0
Adrien Rabiot (na fotografiji) je za zmago Juventusa nad Maccabijem Haifo s 3:1 dosegel dva zadetka, Angel Di Maria pa je prispeval tri podaje. Foto: Reuters