Hakan Calhanoglu je bil mož odločitve na San Siru. Foto: EPA

Na San Siru je v drugi minuti sodnikovega dodatka v prvem polčasu mrežo zatresel Hakan Calhanoglu. Turek, ki je z velike razdalje zapretil že na začetku tekme, je po protinapadu natančno meril s približno 20 metrov. Streljal je po tleh ob desni vratnici vratarja Barce Marca-Andreja ter Stegna.

Katalonci so bili precej več časa pri žogi (33:67 odstotkov), a si v uvodnih 45 minutah niso pripravili prave priložnosti. Robertu Lewandowskemu ni pustil dihati Stefan de Vrij.

Razveljavljen gol Pedrija

V drugem polčasu so gostje še bolj pritisnili. V 61. minuti so zadeli vratnico (Ousmane Dembele) in šest minut pozneje prek Pedrija tudi dosegli zadetek, vendar ga je slovenski sodnik Slavko Vinčić s pomočjo VAR-a razveljavil. Po prodoru in predložku Dembeleja z desne strani je bil domači vratar Andre Onana (v Ligi prvakov ima prednost pred Samirjem Handanovićem) prekratek, preden je Pedri žogo poslal v mrežo, pa je zadela v roko Ansuja Fatija.

V prvem polčasu je bil zaradi prepovedanega položaja razveljavljen tudi gol Interjevega napadalca Joaquina Corree.

Prva zmaga Interja nad Barcelono po 12 letih in pol

Črno-modri, ki so v italijanskem prvenstvu po štirih porazih šele na devetem mestu, so v končnici zdržali vse nalete vodilnega moštva La lige ter se brez poškodovanih Romeluja Lukakuja in Marcela Brozovića veselili velike zmage. VAR jim je "pomagal" še enkrat, ko je presodil, da rezervist Denzel Dumfries v kazenskem prostoru ni igral z roko.

Nazadnje so Barcelono premagali aprila 2010 na prvi tekmi polfinala (3:1) in nato tudi osvojili naslov evropskega prvaka. Ekipi se bosta že prihodnjo sredo znova srečali na Camp Nouu.

Bayern na lestvici skupine C vodi z 9 točkami, Inter jih ima 6, Barca 3.

Pedri v dvoboju z Matteom Darmianom in Milanom Škriniarjem. Foto: EPA

Tudi Atletico spoznal moč Cluba Bruggeja

Jan Oblak je z madridskim Atleticom gostoval pri vodilni ekipi skupine B Clubu Bruggeju in izgubil z 2:0. Brugge tako kot Bayern še ni oddal točke in ni prejel gola.

Prvo ime tekme je bil 23-letni Katalonec Ferran Jutgla, v prejšnji sezoni član Barcelone. Pri prvem zadetku v 36. minuti iz bližine je podal, v 62. minuti pa z natančnim strelom z 12 metrov ob vratnici postavil končni izid. Pri obeh golih je bil Oblak nemočen, lepo pa je ubranil nevaren strel Jutgle z 10 metrov v 47. minuti.

Z 9 točkami je Club Brugge suvereno na vrhu lestvice, sledijo Porto, Bayer Leverkusen in Atletico s po 3 točkami.

Liga prvakov, 3. krog

Skupina A:
AJAX – NAPOLI 1:6 (1:3)
Kudus 9.; Raspadori 18., 47., Di Lorenzo 33., Zielinski 45., Kvarachelia 63., Simeone 81.

RANGERS            3  0 0 3  0:9  0
Giacomo Raspadori, ki je pred dnevi zadel za zmagi Italije v Ligi narodov nad Anglijo in Madžarsko, je bil dvakratni strelec za Napoli proti Ajaxu (1:6). Neapeljčani, ki vodijo v Serie A, so v končnici stresli še prečko. Foto: EPA

Skupina B:
CLUB BRUGGE – ATLETICO MADRID 2:0 (1:0)
Sowah 36., Jutgla 62.
Griezmann (Atletico) je v 76. minuti z 11-metrovke streljal v prečko.
Oblak (Atletico) je branil vso tekmo.

PORTO – BAYER LEVERKUSEN 2:0 (0:0)
Zaidu 69., Galeno 87.
RK: Frimpong 88./Bayer
Schick (Bayer) je v 45. minuti zapravil 11-metrovko.

CLUB BRUGGE        3  3 0 0  7:0  9
PORTO              3  1 0 2  3:6  3
BAYER LEVERKUSEN   3  1 0 2  2:3  3
ATLETICO MADRID    3  1 0 2  2:5  3
Ferran Jutgla je z zadetkom in podajo najbolj zaznamoval tekmo Club Brugge – Atletico Madrid. Foto: EPA

Skupina C:
BAYERN – VIKTORIA PLZEN 5:0 (3:0)
Sane 7., 51., Gnabry 13., Mane 21., Choupo-Moting 59.

INTER – BARCELONA 1:0 (1:0)
Calhanoglu 45.+2
Handanović (Inter) je bil na klopi.

Inter: Onana, Škriniar, de Vrij (76./Acerbi), Bastoni, Darmian (76./Gosens), Barella, Calhanoglu (85./Asllani), Mhitarjan, Dimarco (76./Dumfries), Correa (56./Džeko), Martinez.

Barcelona: ter Stegen, Sergi Roberto, Christensen (58./Pique), E. Garcia, Alonso (63./Balde), Gavi (83./Kessie), Busquets, Pedri, Dembele, Raphinha (63./Fati), Lewandowski.

Sodnik: Slavko Vinčić (Slovenija)

BAYERN             3  3 0 0  9:0  9
INTER              3  2 0 1  3:2  6
BARCELONA          3  1 0 2  5:4  3
VIKTORIA PLZEN     3  1 0 2  1:12 0
Sorodna novica Razigrani Lewandowski prihaja v Milano ob najbolj neugodnem trenutku za Inter

Skupina D:
MARSEILLE – SPORTING LIZBONA 4:1 (3:1) - odigrano pred praznimi tribunami
Sanchez 13., Harit 16., Balerdi 28., Mbemba 84.; Trincao 1.
RK: Adan 23./Sporting

Tekma je bila preložena za 20 minut zaradi poznega prihoda Sportingovega avtobusa na stadion zaradi gneče v prometu.

EINTRACHT – TOTTENHAM 0:0

SPORTING LIZBONA   3  2 0 1  6:4  6
TOTTENHAM          3  1 1 1  2:2  4
EINTRACHT          3  1 1 1  1:3  4
MARSEILLE          3  1 0 2  4:4  3